Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HitcH

Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie wspomnial o nowej wersji systemu :)

Korzystacie? Jak wrażenia?

Ja używam od mniej więcej 2 tygodni i to czego mi brakowało po przejściu z iOs wprowadzili - GESTY. Mega sprawa i działają bardzo sprawnie. Z plusów jeszcze ciemny motyw ❤️ aczkolwiek nie widzę różnicy w zużyciu baterii w stosunku do jasnego.

To co mi się nie podoba - powiadomienia, znów coś z nimi kombinują i mam wrażenie, że ilość funkcji które dostępne są z poziomu powiadomień jest zdecydowanie za duża. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    10 minut temu, HitcH napisał:

to czego mi brakowało po przejściu z iOs wprowadzili - GESTY. Mega sprawa

Ile masz tych gestów... 5?

Custom Rom lub Miui 3,4,5... przycisków na ekranie + 3 akcje dla każdego.

Kółko boczne lewa/prawa na dowolnej wysokości - 5 akcji.

Spoiler

Screenshot_20190529-082709_Nova_Launcher.thumb.png.36fc5f9205f845e1fbc21fae7bdf8fd0.png

MEGA żarcik.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HitcH
    2 godziny temu, dzidexx napisał:

Ile masz tych gestów... 5?

tyle ile potrzeba do nawigowania. Ile masz ich na iPhonie? Trzeba znać umiar, a nie 10 gestów i później nie wiadomo co i jak.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Zachwalanie gestów bo są na Ajfonie jest ....

...nonsensem.

Używam pięciu przycisków na pasku(od lewej: dotnięcie+przytrzymanie):

- ostatnie+dzielony ekran,

- zgaś ekran(masz gest "zgaś ekran będąc w dowolnej aplikacji"?) +screenshot,

- home+asystent,

- Omni Switch - ostatnie, wyczyść, przełącz, ulubione...aplikacje,

- wstecz+zabij.

Podstawowe rzeczy, do których chcę mieć szybki i łatwy dostęp. Najważniejsze: ja sam te akcje konfiguruję.

Gestów mogę używać z/bez paska. Nie używam.

Nawet nie wiesz ile Android potrafi.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HitcH

Nie wiem ile potrafi bo mnie nie interesuje. Chcę telefon, który działa (stąd wiele ludzi używa iP, sam się do nich zaliczałem), a nie musze się bawić w jakieś programy ficzery i inne które zajmują pół dnia na konfigurację. Wyciągam z pudełka i działa! 

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Zachwalanie gestów bo są na Ajfonie jest ....

...nonsensem.

To pokazuje, że nie używałeś jabka na codzień i nie wiesz jak to wygodne nie musieć sięgać palcem gdzieś pod lewy górny róg żeby wrócić, tylko przeciągnąć od lewej krawędzi. 

A osób, które same sobie konfigurują rzeczy, typu przyciski, w dodatku jakimś customowym softem jest może z 0.5%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Nie wyobrażam już sobie używania telefonu bez gestów. To jak je zrobiło Apple to mistrzostwo świata. Niestety w android już tak kolorowo nie jest zwłaszcza gest od krawędzi ekranu. Jak ktoś ma etui z wysokim rantem to klops. Mam nadzieję że android Q się zbliży do rozwiązania jabłuszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Niestety w android już tak kolorowo nie jest zwłaszcza gest od krawędzi ekranu. Jak ktoś ma etui z wysokim rantem to klops

Co racja, to racja.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9

A ja andka 10 nie mam, bo pewnie dlatego, że nie zapisałem się do programu beta testerów ;), czekam aż oficjalną aktualizacje wypusci google na nasze flagowce i dopiero potestuje to, o czym piszecie. Z gestami nigdy nie miałem wcześniej styczności, bo jabłkowe urządzenia trzymałem w życiu kilka razy i to przy konfigurowaniu skrzynek pracownikom do poczty w korpo swego czasu ;). Może te usprawnienia przypadną mi więc do gustu po tym, jak po raz pierwszy się z nimi spotkam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Ja mam gesty w mi9. Są lepsze niż w Huawei. Obsługa super. Natomiast jabłuszko to zrobiło jeszcze lepiej. Tam to pływa wszystko. Jest różnica. Ta funkcja jest w android do usprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tyle lat już tu nie zaglądałem i się w sumie zaskoczyłem że nawet sekcja Pixel tutaj żyje. Miałem pisać posta na Support Googla ale pierw spytam tutaj.

Czy tylko ja zawsze oczekuje nowych tapet jak wchodzi nowy system? Kurła xD Tak samo jak te gesty, czy ktoś z was je używa? Ustawiłem je żeby się przyzwyczajać ale np. przy zmianie filtrów na snapie czasem mnie cofa i usuwa snapa.. nie do końca jest to chyba dopracowane. Tak samo jak suwak z ostatnimi aplikacjami był chyba lepszy w poprzedniej wersji.

Swoją drogą kto by pomyślał że jak wychodziła Nokia N9 to taka będzie przyszłość wszystkich smartfonów. Nokia zawsze w sercu ??

Co do tapet? Generalnie lubię stockowe animowane tapety ale ich liczba jest strasznie mała. Ciemny motyw robi robotę i przy oszczędzaniu baterii wszystko ciemnieje i nawet dobrze to wygląda, ale mimo nowego systemu nadal brakuje kilku rzeczy. Jak się odpala tryb ciemny to niestety nie każda przechodzi w tryb ciemny od razu (wiadomości, Facebook, messenger i jeszcze kilka innych się znajdzie) i najbardziej mnie frustruje klawiatura i tapeta. Jak się już włączył tryb ciemny to miło by było żeby klawiatura też była ciemna zgodnie z otoczeniem jak np. podczas trybu incognito w Chrome. Tapeta również powinna być jakąś ciekawą abstrakcją animowaną a do tego żeby przechodziła w czerń po aktywacji trybu.

Ktoś znalazł jeszcze jakieś nowości które kryje nowy system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi