Skocz do zawartości
Gwozdek

Czy byłbyś w stanie używać Huawei/Honor bez Androida?

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Jak Wy widzicie sytuację? Huawei otwarcie przyznaje, że doszlifowuje swój autorski system i pokaże go światu jeszcze tej jesieni lub najpóźniej wiosną.

To oznacza, że są spore szanse, że więcej nie ujrzymy smartfonów Huawei i Honor z systemem Android, z racji tego, że rząd USA zakazał współpracy wszystkim amerykańskim firmom z koncernem Huawei.

Co musiałby mieć w sobie Hongmeng (tak rzekomo ma się nazywać system operacyjny od Huawei), by zastąpić Wam Androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Gwozdek Generalnie będzie to samo. Ale huawei ma teraz inny problem niż google, ARM wypiął się na nich, więc KIRIM będzie KILLIM. Takie cuda tylko w USA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tak, wiem, ale nie o to pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Gwozdek

7 minut temu, Seiko napisał:

Generalnie będzie to samo

Nic dodać nic ująć. Jedynie to nazwy się będą różnić. Nie odczujemy żadnej różnicy oprócz braku dostępu do Gplay, nic innego nie wymyślą. Możliwe, że za zgodą googela część kodu to będzie antek :) 

dodana zawartość

A jak już mówimy o używaniu, to podejrzewam, że sporo osób przesiądzie się  na inne telefony. Wiele osób używa jak by nie było zintegrowanego systemu google, powiązanego choćby z firmami czy innymi zasobami. Także Huawei straci dużo, jak nie bardzo dużo na tym. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Obiło mi się o uszy, że będzie oparty również na jądrze Linuxa i że zapewnią wsparcie dla .apk Androida. Zaś przepisanie specjalnie pod Hongmeng zapewni dodatkowy boost do wydajności. No ale... zobaczymy, jak wyjdzie w praniu.

Osobiście nie wyobrażam sobie stracić dostępu do swojej biblioteki aplikacji. No nie wiem - musieliby nakłonić mnóstwo deweloperów, by udostępniali apki w Appgallery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ja jak najbardziej. Nie podoba mi się takie podejście. Widocznie komuś przeszkadza już pozycja Huawei na rynku. Widocznie Trump ma jakiś w tym interes :) Tym bardziej że twardych dowodów nie mają ^^

Jak najbardziej mógłbym używać bez androida. Tym bardziej że ma być wsparcie dla apk. I podejrzewam że jak producenci zobaczą jaki to rynek to i tak zaczną pod to pisać apki. 

Jak dla mnie to USA sobie zrobiło strzał w stopę i to wyjdzie za jakiś czas ;) A starczyłoby żeby skośne zrobiły to samo w stronę USA ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Jak już pisałem, ja przerzucam się na LG V30 za jakies 2-3 miechy, na razie mam huawaja bo niestety abo jest a nie będę kupował skoro działa. Po drugie miała być opcja na Honor ale widzę, że to już raczej nie aktualne. Z takim progresem to będzie porażka. Wszystko będzie działać jak działa. Aplikacja Huawei ma te same aplikacje co Gplay, ale brak możliwości logowania się do ulubionych stron, portalów czy forów przez google będzie dużym minusem by nie używać telefonów tej marki. Szkoda. Niestety polityka tak działa, że jak się chce coś wywalić z rynku, to jak widać można. A jak USA wywala to reszta krajów (bazujących na USa) też bierze się za to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    8 minut temu, Seiko napisał:

ja przerzucam się na LG V30 za jakies 2-3 miechy,

znaczy wracasz, na stare znane urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    14 minut temu, Camulos napisał:

znaczy wracasz, na stare znane urządzenie

Tak, obecnie nie ma urządzenia które będzie spełniać moje oczekiwania za rozsądną, cenę. Niestety szajsungi apcole inne tego dziwy z cenami trochę przesadzają, Huawei ma fajne telefony, ale w obecnej sytuacji trzeba szukać alternatywy. Szkoda. Bo niby mam M10L to telefon jak na niskobudrzetówkę sprawuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    1 minutę temu, Seiko napisał:

Bo niby mam M10L to telefon jak na niskobudrzetówkę sprawuje się świetnie.

niewielkie "piniondzy" a sprawuje się poprawnie
    i widać, że nie trzeba wydać nie wiadomo jaką kasę, żeby mieć dobry fonik
    może w tym właśnie jest problem, tej bitwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi