Skocz do zawartości
mad3ros

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę. Zdjęcie zrobione w automacie..

1ae0c48408d4c193e66feef92a9d7d52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, 

dopiero co kupiłam mojego Samsunga S10e, wczesniej miałam Galaxy S7 i szczerze jestem niemile zaskoczona przednim aparatem... Chcialam sie was wszytskich zapytac, czy kazdemu z Was przedni aparat na messengerze, whats upie, w wiadomosciach itd tak bardzo przybliza twarz? W aplikacji aparat, jak chce sie zrobic selfie są 2 opcje (2 ludziki i jeden ludzik) i tam wszytsko wyglada ok, ale jak wchodze w kamere przednia gdziekolwiek indziej ,jeszcze bardziej obraz jest powiekszony.... nie wiem czy to wina aplikacji, aparatu czy w ogole nie oddac tego telefonu na gwarancje, bo cos jest nie tak.  w załączniku wysylam zdjecie z messengera.  odleglosc z 50 cm moze. nawet tla nie widac, w tamtym samsungu bylo widac jeszcze sporo tla. Co o tym sadzicie ?

66632964_353124378693466_1029470718452039680_n.jpg

dodana zawartość

Dodatkowo jeszcze jak aparat jest normalnie odwrócony, to po bokach sa takie rozmazane linie takie piksele jakby, ale zrobie zdjecie to znikaja.... nie wiem czy to w tym modelu normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Z mesendżerem mam tak samo.

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ze zdjeciami normalnymi tez masz te paski rozmazane po bokach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Nie bardzo rozumiem, albo nie zwróciłem uwagi.

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak robisz zdjecie krajobrazu to tez na samych krawedziach rozmazuje sie obraz ? a jak juz je zrobisz wszytsko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko jest ok. Czy w aplikacji aparat czy whatsap, facebook. Z 50 cm jest dużo tła wokół twarzy. Sprawdzałem tylko na podglądzie, bez robienia zdjęcia. Spróbuj w aplikacji aparat przywrócić ustawienia fabryczne. Czy przypadkiem niechcący nie robisz palcami lub klawiszem głośności zbliżenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A to nie jest tak, że aplikacje zewnętrzne przełączają się między trybami aparatu przy każdym wybraniu opcji przód/tył? ostatnio gdzieś odkryłem właśnie, ze przykładowo jak Ci taki whatsapp chce robić zdjęcia w trybie szerokokątnym to musisz się przełączyć (w trybie aparatu whatsapp) na przednią kamerę i wrócić na tylną. Wtedy masz zwykły tylny, nie szerokokątny. Jak znowu klikniecie przód->tył to będzie szerokokątny. Przednia kamera tak samo.

Ok. sprawdziłem. Ewidentnie samsungowa apka od aparatu w przypadku przedniej kamery ma szersze pole widzenia w trybie "jednego ludzika" niż ten powyższy whatsapp. 

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem daje porównanie.. S10e vs. S7..

1. S10e

2. S7

Czy ktoś może wytłumaczyć o co chodzi..

Dlaczego telefon starszy o 3 generacji robi lepsze zdjęcia?!

Czy wasze zdjęcia wyglądają tak samo czy z moim egzemplarzem jest coś nie tak..

PS. Zdjęcie oczywiście wykadrowane..

e05925dc78404b4fc7bafa18d87cc90b.jpgdfe86aa7b2b9eb99ecad7b92d7bb3a44.jpg

85ba1a1b4c43e143977d01bd3ee9fdd9.jpg42364b57b7c2c2707947f6109f646e85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałam wcześniej telefon Samsung s7 I też zdecydowanie wolę tamten aparat. Ten s10 mają inne obiektywy i z tego co dowiadywalam się na linii Samsunga to mają wgranego nowego androida który też powoduje to wszystko... I jest aparat od ultraszerokokatnym I szerokokątnym obiektywem. Przez to mamy wrazenie (jak mielismy s7) ze zdjecia sa zniksztalcone. Mam to samo wrazenie i tez mnie to drazni. Ale aparat sam w sobie jest niby lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi