Skocz do zawartości
mixmax88

Asus Zenfone 6 2019. Opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

jt80
    Napisano (edytowane)
    18 godzin temu, Ardaenye napisał:

Są już testy na necie, choćby GSMArena.

Od kilku dni śledzę testy na yt i na różnych portalach i nigdzie nie widziałem żeby szeroki kąt był słaby w normalnych warunkach. W bardzo ciemnych miejscach szeroki kąt sobie nie daje rady ale to również tyczy się większości inny aparatów szerokokatnych. Tu masz ze wspomnianej gsmareny info na temat szerokiego kąta. Nie widzę złych opini: "The Zenfone's ultra wide cam takes alright shots - they're not quite in the same leagues as the ones from the main cam, but realistically no ultra wide smartphone cam on the market can claim that. We have to point out that it's one of the wider lenses available, yet distortion is very well contained."

dodana zawartość

21 godzin temu, mixmax88 napisał:

Postaram się. Mam w planie zrobić porównanie aparatu z S10 w ten weekend. Jak mi starczy czasu to będzie Zenfone 5Z, 6 i S10.

Mam jeszcze pytania:

1 - próbowałeś może instalować gcam na telefonie żeby zobaczyć czy poprawia nocne zdjęcia? 

2 - czy można robić zdjęcia podczas nagrywania wideo? Jeśli tak czy we wszystkich rozdzielczościach nagrywania? 

3 - czy można się przełączać pomiędzy wąskim i szerokim obiektywem podczas kręcenia wideo? W samsung s10 można a np w mi 9 nie można. 

Dzięki za odpowiedź i oczywiście czekam z niecierpliwością na porównanie zdjęć s10 vs asus zenfone 6 :) Pozdrawiam 

Edytowane przez jt80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie instalowałem, na LG G5 nagrywanie kulało, na G6 ładniej wyglądały zdjęcia, ale były bardzo prze kolorowane, na 5Z kilka razy próbowałem instalować i apka oryginalna robiła lepsze na mnie wrażenie. Wszystko to może było spowodowane tym, iż nie trafiłem na tą jedyną ?

2. Można. Każda rozdzielczość i prędkość.

3. Nie ma takiej opcji. Możliwe, że nie będzie bo w 5Z nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    Godzinę temu, mixmax88 napisał:

1. Nie instalowałem, na LG G5 nagrywanie kulało, na G6 ładniej wyglądały zdjęcia, ale były bardzo prze kolorowane, na 5Z kilka razy próbowałem instalować i apka oryginalna robiła lepsze na mnie wrażenie. Wszystko to może było spowodowane tym, iż nie trafiłem na tą jedyną ?

2. Można. Każda rozdzielczość i prędkość.

3. Nie ma takiej opcji. Możliwe, że nie będzie bo w 5Z nie było.

Dzięki za info to teraz poproszę o porównanie zdjęć i albo w poniedziałek zamawiam asusa albo nie:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zrobiłem na szybko test. Nie jest to profesjonalnie ale zawsze daje jakiś pogląd. W teście brały udział:
    1. Samsung S7
    2. Samsung S10
    3. Huawei P20 Pro
    4. Asus Zenfone 5Z
    5. Asus Zenfone 6
    Zdjęcia wykonywałem w ustawieniach AUTO. Jedynie przy S10, P20 Pro i Zenfone 6 dodatkowo zrobiłem kilka zdjęć w trybie nocnym.
    Jak zapiszę na dysku plik do pobrania [630mb] to go wrzucę.
    Zdjęcia

Edytowane przez mixmax88
    Dodany link
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    Napisano (edytowane)
    4 godziny temu, mixmax88 napisał:

Zrobiłem na szybko test. Nie jest to profesjonalnie ale zawsze daje jakiś pogląd. W teście brały udział:
    1. Samsung S7
    2. Samsung S10
    3. Huawei P20 Pro
    4. Asus Zenfone 5Z
    5. Asus Zenfone 6
    Zdjęcia wykonywałem w ustawieniach AUTO. Jedynie przy S10, P20 Pro i Zenfone 6 dodatkowo zrobiłem kilka zdjęć w trybie nocnym.
    Jak zapiszę na dysku plik do pobrania [630mb] to go wrzucę.
    Zdjęcia

Dzięki za fotki, widzę że samsung na szerokim obiektywie robi chyba lepsze bardziej szczegółowe zdjęcia i mniej ziarnista zdjęcia. Nie spodziewałem się porównania z tyłu telefonów. Dzięki za wykonaną pracę. A jak twoje odczucia co do zdjęć z zenfon 6 w porównaniu do pozostałych telefonów. Czy jakoś odbiegają w dzień od samsunga lub huawei bo w nocy widzę że gorzej. 

Edytowane przez jt80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że w nocy gorzej (chociaż kto wie co przyniosą przyszłe aktualizację).

Chyba jednak zostanę przy Asus Zenfone 6 i jutro go zamówię. OP6 jeszcze chwilę ze mną zostanie. Jeżeli nie zawiodę się na Asusie to OP pójdzie do nowego właściciela 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie jestem zadowolony. Widać delikatna różnice w zdjęciach, bardziej w nocy na plus dla konkurencji Zenfona 6. W ogólnym rozrachunku Asus miał więcej plusów, szczególnie bateria w stosunku do S10.. Z doświadczenia z 5Z po ok pół roku jakość zdjęć będzie zadowalająca. Po ok miesiącu po kupnie 5Z chciałem go sprzedać, ze względu na słaby aparat, ale dali radę z oprogramowaniem. Z Zenfonem 6 pewnie będzie podobnie i jakość zdjęć będzie coraz lepsza bo jest potencjał w sensorze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak bateria w AZ6?

Po tych kilku dniach? Już miałem zamawiać ale pokusiło mnie o to jedno ważne pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria na dual SIM działa bardzo dobrze. 15% zjada w ciągu dnia, mało używany telefon. Ok 2h rozmowy przez bluetooth,kilka fotek itp. w tym 1h ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80

Cześć, napisz jak tam asus zenfone 6 po kilku dniach użytkowania. Jakie są plusy i minusy w stosunku do innych flagowych telefonów. Jak ogólna jakość dźwięku na głośnikach w stosunku do s10? Czy jest dobra jakość rozmów i anteny bo w jakiejś recenzji wspominali że średnio to wygląda. Czy z aparatu jesteś zadowolony czy jednak jak na tą cenę robi słabe zdjęcia? Jak bateria w rzeczywistości czy taki kozak czy jednak jak na tą pojemność to średnio wypada? Czy można ustawić żeby telefon każda rozmowę nagrywał jak w aplikacji acr czy trzeba każda rozmowę nagrywać oddzielnym wyłącznikiem? Jakiej jakości jest ten wyświetlacz LCD w stosunku do innych LCD. Czy jest duża czytelność w słońcu? Na razie to wszystko, jak coś się przypomni to jeszcze napisze. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi