Skocz do zawartości
mixmax88

Asus Zenfone 6 2019. Opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Na zentalku nie ma nawet jeszcze podfolderu z Zenfonem 6. Na FB napisałem do nich. Na tą chwilę będę lądował telefon w nocy bo będę go w pracy potrzebował a nie znam jego osiągów. Dmucham na zimne. Na tą chwilę wygląda to nie źle.

Screenshot_20190526-184829267.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Utworzono kilka osobnych tematów. Proszę, nie zamieszczajcie wszystkiego w jednym wątku. W tern sposób hamuje się rozwój działu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10h SoT :o No mega sprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno można odpalić lepsze stereo przez Audio Wizard i będzie petarda.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80

I jak udało się zrobić aktualizacje. Mógłbyś wrzucić kilka zdjęć nocnych? Jak oceniasz zdjęcia nocne oraz jak się sprawuje szeroki kąt w pomieszczeniach. Czy zdjęcia z szerokiego kąta są ostre. Mógłbyś też wrzucić kilka zdjęć z szerokiego kąta z pomieszczeń w ciągu dnia i wieczorem z włączonym oświetleniem. Czy szeroki kąt trzyma poziom szerokiego kąta z Samsunga s10? Zastanawiam się mocno nad tym telefonem ewentualnie redmi k20 pro. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz kilka fotek z przed aktualizacji w linku wyżej. Udało się ją wgrać w sposób manualny. Po tym doszła jeszcze jedna. Postaram się dziś zrobić kilka fotek, ale nie wiem czy odrazy wrzucę na dysk. Aplikacja aparatu już nie zamula na HDR ++ i dodali stabilizację przy 4k60fps. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    4 godziny temu, mixmax88 napisał:

Masz kilka fotek z przed aktualizacji w linku wyżej. Udało się ją wgrać w sposób manualny. Po tym doszła jeszcze jedna. Postaram się dziś zrobić kilka fotek, ale nie wiem czy odrazy wrzucę na dysk. Aplikacja aparatu już nie zamula na HDR ++ i dodali stabilizację przy 4k60fps. 

Dzięki za odpowiedź. Wrzucone fotki nocne abo wyglądają. Ciekawe jak to po aktualizacji wygląda. Powiedz mi czy byłeś zadowolony z asusa zenfone 5z bo jest na promocji za 1399zl i zastanawiam się nad nim. Jakie minusy są największe w tym telefonie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

- Bardzo słaby szeroki kąt
    - Główny aparat przeciętnie radzi sobie nocą i w trudnych warunkach (np. podczas koncertu Redmi 4X za 400 zł robił lepsze zdjęcia, a S8 zdystansował go o kilka długości), w dzień jest ok, HDR całkiem ładnie wyciąga cienie i przygasza przepalenia
    - Z aktualizacji na aktualizację coraz gorzej trzymająca bateria do tego battery drain w idle - SoT z reguły na poziomie 3-4h
    - Brak wsparcia dla Google Core AR
    - Intensywne ubijanie apek w tle
    - Problemy z audio - niby załatali niedawno ale ostatnia aktualizacja znów popsuła - np. google maps czy jakieś odtwarzacze mp3 (nie Spotify czy Tidal) ma problemy z dźwiękiem
    - Opóźnione notyfikacje z różnych aplikacji - czasem przychodzą od razu, czasem po 10 minutach, czasem dopiero jak wybudzi się telefon

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    16 minut temu, Ardaenye napisał:

- Bardzo słaby szeroki kąt
    - Główny aparat przeciętnie radzi sobie nocą i w trudnych warunkach (np. podczas koncertu Redmi 4X za 400 zł robił lepsze zdjęcia, a S8 zdystansował go o kilka długości), w dzień jest ok, HDR całkiem ładnie wyciąga cienie i przygasza przepalenia
    - Z aktualizacji na aktualizację coraz gorzej trzymająca bateria do tego battery drain w idle - SoT z reguły na poziomie 3-4h
    - Brak wsparcia dla Google Core AR
    - Intensywne ubijanie apek w tle
    - Problemy z audio - niby załatali niedawno ale ostatnia aktualizacja znów popsuła - np. google maps czy jakieś odtwarzacze mp3 (nie Spotify czy Tidal) ma problemy z dźwiękiem
    - Opóźnione notyfikacje z różnych aplikacji - czasem przychodzą od razu, czasem po 10 minutach, czasem dopiero jak wybudzi się telefon

O kurcze to nie spodziewałem się że będzie tyle minusów. Ciekawe czy w zenfone 6 już poprawili te kwestie. Dzięki za odpowiedź. Muszę oddać mój htc u11 synowi i szukam następcy. Ciężko coś znaleźć jakiś kompletny sprzęt z dobra jakością aparatu  z szerokim kątem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość problemów z 5Z u mnie nie występowały. Jedynie jakość zdjęć z szerokiego przy max powiększeniu nie jest najlepsza, miałem LG G5 i G6 więc mogę porównać. Dźwięk jest spoko, na dobrych słuchawkach. Przez bluetooth jest bardzo dobrze, z Aptx jest różnica. Aplikacje wszystkie mi trzymały w ram, więc dla mnie to dziwny problem. Z Zenfona 6 jestem zadowolony, jedynie dźwięk powiadomień jest sporo ciszej niż na 5Z. Zasięg delikatniej lepszy na 6, tak o jedną kreskę, sieci jak i wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi