Skocz do zawartości
sukr

Nie działają płatności mobilne przy użyciu NFC

Rekomendowane odpowiedzi

sukr
    Napisano (edytowane)

Witajcie. Jak byłem zachwycony telefonem, tak dziś mam lekkie obawy. W czwartek wykonywałem ostatnie płatności przez NFC. Dziś w trzech różnych sklepach po włączeniu nfc i przyłożeniu telefonu do terminala nic się nie działo. Nic w aplikacji Google Pay od miesięcy nie grzebalem, bo wszystko działało. Restart telefonu nie pomógł. Nie będę teraz latał po sklepach i sprawdzał czy działa nfc czy nie xd ale moze ktoś miał podobny problem?

dodana zawartość

Delikatny edit - NFC dziala bo normalnie przesyła pliki za pośrednictwem tej drogi, więc problem leży w Google Pay. Na nowo dodałem kartę mBanku, najpierw usuwając ja z poziomu aplikacji mBanku i zobaczymy czy zadziała.

dodana zawartość

Ok, wciąż nie działa. Bardzo dziwne, a chciałbym uniknąć resetu do fabryki... Pliki przesyła przez NFC jak rakieta...

dodana zawartość

Ktoś coś? Jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

U mnie płatności działają bez problemu. Powiem więcej, wydaje mi się, że NFC ma lepszy zasięg i nie muszę aż tak bardzo zbliżać telefonu do terminala jak to miało miejsce w innych telefonach

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

Do wczoraj (ostatni raz korzystałem) działało wszystko bez zarzutu. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Eh, mi od wczoraj płatności przestały działać. Zaś samo nfc działa bo mogę przesyłać pliki między urządzeniami i sam nie wiem gdzie leży problem. Wedle Google wszystko jest okej, bo gadałem z gosciem na czacie. Dziwne, że tak nagle przestało działać. Może jak samo przestało działać to i samo zacznie działać.

dodana zawartość

Bo już sam nie wiem co mam robić z tym. Do serwisu Huawei nie pójdę z taką głupotą skoro sam moduł NFC dziala.

Pewnie to robiłeś ale jeżeli nie to spróbuj raz jeszcze od nowa przejść procedurę dodawania karty do Google pay

Jeżeli to nie poskutkuje to wbijaj na hicare i połącz się z czatem i męcz ich. Ja z kilkoma rzeczami ich męczyłem i w kilku sprawach mi pomogli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Pewnie to robiłeś ale jeżeli nie to spróbuj raz jeszcze od nowa przejść procedurę dodawania karty do Google pay  
    Jeżeli to nie poskutkuje to wbijaj na hicare i połącz się z czatem i męcz ich. Ja z kilkoma rzeczami ich męczyłem i w kilku sprawach mi pomogli

Robiłem to, ten proces a nawet dodałem kartę z innego banku który współpracuje z Google Pay + wczoraj meczylem HiCare i kolo kazał mi zrobić factory reset, to grzecznie podziękowałem bowiem samo w sobie NFC działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że samo nfc działa nic nie znaczy, zrób jak radzą konsultanci factory reset. Jak zaniesiesz telefon do serwisu pierwsze co zrobią to przywróca telefon do ustawień fabrycznych.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    To że samo nfc działa nic nie znaczy, zrób jak radzą konsultanci factory reset. Jak zaniesiesz telefon do serwisu pierwsze co zrobią to przywróca telefon do ustawień fabrycznych.

Dużo znaczy, że działa NFC - jeśli działa hardware to znaczy że w przypadku braku płatności problem leży po stronie softu. A konsultanci mówią o factory resecie jako o najlepszym rozwiązaniu przy jakimkolwiek problemie, którego nie potrafią rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie działa Ci aplikacja firmy trzeciej czyli Google, jak ma Ci pomóc konsultant Huawei [emoji2363]?
    Chcesz to się męcz, albo zrób FR, poświęć godzinę na konfigurację telefonu i zapomnij że miałeś problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Nie działa Ci aplikacja firmy trzeciej czyli Google, jak ma Ci pomóc konsultant Huawei [emoji2363]?
    Chcesz to się męcz, albo zrób FR, poświęć godzinę na konfigurację telefonu i zapomnij że miałeś problem.

Szukam różnych dróg rozwiązań zamiast iść po najmniejszej linii i od nowa ustawiać telefon. Szkoda mi na to czasu, ale doceniam chęć pomocy. Pozdrawiam [emoji2357]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Szukam różnych dróg rozwiązań zamiast iść po najmniejszej linii i od nowa ustawiać telefon. Szkoda mi na to czasu, ale doceniam chęć pomocy. Pozdrawiam [emoji2357]
    Proponuje użyć programu hisuite. Zrób sobie kopię zapasową to wtedy mało co będziesz musiał ustawiać . Zrób factory reset i przywróć ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi