Skocz do zawartości
ares80

Jaki zestaw klientów pocztowych IMAP na desktop, tablet i na smartphona z synchronizacją z kalendarzem google/outlook

Rekomendowane odpowiedzi

ares80

Witam Wszystkich Forumowiczów,

Mam następujący problem. Firmowy serwer pocztowy mam na Skynet - taki archaiczny hosting email oparty o Postfix (Linux). 
    Obecnie używam:

• Web: Roundcube (IMAP email client) - nie wspiera/synchronizuje kalendarza Google
    • Desktop: Outlook 2007 (IMAP email client) - nie wspiera/synchronizuje kalendarza Google

Ponieważ obecny zestaw jest "przestarzały", Potrzebuję zestawu aplikacji do czytania/edytowania poczty na wielu urządzeniach: 

• na desktopie (na dysku/w przeglądarce), 
    • na tablecie (bez ściągania fizycznego maili na ROM)
    • na smartphonie (bez ściągania fizycznego maili na ROM)

Zależy mi na takiej synchronizacji IMAP między klientami email, że:

• kiedy usunę wiadomość e-mail w jednym miejscu, zostanie ona usunięta wszędzie. 
    • jeśli oznaczę/oflaguję wiadomość e-mail, będzie ona również oznaczona/oflagowana wszędzie, 
    • jeśli przeczytam wiadomość w jednym miejscu, będzie ona oznaczona jako przeczytana również wszędzie.

Po synchronizacji z głównym serwerem pocztowym (Skynet) chcę zachować aktualny status wiadomości e-mail, zbieranych od początku na Skynet (kilka lat), we wszystkich programach/aplikacjach. Mam na myśli te, które już dawno zostały przeczytane będą po utrzymywały ten status wszędzie i analogicznie te, które nie zostały przeczytane pozostaną nieprzeczytane. 

Ponadto zależy mi aby we wszystkich tych klientach pocztowych była dodatkowa synchronizacja z kalendarzem np Google Calendar

Jaki bezpłatny/tani zestaw moglibyście doradzić aby zachować wszystkie funkcje wymienione powyżej?
    1) Bluemail (desktop) i Bluemail app 
    2) Outlook.com (web) i Outlook app 
    3) Gmail (web) i Gmail app?
    4) Jeszcze jakaś inna kombinacja lub mix z tych co powyżej?

Co Byście doradzili? Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi