Skocz do zawartości
mad3ros

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Rekomendowane odpowiedzi

mad3ros

@Michal zobacz na parametry zdjęć. S10 w tym przypadku użył przesłony "pejzażowej", jeśli można tak powiedzieć. Po drugie, czy w s10e był odpalony optymalizator scenerii?

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeżeli to nie był tryb szerokokątny to nie wiem dlaczego aparat ustawił tak duża przysłonę. Powinien dać f 1.5 a nie od razu 2.4. Przy tak dużej przysłonie wypada prawie dwa razy mniej światła. Więc matryca że tak powiem g...o widzi w ciemnym pomieszczeniu. Co widać na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie optymalizator scenerii był włączony ale zdjęcie nie było robione aparatem szerokokątnym..

Przed chwilą zrobiłem Kolejną próbę w mieszkaniu i efekt jest jeszcze gorszy..1b3786d4d4d4d6455e2bffcb12eca01c.jpg38169e9f4042eebcaf3022ddbdde882a.jpg

0f062f8e91a71b5c1c6bb0cfe4d5e7f3.jpgaf369a147f302ad15b1f94f272a702af.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Ale przecież kolega wyżej już ci wytłumaczył co i jak odnośnie przysłony...

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że przy tej przesłonie wyjdą takie zdjęcia to zrozumiałem..
    Pytanie brzmi dlaczego aparat taką ustawia skoro powinien dać mniejszą..
    I drugie pytanie..
    Skoro w Panoramie robi z przesłoną 2,4 to przy przełączaniu pomiędzy aparatami powinien słuchać "klik" przesłony tak?

dodana zawartość

I kolejne dwa zdjęcia.. to samo oświetlenie dwie różne przysłony..
    Czyli ewidentnie coś jest nie tak z aparatem..efd0e2e21c9cfa72b11e4de2bf0b6cba.jpgea79505e55fa0619354e0fc8b05865f4.jpg3ea8511971999bd0bd70deb04332b178.jpg7c0f9f7f4331360f9015988bbb7eccf1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Jakie masz oprogramowanie? Bo faktycznie jest coś nie halo...

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos

Hej ja z kolei zauważyłem ostatnio inna dziwna rzecz a mianowicie to, że ostrość zmienia się koszmarnie wolno. Ma to związek z tym, że ostatnio jak robiłem kilka zdjęć w specyficznych warunkach (blisko/daleko/blisko/daleko) to zmiana ostrości trwała wieczność za sprawą zmiennej przysłony. Widocznie aparat wykrywał zmianę w oświetleniu i zanim się namyślił, że w sumie zmieni przysłonę, zanim to wykonał, dopiero zabierał się za ostrzenie zdjęcia. Da radę coś z tym zrobić? S8 żony ostrzy w takich sytuacjach w zasadzie od razu, automatycznie.

Ostatnio również miałem problem z wykonaniem ostrych zdjęć w trybie live focus (tak, znajdowałem się na pewno w odległości 1-1,5m od fotografowanego obiektu). Na szybko, na ekranie smartfona fotki wyglądały nieźle ale dopiero w domu zorientowałem się, że wyglądają jak robione J5 2017 (porównanie bo tez go mam). 

Z kolei inna sytuacja - mimo wyłączonego HDR i optymalizatora, zdjęcia wychodzą tak przekolorowane, że nie mogę na nie patrzeć z przyjemnością. Czerwony sweter żony wygląda jak jedna wielka plama, bez grama konturów...

Im dłużej jestem z tym aparatem tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że leciwy Pixel 2 XL rozkładał go na łopatki pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj porobić zdjęcia w trybie pro. Tam można ręczne wymusić zmianę przysłony lub włączyć tryb auto. Wtedy widać co aparat wybiera. U mnie w pomieszczeniu zawsze wybiera 1.5. Zależnie od oświetlenia zmienia sobie tylko czas naświetlania.

Właśnie dojrzałem że aparat u Michała w trybie nie szerokokątnym jednak zmienia przysłonę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fiksiu

Też porównuje do S7  z którego wymieniłem.

Nie oczekiwałem że będzie dużo lepiej bo sama matryca jest praktycznie taka sama.

Inna jest optyka....No ale ona właśnie zawodzi.

W pomieszczeniach przy słabym świetle praktycznie zawsze wybiera przesłonę 2.4 zamiast 1.5

Przez co podciąga ISO albo czasem.

Wtedy zdjęcia są zwykle gorsze od tych z S7

Prosta rzecz która wychodzi po paru zdjęciach i przy testach tego nikt nie zgłosił.Katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi