Skocz do zawartości
sukr

Nie działają płatności mobilne przy użyciu NFC

Rekomendowane odpowiedzi

sukr
    Proponuje użyć programu hisuite. Zrób sobie kopię zapasową to wtedy mało co będziesz musiał ustawiać . Zrób factory reset i przywróć ustawienia fabryczne

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Tak też zrobię wieczorem, ale jeszcze raz dziś spróbuję zapłacić telefonem po kilkukrotnym dodawaniem i usuwaniem dwóch kart płatniczych, zabawy z aplikacjami mBanku i Google Pay.

dodana zawartość

Bo gorzej będzie jak po FR nadal to nie będzie działało. Xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z przywracaniem kopii zapasowej z HiSuite w tym wypadku bym zrezygnował, chyba że bez przywracania aplikacji, inaczej problem może pozostać.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Z przywracaniem kopii zapasowej z HiSuite w tym wypadku bym zrezygnował, chyba że bez przywracania aplikacji, inaczej problem może pozostać.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Na moim miejscu byś po prostu od początku cały telefon skonfigurował?

dodana zawartość

Edit - temat nieaktualny. Właśnie zapłaciłem przez NFC bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Witajcie. Jak byłem zachwycony telefonem, tak dziś mam lekkie obawy. W czwartek wykonywałem ostatnie płatności przez NFC. Dziś w trzech różnych sklepach po włączeniu nfc i przyłożeniu telefonu do terminala nic się nie działo. Nic w aplikacji Google Pay od miesięcy nie grzebalem, bo wszystko działało. Restart telefonu nie pomógł. Nie będę teraz latał po sklepach i sprawdzał czy działa nfc czy nie xd ale moze ktoś miał podobny problem?

dodana zawartość

Delikatny edit - NFC dziala bo normalnie przesyła pliki za pośrednictwem tej drogi, więc problem leży w Google Pay. Na nowo dodałem kartę mBanku, najpierw usuwając ja z poziomu aplikacji mBanku i zobaczymy czy zadziała.

dodana zawartość

Ok, wciąż nie działa. Bardzo dziwne, a chciałbym uniknąć resetu do fabryki... Pliki przesyła przez NFC jak rakieta...

dodana zawartość

Ktoś coś? Jakieś rozwiązanie?

A czy możesz sprawdzić inną kartę w innym banku ? Czy aktualizowałeś ostatnio aplikacje Google pay ? W Huawei jest problem automatycznych aktualizacji aplikacji z Google Play

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Ostatnio sporo klientów mBank skarży się na płatności z Huaweiem. W mBanku można używać dwóch aplikacji? Google Pay i mBank?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Ostatnio sporo klientów mBank skarży się na płatności z Huaweiem. W mBanku można używać dwóch aplikacji? Google Pay i mBank?
    Już działa. Po wielu próbach dodania i usuwania kart, instalacji i usunięcia GPay i aplikacji mBanku poszło i działa.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam od wczoraj problem z płatnościami karta z mBanku jak i alior 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Też mam od wczoraj problem z płatnościami karta z mBanku jak i alior 
    U mnie dzis poszła aktualizacja Google Pay i działa bez problemu. Spróbuj jak ja - odinstaluj GPay i zainstaluj, dodaj karty na nowo i usun/zainstaluj aplikację mBanku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Społeczności skupione wokół Huawei i Honor wszędzie mają podobne problemy. Winowajcą najpewniej są najnowsze Usługi Google i trzeba czekać na ich kolejną poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

U mnie przestało wczoraj działać dziś pojawiła się aktualizacja Google pay jednak dalej brak relacji terminala jak i smatfrona przy próbie zapłaty. 

Aplikację allegro, jak dojadę, pyszne przyjmują płatność z Google pay problem tylko z nfc

Edytowane przez ursus83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi