Skocz do zawartości
sebson123

Motorola One Vision opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kitten

Uratowałem. Wstał.

Solucja: Jak włączasz opcje programisty to się wywala i to tyle. Podłącz do kompa, uruchom tryb samolotowy, wywołaj ba PINie błąd odczytu palca, wpisz PIN i idzie. Potem jak wstanie to reset do fabryki i działa.

Po weekendzie testy wifi, anten itp czego nie było w recenzjach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info ponieważ za tydzień kupuje tego fona

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam OV i jestem zadowolony. Fajne zdjęcia robi, niezły tryb nocny, intuicyjny tryb ręczny. Dobrze leży w dłoni. Przy częstym korzystaniu z neta, fb, netflix itp., ładuję raz dziennie. Jeżeli mało korzystam (messenger, rozmowy, mail), potrafi 2 dni wytrzymać. Bardzo przypadły mi do gustu gesty moto. Miałem ostatnie kilka lat lg z serii G i brakuje mi odblokowania podwójnym tapnięciem, ale czytnik linii jest bardzo dobry, dokładny i szybki (problem z odczytem jest, jeśli palec jest wilgotny/mokry). Ekran-Można zmieniać nasycenie barw w 3 poziomach, ładnie oddaje kolory. Jednak mało platform daje filmy w tym formacie i mimo możliwości to nie zawsze oglądasz coś na pełnym ekranie. Muzyki nie słucham, więc na temat dźwięku nie wypowiem się. Mi nic nie przeszkadza, ale może melomani będą mieli jakieś "ale".  GPS mnie nie zawiódł.  Bardzo szybko się ładuje. Czysty andek wg mnie to genialny pomysł :) Aktualizację są jak na razie w miarę regularnie (co miesiąc, tak jak zapowiadał producent). Ogólnie za 1299zł jest to naprawdę porządny telefon. Tylko trzeba pamiętać że to właśnie średnia półka, a nie smart za 3 klocki. W swojej klasie wg mnie króluje. Minus jest taki, że również mój model wpadł w bootlopa. Raz zrobiłem hr, bawiłem się później po tygodniu w developerskich i znowu to samo. Znów pomógł hr, ale tym razem odesłałem do Ctdi na gwarancję. We wtorek tel wraca, bo oni nie znaleźli nic niepokojącego. Napisali że po wielu testach nie wykryto opisanej usterki i tel spełnia normy producenta (oczywiście dopiero jak telefon był u nich, to znalazłem w  necie info o tym problemie, także nie opisałem imaż tak dokładnie przez co jest bootlop i że to wina moto). Jeżeli moto/lenovo wiedzą że jest problem (podobno wiedzą), to mam nadzieję, że któraś aktualizacja w końcu to zmieni.  Mam nadzieję że moja opinia Ci pomoże w wyborze :) Pozdrawiam.  Jak coś to pytaj śmiało :)

Edytowane przez sillmaril
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Po testach decybelowych w porównaniu do G5S+ to wypada lepiej. Nie wiem czy to antena czy procesor ale dwa telefony położone w tym samym miejscu i lepiej ok kilka dB wypada OV,

GPS jak na razie łapie FIX momentalnie, gdzie w G5S+ potrafił się zgubić w trasie przy bezchmurnym niebie. Tutaj łapie po kilku sekundach i trzyma. Może to zasługa obsługi większej linii nadawców.

Ma wreszcie żyroskop więc SkyMap działa.

Co do GSM to potrafi kilka razy zmienić nadajnik w przeciągu godziny, szarpie to baterią ale jest lepiej niż w starej motce. Tam gdzie nie miałem wcześniej szans na "pole" to teraz jest.

Foty nocne - rewelacja. Dzienne podobnie jak w starej i nie widze różnicy.

Bateria sugestywnie czy nie jakoś szybciej znika ale to chyba efekt zabawy z kotkiem czyli poznawania fona.

Co do przycięć to miałem kilka szczególnie jak jest podpięty do ładowania czy do kompa. Potrafi zamulić, ale jak jest wolny to aż za szybki.

Jest lepiej niż dobrze. Warto kupić ten telefon.

Ja dałem 254 € w Media Markt w NL, czyli cena jak zwykle szybko spada.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Bootloop Motorola wie że jest przy włączonym ADB. Niedługo będzie patch do tego. SkyMap wiesza żyroskop i przestaje działać w google maps, pomaga reset telefonu i znów działa. Motorola też zna problem. Polecam forum Lenovo gdzie dev z Moto pomagają zdalnie, analizują błędy do poprawek.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam od początku czerwca. Pierwszy egzemplarz - po 2 tygodniach padł głośnik do rozmów. Serwis - wymiana na nowy aparat. Obecnie poza słabą baterią, bluetooth (w trakcie słuchania muzyki na słuchawkach lub głośniku  bluetooth , gdy odbieram połączenie i wracam do muzyki, połączenie bluetooth strasznie przerywa, trzeba wyłączyć i włączyć bluetooth ponownie) nie dostrzegam wad. Wszystko śmiga aż miło.

Pytanie: Jak u Was z płatnościami zbliżeniowym? Próbowałem kilka razy przez Google pay i nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z płatnością miałem problem, ale rzadko to robię i zapomniałem to powtórzyć w innych sklepach. Druga sprawa to zamulanie. Faktycznie mi delikatnie zamula Gboard podczas pisania (messenger jak i zwykły sms), kiedy telefon jest podpięty do ładowarki. Nic innego nie zamula.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Z audio po BT nie mam żadnych problemów. Ciągle połączone z MI Rodmi w samochodzie. Dźwięk idzie idealnie, tak samo rozmowy po BT w samochodzie. Płatność robię poprzez apke banku nie przez GooglePay i też nie miałem żadnego problemu. Szybko działa NFC przy płatności.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też występuje problem z pisaniem na klawiaturze (obojętne czy SwiftKey czy GBoard) podczas ładowania telefonu. Moim zdaniem zamula niemiłosiernie, nie załapuje połowy kliknięć przy szybkim pisaniu i autokorekta szaleje.. Bez podpiętej ładowarki problem nie występuje i można pisać szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Znalazłem coś dziwnego i nie wiem za bardzo jak to wyłączyć.

Oczywiście mam zapisane sieci WIFI w domu ale wyłączam je jak wychodzę do roboty i przechodzę na 4G. Po powrocie do domu WIFI aktywuje mi się automatycznie czego nie uświadczyłem w G5S+. Da się to jakoś dezaktywować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi