Skocz do zawartości
MrJohnyWoW

podłączenie dwóch telefonów do radia w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa telefony. Jeden służbowy, drugi prywatny. Czy jest możliwośc aby połączenie ze służbowego było jakoś kierowane na ten prywatny, który jest podłączony do auta? Aktualnie podłączyłem oba ale muszę ręcznie przemieniać w ustawieniach  z jednego na drugi. W czasie jazdy niezbyt bezpieczne i karkołomne zresztą bo trzeba wejsc głeboko w menu radia. A może jest jakaś aplikacja albo inny myk, który pozwoli mi jakoś przekierować rozmowe przez ten podłączony telefon? Ważne aby rozmowa była cały czas ze służbowego a prywatny byłby podłączony do auta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli masz abonament to operator świadczy taką usługę. Dialer, ustawienia, ust.połączeń, przekierowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wtedy ktoś dzwoniący na służbowy zadzwoni tak na prawde na prywatny. Nie wiem czy wtedy nie pozna mojego nr prywatnego. No i nie działa to w drugą stronę. Jeśli z poziomu auta zadzwonie do kogoś to połączy się z mojego prywatnego a nie służbowego. I chyba takie przekierowanie kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie korzystam - mam prepaid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1
    Napisano (edytowane)

@MrJohnyWoW

1) Zmień radio w samochodzie na takie , które obsługuje jednocześnie dwa telefony.

Zapewne odpada z powodu kosztów?

2) Zmień dwa pojedyncze telefony na jeden dualny, wtedy obecne radio będzie obsługiwać zarówno numer prywatny jak i służbowy.

Znowu koszty i możliwy brak służbowych certyfikatów -- ale opcja z plusem.

3) Prywatny telefon w dalszym ciągu niech działa z radiem w samochodzie a do służbowego dokup zestaw głośnomówiący montowany w wysłonie przeciwsłonecznej (np. Jabra Drive)

Niestety opcja skomplikowana logistycznie , aczkolwiek koszta znacznie niższe niż dwóch poprzednich rozwiązań.

4) Ewentualnie , kup jakiś "gwizdek" bluetooth mający zdolność połączenia z dwoma telefonami i podepnij go przez aux'a do radia ( tej opcji nie polecam , jeżeli chodzi o koszty może być tańsza od opcji 3 ale będzie niewygodna w użytkowaniu). Można też spróbować zakupić transmiter w postaci "zapalniczki" on by łączył się z telefonami przez bluetooth a z radiem przez FM ale nie wiem czy przeszła by opcja z rozmową.

Edytowane przez dapik1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    W dniu 12.05.2019 o 21:35, MrJohnyWoW napisał:

Ale wtedy ktoś dzwoniący na służbowy zadzwoni tak na prawde na prywatny. Nie wiem czy wtedy nie pozna mojego nr prywatnego. No i nie działa to w drugą stronę. Jeśli z poziomu auta zadzwonie do kogoś to połączy się z mojego prywatnego a nie służbowego. I chyba takie przekierowanie kosztuje?

Kolego jesli na służbowym telefonie masz przekierowanie na prywatny, to osoba dzwoniąca do ciebie na słuzbowy nie wie o tym że rozmowa została przekierowana wlasnie na prywatny.

Przekierowanie rozmów nie działa w drugą strone. Przekierowanie dotyczy tylko rozmów przychodzących, czyli jeśli dzwoni ktoś do ciebie na słuzbowy to wyswietla sie jemu który wybrał, a nie ten po przekierowaniu, bo osoba dzwoniąca nie wie że rozmowa została przekierowana.

Ale jeśli ty oddzwonisz potem na ten nr do niego z prywatnego to wtedy wyswietli sie ten z którego dzwonisz.

Właczenie przekierowania uzależnione jest od tego czy masz u operatora włączoną ta funkcje.

dodana zawartość

W dniu 12.05.2019 o 21:35, MrJohnyWoW napisał:

I chyba takie przekierowanie kosztuje?

Tak kosztuje to za każdym razem przekierowania rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi