Skocz do zawartości
meliorus

[BEZ ROOTa!] Nagrywanie Rozmów (prawdopodobnie wszystkie oneplus-y)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

Przeglądając forum oneplus-a (oficjalne) wpadł mi w ręce sposób nagrywania rozmów bez posiadania uprawnień root-a. Nie powiem bo ja bardzo szukałem takiego rozwiązania gdyż root na moim telefonie nie jest mi potrzebny (używam płatności przez telefon, a wiem, że nie raz root potrafi skutecznie takie coś uniemożliwić).

Ale wracając do tematu owy sposób przetestowałem na 2 urządzeniach: - oneplus 6T oraz oneplus 7 pro!

I na obu tych urządzeniach wszystko ładnie śmiga, więc można by było przyjąć, że działa pewnie na wszystkich oneplusach.

Na początku trzeba ściągnąć program ze sklepu google play o nazwie "Joneplus Tools" https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools&hl=pl

Po czym odpalić aplikację dać uprawnienia żeby aplikacja miała dostęp do tego do czego sobie życzy.

Teraz trzeba wejść w ustawienia developerskie i włączyć sobie debugowanie USB po czym podłączyć telefon kablem USB z komputerem.

Należy ściągnąć ADB na komputer (umożliwi wydawanie komend z  poziomu komputera do telefonu), gdy już go ściągnęliśmy odpalam "wiersz poleceń" windowsowy i będąc w katalogu w którym ściągnęliśmy ADB wydajemy polecenie:

adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Teraz wystarczy przejść wszystkie kroki w aplikacji i rozwinąć "Call Recorded Settings" i zaznaczyć "Nagrywanie rozmów telefonicznych".

Kolejnym krokiem jest wejść w aplikację "telefon" (to ta gdzie wpisuje się numer telefonu i dzwoni), należy wybrać trzy kropki i wejść w "ustawienia" po czym w "Call Recording".

Zaznaczyć "Call Recording" oraz "Automatyczne nagrywanie rozmów".

Włala, mamy włączone nagrywanie rozmów :D

Teraz gdy chcemy odsłuchać nagrane rozmowy wystarczy wyszukać aplikację "rejestrator" przesunąć palcem od prawa do lewa i są wszystkie nagrane rozmowy.

Mam nadzieje, że komuś się to przyda ;) Bo ja dłuuugo tego szukałem, a w ręce wpadło całkiem przypadkiem :)

Edytowane przez meliorus
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, ze na OP6 rowniez to dziala.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T0m3k

Na op6t również potwierdzam.
    Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak możliwości robienia wykluczonych numerów..

Wysłane z mojego ONEPLUS 6t przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ar2rB

Tym sposobem odpaliłem sobie nagrywanie ze 2 miesiace temu. Tylko że ja robiłem to pod linuxem. Ale nie w tym jest problem. Problem polega na tym że mimo odpalonego w ten sposób nagrywania nie dzialaja żadne programy typu ACR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to działa w stockowej aplikacji telefon. Aplikacje typu ACR na Androidzie 9 nie działają poprawnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tym sposobem odpaliłem sobie nagrywanie ze 2 miesiace temu. Tylko że ja robiłem to pod linuxem. Ale nie w tym jest problem. Problem polega na tym że mimo odpalonego w ten sposób nagrywania nie dzialaja żadne programy typu ACR.
    Nie ma co grymasić ważne, że w ogóle jakiekolwiek nagrywanie działa oczywiście bez robienia roota.
    Też bym wolał żeby acr działał. Ale tak jak mój poprzednik wspomniał na najnowszym Androidzie nie będzie to działać.
    Także jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie później mogę znaleźć ustawienia nagrywania rozmów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gabdziol "Teraz wystarczy przejść wszystkie kroki w aplikacji i rozwinąć "Call Recorded Settings" i zaznaczyć "Nagrywanie rozmów telefonicznych"."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@trampowsky Nie do końca mnie zrozumiałeś :) Mam na myśli zmianę już późnej jak włączone mam  wszystko, np. jak ni będę chciał żeby z automatu zaczynało nagrywać rozmowę. 

Edytowane przez gabdziol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To masz opisane w pierwszym poście wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi