Skocz do zawartości
lamale78

Po aktualizacji systemu do wersji 216 przestały działać płatności zbliżeniowe telefonem

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek wszystko było ok. Płaciłem bez problemów, a w piątek i dzisiaj już zapłacić nie mogłem.

Zrestartowałem telefon i zobaczę co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w środę nie mogłem zapłacić, nie wiem czy to wina terminala czy znowu coś się porypalo. Dziś spróbuję jeszcze raz

EDIT

Nie działają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paaki

Od kilku miesięcy używalem płatności zbliżeniowych przez Google Pay (posiadam konto w ING). Nie pamiętam kiedy dokładnie robiłem aktualizacje do 216, ale jeszcze do 12.05 płaciłem bez problemu. Wczoraj 14.05 próbowałem zapłacić w jednym sklepie i się nie udało. Uruchomiłem powownie telefon z nadzieją, że coś się tylko przycięło ale niestety. Kilka godzin później pojechałem do innego sklepu ( pewnie nie ma to znaczenia ale był to Lidl) i na początku też był problem, ale po którejś z rzędu próbie przybliżenia się udało. Jakiś czas później pojechałem do następnego sklepu i już nie zadziałało. Gdy przykładam inny telefon z Nfc lub moją kartę płatniczą wyskakuje komunikat z cyrylica i huawei a później zmienia się na ten drugi jak u kolegi wyżej. 

Screenshot_20190515_113736_com.huawei.wallet.thumb.jpg.0972ccd6295672ba5455e9b2ba41ac39.jpgScreenshot_20190515_113805_com.huawei.wallet.thumb.jpg.bd61a19e4f77092203350f4662ce059e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jaką macie wersję usług Google?

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paaki

Jeśli chodzi o to to mam taką

Screenshot_20190515_174023_com.android.settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

... soft 270 tez nie działają GPAY , nie wiadomo dlaczego jednym na tym sofcie działa a na drugim nie ... odinstalowałem GPAY i działa ale nie ma jakby dostępu do kart do ich edycji zmian domyślnej  itp jak z aplikacji tylko okrężną droga trzeba wchodzić , jedni na forach twierdzą że to wina apki google pay , inni że w android 9 jest ona zaszyta na stałe . Jednak bez aplikacji ciężko się jej używa jak wcześniej wspomniałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest u was wersja Google Pay?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

Nie działa gdy jest zainstalowana aplikacja 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Może to najnowsza wersja Google Pay jest wadliwa. Teraz na 8.1 mam wersję: 2.88.246232551 z 8 maja, zainstalowała się 13 maja. Wszystko jest Ok.
    Jaką miałem na 9.0 kiedy to nagle przestali działać niestety nie wiem. na 9.0 Płatności przestały mi działać 10 maja. Soft 216 miałem dużo wcześniej i było OK.

Strach aktualizować Androida do 9.0 i znowu robić z siebie durnia w sklepie podczas płacenia.

dodana zawartość

Poczytałem opinie na Google Play o aplikacji Google Pay i bardzo dużo osób zgłasza problem z nagłym brakiem możliwości dokonywania płatności. Zgłaszają to głównie użytkownicy telefonów Honor oraz Huawei.

Edytowane przez GanjaFighter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jest jakiś konflikt z Androidem 9. Na 8.1 żadnych problemów z tym nie ma. I tak dla mnie 9.0 jest nieużywalny na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi