Skocz do zawartości
crystal84

Łączenie szkła z ramką metalową mate 20 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś czyściłem sobie smartfon z paprochów ściereczkami do ekranów i przecierając boki w pewnym momencie odeszła cześć gumy lub kleju na łączeniu tafli szkła z metalem. W załączeniu zdjęcie (uwaga to jest makro, w rzeczywistości jest to bardzo niewielkich rozmiarów). Odeszła mi cześć z prawej strony i pociągając za kawałek zeszło więcej, ciągnie się jak guma... Jest to jakieś zabezpieczenie? Pomyślałem, że może to być reszta kleju ze szkła tmax uv ale to raczej nie to. dc4487b431365c98adc8b62a927298e2.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Wygląda jak by ci się odklejał wyświetlacz, a na pewno telefon nie jest w tej chwili wodoszczelny - wygląda to na klei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wygląda jak by ci się odklejał wyświetlacz, a na pewno telefon nie jest w tej chwili wodoszczelny - wygląda to na klei

Odklejał to chyba za duże słowo. Ok, w tej sytuacji tylko serwis, tak?

Pytanie co reszty. U was taka sytuacja nie miała miejsca? Widać jakieś "niedoskonałości" w miejscu łączenia szkła z metalem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miała, bo nikt nie szoruje telefonu wilgotnym ścierami, "paprochy" wystarczy zdmuchnąć.

Wysłane z mojego LYA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie miała, bo nikt nie szoruje telefonu wilgotnym ścierami, "paprochy" wystarczy zdmuchnąć.

Wysłane z mojego LYA-L09 przy użyciu Tapatalka

To nie były "wilgotne ściery", a chusteczki z alko do ekranu, poza tym nie szorowałem, a kilka razy przetarlem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Wada telefonu, serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon jest już w serwisie producenta. Czekam na jakieś info i naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie

Jakiś czas temu dostałem smartfon z powrotem. Wyświetlacz wymieniony. Jest cała uszczelka. Włożony od razu w case.

Teraz dopiero zauważyłem, że szklany tył na łączeniu z metalem nie ma uszczelki, jest normalnie szczelina. Też tak macie? Tak powinno być?

Edit:

Na to wychodzi, że tak powinno być, Robert Nawrowski mówi o tym w filmie poniżej, info od 1:00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dexx-x
    Napisano (edytowane)

Witam.

Ja mam ten sam problem co @crystal84, też myślalem ze to pozostałości po kleju.

Co prawda mi odeszło mniej, głównie na rogu ale też odeszło.

@crystal84 sam jechałeś do serwisu czy wysyłałeś telefon? zastanawiam się czy są w stanie to zrobić na miejscu jak pojade..

EDIT:

Rozmawiałem bezpośrednio z serwisantem. Mówił że to jest tylko kwestia estetyczna, uszczelka ta ktora zabezpiecza przed woda jest dalej i jest ona szersza (ok 1cm). Wiec jak nawet te skrawki odejdą i nie przeszkadza to w estetyce to spokojnie można zostawić. Nie wpłynie to negatywnie na działanie bądź szczelność telefonu.. A ta ciągnięcie się tej "uszczelki" na ramce jest własnie spowodowane wycieraniem scierka z alkoholem. Co prawda nawet jak nie bedzie tego małego skrawka to pewnie nikt tego nie zauważy bo jest to naprawde minimalne (na zdjeciu przyblizone wyglada duzo gorzej) W zasadzie wydaje mi sie ze jest ładniej nawej jak tego nie ma.. ale to kwestia gustu.

Edytowane przez dexx-x
    Wnioski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, masz rację. Nie powinno to wpłynąć na wodoszczelność. Ja swojego mate'a wtedy wysłałem i wymienili mi wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi