Skocz do zawartości
Gwozdek

Asusn Zenfone 6. Folie ochronne i szkła hartowane

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Podawajcie tutaj swoje propozycje, jakie formy ochrony posiadacie lub do jakiej przymierzacie się na front swojego Zenfone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duniu

Kupiłem szkło hartowane "Twardowsky seria 9H". Samo szkło dobrej jakości, porządnie spakowane w kartonowe pudełeczko z piankowymi zabezpieczeniami. Co do dopasowania do ekranu to średnio wygląda, szkło jest sporo większe niż płaska powierzchnia ekranu co tworzy przestrzeń która nie dolega i już zaczyna się tam zbierać kurz. Prawa i lewa strona to ok 1-2mm, góra i dół 2-3mm odstającego szkła. Na włączonym ekranie tragedii nie ma ale przy wyłączonym bardzo rzuca się to w oczy. Swoją droga razem z etui Twardowsky space ekran zabezpieczony jest na całej powierzchni. Dodaje kilka zdjęć dla zobrazowania jak to wygląda.1.thumb.jpg.918c8d7cb330f3414a0f2f86764d3657.jpgDSCF7446.thumb.JPG.39978ecc717ece32e3c292204ba4da89.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do telefonów z szkłem 2.5D kupuje się tylko szkła z czarną ramką albo folie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam folie (założone) i szkło 5D z aliexpres z zamkami czarnymi. Będę w domu to wrzucę foto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jimo

Odnośnie szkła, wszystkie jakie do tej pory trafiłem są delikatnie za długie (opiera się na etui - zarówno fabrycznym plastiku jak i silikonowym zamienniku) powoduje to zabrudzenie pod szkłem i jego stopniowe odklejanie.
    Czy trafił ktoś szkło pozbawione tej wady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Mam takie. Drugie w razie czego. (To ze zdjęcia)

P_20190730_192150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jimo
    Tak. Mam takie. Drugie w razie czego. (To ze zdjęcia)
    P_20190730_192150.thumb.jpg.2b49c36228643912c6b378a0c93ad45e.jpg
    Gdzie do nabycia? Mozesz podesłać link?

Wysłane z mojego ASUS_I01WD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Gdyby ktoś szukał folii:

https://allegro.pl/oferta/imak-folia-ochronna-zenfone-6-zs630kl-ekran-x2-8276155110?snapshot=MjAxOS0wOC0xMVQwODowOTo0OC43MzRaO2J1eWVyOzIxYzhiNDJjMDExMmMyNTZmOGRlZGNiZjQxZDlkNGU0NzQ0NGVmMjRiMzgyNGMyZWFjY2IwNWZhOWNhYTc4OWE%3D

Leży super (chociaż na zdjęciu wyszło tragicznie :P ale wiecie G6 itd). Przylega super. Mieści się lepiej niż szkło z allegro i pasuje do etui Twardovsky

PS. Na dole wygląda jakby odstawała ale w rzeczywistości przylega wszędzie (również na krawędziach)

20190813_183216.jpg

EDIT. Folia ponownie dostępna: https://allegro.pl/oferta/imak-folia-ochronna-zenfone-6-zs630kl-ekran-x2-8276155110

po ponad tygodniu zdania nie zmieniłem - bardzo fajna, nie porysowała się. Dobry ślizg i nie łapie jakoś mocno odcisków

Edytowane przez obeliksgall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nerwer

Ja się szarpnąłem na szkło imesh (pewnie większość i tak idzie od tego samego Chińczyka) z allegro i nie ma tragedii. Powiedziałbym nawet, że szkło mogłoby być delikatnie dłuższe. Zrobiłbym zdjęcie, ale mój fantastyczny telefon wysypał się po dwóch tygodniach i jest w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zakupiłem Zenfona 6, w tym tygodniu powinien przyjść. Przydało by się zakupić jakąś ochronę na ekran. Co polecicie ? Zastanawiam się nad zakupem szkła 5d od Twardowskiego albo Imesh. Posiada ktoś z was ? Myślałem też o folii, bo widziałem polecacie tego Imaka ale mam wątpliwości czy ochroni ekran przed upadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi