Skocz do zawartości
piotreksk87

Huawei Y6 II compact. Telefon ładuje się tylko z konkretnymi akcesoriami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam nietypowy problem z ładowaniem. Wspólnie z żoną mamy telefony Huawei Y6 II compact. Ja swój telefon mogę naładować w domu mając jedynie oryginalny kabel np. Samsunga. Jak korzystam z jakiegokolwiek innego, nieoryginalnego kabla, żadnej reakcji nie ma. Żona może naładować każdym, no-name'em też.

Cuda są też w samochodzie, ponieważ ja, mając ten oryginalny kabel i ładowarkę samochodową z transmiterem Xiaomi Roidmi (za 70 zł i moc wyjściową 2,4 A) nie naładuje telefonu, ale mając ładowarkę samochodową "no name" (za 10 zł i moc wyjściową 2,1 A) naładuję telefon. Żona oczywiście w samochodzie naładuje czym tylko chce, a przypominam - mamy ten sam model telefonu.

Próbowałem też naładować telefon power bankiem. Swojego telefonu nie naładuje nawet oryginalnym kablem, chyba że przez dobrą minutę będę palcami "manewrował" wtyczką w tym gnieździe, aż znajdę takie ustawienie, które pozwoli na ładowanie (oczywiście najczęściej po paru minutach już przestaje ładować).

Gniazdo ładowania w swoim telefonie wymieniałem, problem nie znikł. Testowałem inną baterię - też nic z tego. Brakuje mi pomysłów a dwa serwisy GSM poddały się, tłumacząc, że to "taka natura". Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, gdzie szukać przyczyny problemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi