Skocz do zawartości
Artur35

Jaki smartfon po SAMSUNGU Note9?

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

maxresdefault.thumb.jpg.12a2e84f86d40eae3addfbae9db93bc0.jpg

Pomimo, że Note9, nadal jest aktualnym modelem flagowym SAMSUNGA serii "N", to miłośnicy szybkich progresywnych rotacji, zaczynają powoli się zastanawiać na jakie lepsze urządzenie można zmienić nasze "dziewiątki". Do niedawna dla wielu użytkowników odpowiedź na to pytanie wydawała się prosta - oczywiście Note10.  Tym bardziej, że jak  liczni eksperci donosili, zapowiada się wyraźny przełom.  Koncepcja dużego ekranu 6,76 cala bez notcha i przednia kamera w wysuwanym rysiku, bardzo mnie zainteresowały..., to jednaj najprawdopodobniej tylko marzenia. Ostatnio, co gorsza, pojawiły się niepokojące informacje, że Note10 będzie dostępny w kilku wersjach i te lepiej wyposażone nie zagoszczą na polskim rynku. W naszym kraju ma być dostępny słabszy wariant Note10 z niewielkim wyświetlaczem 6,2 cala, co przy proporcjach 18,5:9 będzie nieco śmieszne. Nie wiem kto zdecyduje się zamienić Note9 na Note10 z podobnym aparatem co starszy model i mniejszym ekranem. Oczywiście dziś trudno określić, czy doniesienia te okażą się prawdziwe. Jednak jeśli Samsung  na to zdecyduje się, to ja bojkotuje taką "nowość" i zapowiadam, że Note9 na dłużej pozostanie w mojej kieszeni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie czekam na Note 10, ale... Interesuje mnie tylko większy rozmiar ekranu czyli 6,2 odpada. I drugie ale... Jesli będzie dziura w ekranie to chwilowo żegnam się z serią Note. Na tą chwilę wstępnie interesuje mnie oneplus 7 pro ale po kiego uja zagieli ten ekran??? Bo w to że Samsung w najbliższym czasie zrobi w końcu prawdziwego flagowca z płaskim ekranem przestaję wierzyć.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Botis

Były przecieki że note10 ma mieć jeszcze bardziej zagięty ekran coś chyba jak było w Note 7 Edge.
    A kamera ma być przesunięta bliżej środka czyli pewnie będzie dziura na środku wyświetlacza
    Dopiero seria 11 możliwe że będzie z kamerą ukrytą pod ekranem bo Samsung pracuje nad tą technologią. W kamery w spen nie ma co wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Były przecieki że note10 ma mieć jeszcze bardziej zagięty ekran coś chyba jak było w Note 7 Edge.
    A kamera ma być przesunięta bliżej środka czyli pewnie będzie dziura na środku wyświetlacza
    Dopiero seria 11 możliwe że będzie z kamerą ukrytą pod ekranem bo Samsung pracuje nad tą technologią. W kamery w spen nie ma co wierzyć
    Mam nadzieję że to nieprawda, bo raczej ostatnimi czasy zagięcie wyświetlacza było coraz mniejsze. Dziura w ekranie przekreśla dla mnie każdy telefon. Strasznie nie podoba mi się polityka Samsunga. Oczywiście ma on swoje priorytety ale wolałbym żeby seria Note była traktowana tak jak na jej początku. Czyli bezkompromisowy biznesowy telefon o jasnych zastosowaniach a nie jakieś pierdolety pokroju zagiętego ekranu czy notchy.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

Nie było takiego modelu jak Note7 Edge. Raczej chodziło o  Samsunga Galaxy Note Edge. Był produkowany równolegle z Note4 i posiadał jedno zagięcie ekranu po prawej stronie. Było dość duże i powrotu do tej technologii, raczej nie przewiduję. W spekulacjach dotyczących Note10, dla mnie mało prawdopodobne jest to, że słabszy model - Note10e, będzie miał aż tak słabą specyfikację i mały jak na smartfon biznesowy, wyświetlacz. Nie wiem na jaką grupę docelową liczy producent. Na pewno nie na właścicieli poprzedniego modelu, czyli Note9. 

OnePlus7Pro, zapowiada się zacnie. Szczególnie brak notcha i wysuwana kamera może imponować. Z drugiej strony, ciekawa wielkość wyświetlacza - 6,7 cala, trochę traci na znaczeniu przez zastosowane proporcje. Ze zdjęć wygląda to co najmniej na 19,5:9, więc dla mnie jest to nie do przyjęcia. Poza tym mam już jeden flagowy model chińskiego producenta i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ich technologia jest mocno przereklamowana i do Samsunga pozostało im jeszcze ładnych kilka lat ( nie uwzględniając oczywiście aparatu, gdzie Sami ostatnio lekko się wycofał).

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    3 godziny temu, Artur35 napisał:

W naszym kraju ma być dostępny słabszy wariant Note10 z niewielkim wyświetlaczem 6,2 cala, co przy proporcjach 18,5:9 będzie nieco śmieszne

Nie wiem skąd czerpiesz swoje informacje, ale nie dalej jak wczoraj przeczytałem, że Note 10 ma być w dwóch wersjach: 6,4" oraz 6,7" (miesiąc temu była mowa o trzech ?). O dostępności nie widziałem żadnej wzmianki. Jest jeszcze zbyt wcześnie na jakiekolwiek konkrety i takich różnych fake newsów będzie od groma i ciut, ciut. Nie ma co gdybać. Trzeba po prostu poczekać i zobaczymy jak to faktycznie Samsung rozegra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

Dla mnie i jestem pewien dla wielu innych miłośników serii Note,  doniesienia o N10 są  ważne, szczególnie te z bardziej sprawdzonych źródeł. Przez ostatnie dwa tygodnie utrzymuje się tendencja do informacji o dwóch podstawowych wariantach o których pisałem wcześniej ( w sumie miałoby ich być aż cztery). Tych informacji jest bardzo dużo, dziwię się, że nie natknąłeś się na nie.

...źródeł można mnożyć. Czy doniesienia są prawdziwe, tego nie wiemy. Jednak razi w nich to, że model z lepszą specyfikacją ma być dla nas niedostępny. Jeszcze bardziej irytująca jest sugestia, że na podstawie badań producent ocenił, że użytkownicy w Europie preferują mniejsze wyświetlacze (stąd propozycja przekątnej 6,2 cala).  Czysta niedorzeczność, a może nieporozumienie?

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1
    Napisano (edytowane)

Pożyjemy zobaczymy co będzie z Note 10. Plotek i spekulacji jest tyle co serwisów o tym informujących. O note 10 lepiej podyskutować w dziale "Nowości" na ten moment bo dział jest jednak o Note 9 ;).

Skupmy się na temacie czyli na urządzeniach dostępnych na rynku które mogę "zastąpić Note 9" i o których można się konkretniej wypowiedzieć.

Od siebie dodam że w przyszłości rozważył bym Pixela 3/XL, może nawet dopiero 4, ze względu na świetną jakość zdjęć (nie żeby Note czegoś brakowało) i prędkość działania. Oczywiście Note 9 bym zostawił ze względu na rysik jak i kompletność urządzenia dlatego jest to na dalszy plan.

Niestety ale Note jak i chyba wszystkie samsungi potrafi czasem zgubić klatki w animacjach. Rzadki bo rzadko ale jednak.

Edytowane przez GRIZZLY1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pixele to ciekawe urządzenia ale brzydota 3 XL poraża. Dla mnie telefony z notchem nie mają racji bytu a to co Google zrobiło w tym wypadku to już jest po prostu wzorniczy koszmar.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S3V3N

Ciekawi mnie n10, ale jeszcze za wcześnie nad tym czy to kupię czy nie. Poczekamy do premiery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi