Skocz do zawartości
Norbas

[LineageOS 16] Galaxy S5 na 9 Pie - Czy ktoś instalował

Rekomendowane odpowiedzi

Norbas
    Napisano (edytowane)

Właśnie trafiłem na kilka wzmianek o romie z android 9 Pie na leciwe ale poczciwe S5.

Czy ktoś instalował , może ma jakieś spostrzeżenia , jakiś tutorial jak wgrać i jak działa?

Edytowane przez jeronimo
    doprecyzowano tytul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kilka dni temu własnie zainstalowałem go na moim S5, jak na razie sprawuje się dobrze. Wcześniej używałem RR. Jak dotąd, nedyne mankamenty które zauważyłem to:

- brak możliwości ustawienia dzwonka SMS w domyślnej aplikacji (jest tylko dzwonek z powiadomień)

- widżet zegara nie uruchamia się po uruchomieniu systemu

- w menedzerze otwartych aplikacji (lewy przycisk) brakuje informacji o zajętości RAMu (we wcześniejszym RR był on)

Mam ustawione wszystkie możliwe funkcje oszczędzania baterii, ciemny motyw, żadnych wodotrysków ani bajerów. Jak na razie, bateria schodzi chyba tak samo jak we wcześniejszym RR v7.1.2

Edit. ROM wgrasz poprzez TWRP: https://dl.twrp.me/klte/ ja mam najnowszą wersję. Przy instalacji może pojawić się błąd "Error 7", ale bez problemu można sobie z nim poradzić poprawiając jeden plik: https://www.youtube.com/watch?v=VCqROwIGLLE

Edytowane przez samson4x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Z tego co wiem to jest jedna wersja do G900F i G900FD ?

Czyli muszę najpierw wgrać przykładowo stocka 6.0.1 , zrobić roota, wgrać TWRP i wtedy przez TWRP wgrać ten rom?

TWRP do G900FD jest takie samo jak do jednosimowej S5?

Napisz kolego jak się on spisuje co do szybkości działania, czasu pracy na baterii zarówno ten RR jak i ten LineageOS17?

Warto któryś z nich wgrać zamiast 6.0.1? No i czy ten RR jest też pod G900FD?

Do tej pory nie miałem nowszego niż z andkiem 6.0.1 i stocki i jego modykikacje typu Aleksandr... ale już RR nie miałem.

S5tki używam jako drugiego telefonu i zależy mi by stabilność i czas pracy na bakterii nie był gorszy niż w stocku.

Czytałem głosy że na Pie niby telefon dostaje kopa... ale opinii mało, jeszcze za mało.

PS. Czy da się obejść to, że na zrootowanych telefonach nie można włączyć płatności kartą przez NFC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile dobrze zrozumiałem,  jeśli masz G900FD :

ROM dla G900FD masz tu: https://download.lineageos.org/klteduos
    TWRP dla G900FD: https://dl.twrp.me/klteduos/

Ja korzystałem z tego, ale nie wiem jak na innych telefonach to pójdzie. Czy root jest potrzebny do wgrania TWRP to nie mam pewności, szczerze mówiąc nawet nie pamiętam bo robiłem to już pare lat temu. Lineage OS to praktycznie czysty Android, dzięki temu na starszym urządzeniu można mieć nowszą wersję. Z tego co zauważyłem, RR ma trochę bardziej rozbudowane menu personalizacji w porównaniu z L OS, a tak poza tym to nie widzę innych różnic. Jak na razie działa wszystko ok poza tymi mankamentami co wcześniej wymieniłem. Jeszcze kiedyś używałem ROM od Ambasaddi i bardzo dobrze na nim trzymała bateria, chyba lepiej niż obecne RR czy L OS. Co do NFC to nie wiem, bo z tego w ogóle nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Owszem, mam G900FD.

Dzięki za linki, zaraz pobiorę.

A jak jest z gapsami ? Bo sprzed kilku lat pamiętam że były różne wersje itd.

Do RR i Pie9 też trzeba wgrywać osobno czy one już mają?

Rozumiem, że na RR działało Ci wszystko a na LineageOS16 tylko to co wymieniłeś jeszcze kuleje?

Poradziłeś sobie jakoś z dźwiękiem smsa?

Ten widget zegara to po restarcie się w końcu uruchomi sam czy jakoś trzeba robić specjalne zabiegi?

No i co do prędkości działania telefonu, czy na tym najnowszym Pie9 płynność jest lepsza lub przynajmniej nie gorsza niż na stockowym 6.0.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gappsy do pobrania stąd: https://opengapps.org/

Platforma ARM, Android 9.0 (Bo Lineage OS 16 to właśnie Android 9), ja wybrałem pico ale można inne, przejrzyj informacje jakie komponenty zawiera.

Gappsy instalujesz poprzez TWRP. Tak samo trzeba je wgrywać zarówno do RR jak i L OS. Możesz ale nie musisz, ale bez tego nie masz chociażby sklepu Google Play. 

RR miałem dosłownie dwa dni i zdecydowałem się zmienić go na L OS. RR jest trochę bardziej konfigurowalny niż L OS, najlepiej samemu zainstalować i przetestować. Dźwięku sms jeszcze nie ruszałem, jeśli nie da rady go zmienić to zainstaluję inna aplikację. Widżet zegara usunąłem i na razie w sumie nie jest mi i tak potrzebny. Wydaje mi się że prędkość działania jest odrobinę jednak lepsza od stocka, to jednak czysty Android, bez niepotrzebnych komponentów.

Jeżeli chcesz mieć roota to Magisk albo SuperSu, instalujesz tak samo jak ROM czyli plik zip poprzez TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas
    Napisano (edytowane)

Skąd tego magiska pobrać?

Bo widziałem filmik że można robić root i unrot nim w razie potrzeby w kilka sekund..

PS. Widzę , że szybko ukazują się kolejne wersje. Praktycznie co kilka dni.

Czy te nowe wersje można "nadgrywać" i nie traci się danych i ustawień?

Wgrałem... i pierwsze to fakt, że sieć A2Mobile która na stocku łapała mi zasięg bardzo dobrze i z LTE teraz znika co chwila... co prawda jestem w DE aktualnie ale na stocku była cały czas... ktoś zauważył taką przypadłość i wie co poradzić?

Druga sprawa... w stocku można szybko przełączyć sięc danych... na innym telefonie z Pie też bo służy do tego jedna ikona.

Tutaj jej nie ma... znaczy jest dane mobilne ale nie można przełączyć sieci danych... trzeba wchodzić głęboko w ustawienia. Jest na to rada?

Edytowane przez Norbas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magisk pobrałem stąd: https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Instalacja poprzez TWRP. 

L OS 16 to "nightly" tzn. właściwie codziennie wychodzi nowa wersja, ja dzisiaj zaktualizowałem (poprzez TWRP), bo bezpośrednio z systemu nie chciało mi się zaktualizować. 

Co do przełączania sieci danych to nie wiem, nie znam się na tym i nie miałem z tym styczności. Ja mam wyłączoną transmisję danych, a włączam ją tylko w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Jestem po krótkich ale intensywnych testach.

System fajny, szybki...jednak zmuszony byłem wrócić do stocka z kilku powodów które mam nadzieję zostaną naprawione za jakiś czas.

Po pierwsze w messengerze nie dało się nagrywać wiadomości głosowych poprzez podłączoną słuchawkę BT a to dla mnie bardzo istotne... po prostu jakby nie wykrywało mikrofonu w słuchawce i nagrywało przez mikrofon wbudowany w telefon i to niestety bardzo cicho i z zakłóceniami. Odtworzenie tych nagrań również było niemożliwe. Klikanie wielokrotne play nie dawało efektu i po kilku takich próbach wyskakiwał komunikat że komunikacja BT źle działa - czy zamknąć BT.

Po drugie kilka / kilkanaście razy w ciągu dnia telefon jakby sam wyłączał BT tracąc połączenie ze słuchawką... czasem po chwili włączał ponownie a czasem słuchawka już nie logowała się automatycznie.

Trzecia sprawa to bateria. Niestety ale w identycznych warunkach i wykorzystaniu spadała na Pie szybciej. Dlaczego nie wiem.

Czwarte to brak w górnych przełącznikach szybkiego przełączania która karta sim ma przesyłać dane. W 6T mam taką ikonkę co jest bardzo wygodne. Tu musiałem wchodzić głębiej w ustawienia kart sim i tam przełączać.

Było coś jeszcze ale z racji pory już nie pamiętam o co chodziło...

Tak więc jeśli chodzi o bezproblemowość jeszcze muszą dopracować ten rom i wtedy chętnie ponownie go wgram...

PS. czy i gdzie da się twórcom zgłosić powyższe problemy by może szybciej się nimi zajęli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie błędy się znajduje to zależy co kto bardziej używa ? Może gdzieś tutaj da radę je zgłosić?: https://lineageos.org/community/

Ja w każdym razie też widzę, że na Pie bateria schodzi nieco szybciej niż na RR bazującym na Nougat, przy takich samych ustawieniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi