Skocz do zawartości
mixmax88

Asus Zenfone 6 2019. Opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzenie, że jakość nie jest najlepsza to spore niedoszacowanie :D Nawet bez powiększania wygląda to jak kupa.

Odpal dźwięk na jakimś odtwarzaczu mp3 to zobaczysz (Tidal, Spotify, Youtube tego problemu nie mają, ale inne tradycyjne odtwarzacze owszem). Albo włącz nawigację po Google Maps - dźwięki komand to będzie charczenie.

Apki od Pie trzyma w RAM krótko, może tego nie dostrzegłeś ale po paru godzinach je po prostu wywala z RAM-u.

Dodam, że robiłem factory reset po apdejcie do Pie i po ostatniej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam poweramp premium i żadnych problemów nie mam. Miałem na początku, przy większym basie sciszaly się soprany, a jak wigilię basu nie było to soprany były o 30% bardziej donośne. Po którejś z aktualizacji problem ustal no i zabawa z ustawieniem korektora dźwięku. W moim porównaniu do zdjęć z G5, G6 jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz ustawione Hi-Res Output to jest ok, ale na zwykłym jest charczenie. A nie każdy odtwarzacz wspiera Hi-Res a do tego wtedy nie masz dostępu do AudioWizardu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    22 godziny temu, mixmax88 napisał:

Większość problemów z 5Z u mnie nie występowały. Jedynie jakość zdjęć z szerokiego przy max powiększeniu nie jest najlepsza, miałem LG G5 i G6 więc mogę porównać. Dźwięk jest spoko, na dobrych słuchawkach. Przez bluetooth jest bardzo dobrze, z Aptx jest różnica. Aplikacje wszystkie mi trzymały w ram, więc dla mnie to dziwny problem. Z Zenfona 6 jestem zadowolony, jedynie dźwięk powiadomień jest sporo ciszej niż na 5Z. Zasięg delikatniej lepszy na 6, tak o jedną kreskę, sieci jak i wifi.

dodana zawartość

Cześć uda się Tobie wrzucić fotki z zenfon 6 po aktualizacji(dzień i wieczór) szeroki i wąski kąt . Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia przykładowe szerokim kątem w pomieszczeniach w dzień(w stronę okna i w przeciwną) i wieczorem przy sztucznym świetle. Bardzo mi na tym zależy. Dziękuję z góry 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postaram się. Mam w planie zrobić porównanie aparatu z S10 w ten weekend. Jak mi starczy czasu to będzie Zenfone 5Z, 6 i S10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.

proponuję każdemu kto chce focić na poziomie zawodowego fotografa kupić odpowiedni sprzęt do tego, jak czytam te wszystkie jęki że zdjęcia są słabe to nic tylko pokiwać głową z politowaniem, ludzie jakie chcecie mieć zdjęcia z matrycy o przekątnej 8 mm??? porównajcie cenę jakiejkolwiek lustrzanki z matrycą aps-c z telefonem i wszystko będzie jasne, jak komuś nadal będzie brakowało jakości zdjęcia, to niech sobie przyswoi trochę wiedzy optycznej i elektronicznej może wtedy załapie że jeszcze długo nie zrobi foty życia telefonem.

pozdrawiam i zdrowego rozsądku życzę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    Godzinę temu, mixmax88 napisał:

Postaram się. Mam w planie zrobić porównanie aparatu z S10 w ten weekend. Jak mi starczy czasu to będzie Zenfone 5Z, 6 i S10.

Kurcze jakby Ci się udało zrobić porównanie s10 vs zenfon 6 zwłaszcza szerokich kątow w pomieszczeniach tak jak pisałem wcześniej będę mega wdzięczny ;) zastanawiam się czy zenfona 6 po weekendzie nie zamawiać. 

dodana zawartość

53 minuty temu, esiulek napisał:

witam.

proponuję każdemu kto chce focić na poziomie zawodowego fotografa kupić odpowiedni sprzęt do tego, jak czytam te wszystkie jęki że zdjęcia są słabe to nic tylko pokiwać głową z politowaniem, ludzie jakie chcecie mieć zdjęcia z matrycy o przekątnej 8 mm??? porównajcie cenę jakiejkolwiek lustrzanki z matrycą aps-c z telefonem i wszystko będzie jasne, jak komuś nadal będzie brakowało jakości zdjęcia, to niech sobie przyswoi trochę wiedzy optycznej i elektronicznej może wtedy załapie że jeszcze długo nie zrobi foty życia telefonem.

Kolego nikt tu nie wymaga zdjęć z lustrzanki ale matrycę w telefonach a zwłaszcza oprogramowanie które je obrabia jest coraz lepsze. Więc rozsądek jest, ale można wybrać lepszy albo gorszy produkt za podobne pieniądze. Ja potrzebuję właśnie coś z szerokim kątem mieć zawsze pod ręką służbowo więc dla mnie to ważna kwestia. Sam odstawilem lustrzankę na rzecz htc u11 który robi bardzo dobre zdjęcia jak na smartfona oczywiście i na wakacyjne wyjazdy w zupełności wystarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, esiulek napisał:

witam.

Aha to jakim cudem konkurencyjna (G7, Mi 9, S10, P30) robi znacznie lepsze zdjęcia zawłaszcza szeroki kąt? Przecież to nie lustrzanki to jak to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    6 minut temu, Ardaenye napisał:

Aha to jakim cudem konkurencyjna (G7, Mi 9, S10, P30) robi znacznie lepsze zdjęcia zawłaszcza szeroki kąt? Przecież to nie lustrzanki to jak to?

Skąd wiesz że g7, mi9 robią lepsze zdjęcia w szerokim kącie niż zenfon 6 przecież jeszcze nie było porównań tych telefonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są już testy na necie, choćby GSMArena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi