Skocz do zawartości
4bstr4ct

OnePlus 7 Pro - ochrona ekranu (szkła, folie...)

Rekomendowane odpowiedzi

art12

Ja stwierdzam tylko fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Dla Ciebie drogie a dla mnie jak za darmo w porównaniu z ceną np. Whitestone które potrafi kosztować do £50 za sztukę, droga była przesyłka ekspresowa bo zapłaciłem za nią 2 razy tyle co za pakiet szkieł. 
    Każdy inaczej odbiera pojęcie "drogie" i nie widzę sensu w takich komentarzach. No chyba, że lubisz zwiększać nimi ilość odpowiedzi w liczniku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art12

Dla mnie 50 funtów za szkło to marnotrawstwo pieniędzy. I tyle. Nie ma co drążyć tematu, finalnie i tak chodzi o to samo. Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

A dla mnie to godzina pracy albo butelka whisky mniej. Dlatego napisałem, każdy pojęcie "drogie" odbiera inaczej i nie ma sensu o tym dłużej dyskutować. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.05.2019 o 19:09, ImageX7 napisał:

Szkła klejone UV odpadają, nie lubię zalewać smartfona klejem, a zazwyczaj wlatuje we wszystkie możliwe szczeliny ?.

Dlaczego niby? Skoro wlatują w szczeliny to źle zakładasz. Montując takie szkło masz "ochraniacze" w postaci klejących karteczek. Zaklejasz taką głośnik, przyciski i gotowe. A najlepiej zakleić jeszcze taśmą klejącą i będzie spokój. Ja też rozglądam się za szkłem, ale widzę, że te na UV są w pewien sposób pewniakiem, że przylegnie idealnie po tym co widzę na YT. Ładnie się rozlewa i potem chwilka światłem, gotowe.

PS. Czy ktoś może wie, czy jak przyświecę dłużej światłem UV na szybce z klejem to coś się stanie? Na YT radzą 60 sekund, ale chcę być pewny, że się dobrze naklei, więc czy można dłużej? Nie wiem, bardziej stwardnieje czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

@MisiekDP można a nawet jest to wskazane. 
    Ja Whitestone Dome na innych telefonach naświetlałem 2 razy tyle co zalecał producent i nigdy z nimi problemu nie miałem. 
    Raz jak naświetliłem tyle ile zalecają to mi się klej wykruszał spod szkła na brzegach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@iMoCks dziwne, że się wykruszyła. Ale to się wykruszyła raczej z powodu, że za długo naświetlana, nie? To chyba się nie powinno tak długo naświetlać, a Ty piszesz, że nawet dłuższe naświetlanie jest zalecane :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem - tym razem ze zrozumieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@iMoCks przeczytałem, nie wiem jak zachowuje się klej UV w zależności od czasu naświetlania, więc tylko pytam ;) IMHO jak dłużej się naświetla to chyba bardziej twardnieje, tak podpowiada mi logika.

A Ty napisałeś, że przy ilości czasu jaką zaleca producent (np. 60 sekund) klej się wykrusza, a jak 2 razy dłużej (np. 120 sekund) to jest lepiej? Z tym co podpowiada mi logika jest to sprzeczne, gdyż z początku klej ma konsystencję wody. Ale jak już wspominałem - nie wiem jak zachowuje się UV, więc moją logika może być niepoprawna ;)

Edytowane przez MisiekDP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Niestety ale jest tak jak napisałem. 
    Pooglądaj na YT filmiki instruktażowe dla Dome Glass. 
    Nawet oni naświetlają dłużej żeby klej trzymał jak powinien. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi