Skocz do zawartości
sebson123

Motorola One Vision opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze do rtv euro agd trafila nowość od Motki One Vision. Ma byc podobno telefonem fotograficznym za dobra cene 1299 zl. Co myślicie o tym telefonie? Moze ktos go juz ma to prosil bym o opinie, bo sam sie nad nim zastanawiam. Ciekawe jak ten procek od samsunga wie ktos jaki do odpowiednik snapradona?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rowniez zastanawialem sie nad ta motorola, procesor to exynos 9609 cos ala poziom snapdragona 660. W antutu moto one vision wykreca kolo 140 tys. punktów (wiecej niz moj lg g6). Motorola posiada pamiec ufs, chyba to podbija tak mocno ta punktacje, takie mam wrazenie [emoji1787] Jesli chodzi o zdjecia to widzialem kilka na yt i zapowiada sie calkiem niezle tylko czy tak wysoki smartfon uda sie obsluzyc jedna reka.

Wysłano z LG G6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maniel
    Napisano (edytowane)

telefon mam od piątku (24.05), oprócz tego że migrowałem z xiaomi i brak mi niektórych bajerów w czystym androidzie (długie zrzuty ekranu, nagrywanie rozmów, nagrywanie ekranu, apke dyktafonu i kompasu trzeba znaleźć sobie w play store, podobnie z czymś do rysowania/zaznaczania/cenzurowania zdjęć/screenów bo domyślna apka galerii czyli Zdjęcia Google tego nie ma) i że mam wrażenie* drenażu baterii to bardzo sobie go chwalę, jedną ręką da się obsłużyć, powiadomienia można rozwinąć maźnięciem w dół po ekranie głównym lub po czytniku linii papilarnych, denerwuje brak diody powiadomień, ale nadrabia to protezą samsungowego AOD o nazwie Moto Display, wystarczy poruszyć telefonem i ekran pokazuje godzinę, datę, naładowanie i powiadomienia, można odpowiedzieć na smsa, przełączyć piosenkę w spotify bez naciskania bocznego przycisku blokady, w sumie fajna rzecz, w serii MOTO działa też włącza to machnięcie nad ekranem, ale tu nei ma tego zapewne na ograniczenie Android One, poza tym jest szybkie ładowanie, NFC (aczkolwiek nie wiem gdzie jest chip i często źle przykładam do terminala przy płatnościach), gumowy kejs i słuchawki dokanałowe w zestawie

Warto zauważyć, że telefon nie obsługuje miracasta, tylko mechanizm chromecast, nie używam tego i dla mnie to mało potrzebny bajer, ale tak trochę nieciekawo, ze Redmi sprzed 4 lat to miał a tu nie ma, także jak ktoś ma TV bez wbudowanego chromecasta to ujnia

* mam wrażenie, ale może to dlatego, że się ciągle bawię, jak to z nowym telefonem

Edytowane przez maniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast brakującej diody powiadamiania, zainstaluj apke z play sklepu - Powiadomienie flashem. To dobra namiastka tej brakującej diody, ma wiele ustawień do mrugania diodami flash, z przodu lub z tyłu smarta, jeżeli tak włączysz sobie opcje mrugania -błyskania. U mnie na Motorola One Power to działa super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak oceniacie głośnik mono? Da radę konkurować z konkurencyjnym stereo w G7+?

Ekran nie jest za wąski? Wygodnie ogląda się filmy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Nie wiem jak jest w G7+ ale glosniek mono jest glosny i dzwieki czyste.

Czy ekran waski? Wg mnie jest idealny. Lepiej sie trzyma w rece. Kciukiem mozna dosiegnac lewej strony ekranu. Do paska powiadomien nie trzeba siegac od gory , wystarczy maznac w dol na ekranie albo czytnikiem przejechac na dol. Ogladam na Netflix i YT., proporcje idealne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Właśnie zamówiłem ten telefon. Była okazja w Media Markt (NL) z okazji tygodnia marki Motorola za 254 €. Dobra cena. Jak przyjdzie to coś więcej napiszę.

Na razie jestem tylko po obejrzeniu wszelakich recenzji ale i tak mi przypadł do gustu ze wzg. na Android One.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz opinie po zakupie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten
    Napisano (edytowane)

Podczas aktualizacji niestety bootloop i nie działa żaden hard reset. Każe podać pin do logowania palcem i podaję prawidłowy to reset, nie prawidłowy nic się nie dzieje. Także na razie myślę o odsyłce. Jeszcze spróbuję simy wyciągnąć. No niestety nic to nie dało.

Ma ktoś pomysły, bo nawet w recovery nie chce wejść? To znaczy wchodzi ale po potwierdzeniu bootloop.

Edyta: Tutaj wyczytałem przyczynę https://www.valuewalk.com/2019/07/bootloop-issue-motorola-one-vision/ ale chyba wygląda na to, że rozwiązanie znalazłem.

Edytowane przez Kitten

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytalem chyba wszystkie komentarze na temat tego telefonu. Nawet na forum xda nic niewidzialem o tym problemie. Moze tylko wystepuje ten problem w 0,1 % modelach wypuszczonych na rynek.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi