Skocz do zawartości
piotrzet23

[Xperia 1] Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na czym ? Super stamina ? Po co komu wyświetlacz 4k hdr skoro strach bedzie go załączać ? Najlepsze że Sony już kilka lat temu wspominało że potrafiłoby wsadzić do swoich mobilnych aparatów niespotykane wcześniej wartości ISO ale dobteraz tego nie zrobiło tylko zrobił to huawei. Sam śledziłem z wypiekami każdą informację o nowej xperii ale szału na mnie nie zrobiła i do tego za taka kasę. Zepsuje ci sie port usb i juz jej nie podladujesz bo nie ma indukcji. (ciach) do tego ta bateryjka by zaoszczedzic miejsce chyba. Tylko na co ? Na mniejsze matryce niz u konkurencji ?

Edytowane przez balwanekbuli
    Słownictwo!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz tak jakby każdy posiadacz smartfonu z indukcyjnym ładowaniem miał także taką ładowarkę, śmieszne , zepsuje się port,logiczne iż trzeba wymienić, takie szukanie dziury na siłę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@SilvaFight

Nikt tutaj nie napisał, że Sony jest najlepsze, bo czegoś takiego po prostu nie ma. Każdy ma inne preferencje i każdy dobiera telefon pod siebie. Ty oceniasz telefon zresztą jak większość nawet nie mając go w dłoni. Oprócz tego patrzysz na testy, które są robione na nieskończonym oprogramowaniu. Naprawdę pogratulować tylko. Co do tego, że się coś zepsuje wszystko może się zepsuć czy to ekran czy coś innego i co z tego powodu? Zresztą nie tylko telefonów, bo nie tylko one mogą się zepsuć ale i samochodów i pralek itd.

Wycięto zaczepki osobiste
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tak jak napisalem szalu na mnie nie zrobil i na ekipie z media expert-u bo kazdy chcial go zobaczyc. 4 klocki za co ? Za gorszy aparat niz u konkurencji ? Może za kiepska baterie ? A nie za wyswietlacz 4k ktory dziala tylko w wybranych momentach bo strach mieć go dluzej dzialajacego ? Telefon ma premiere za kilka dni a wy myslicie ze dziala chyba na wczesnej alfie (chodzi o oprogramowanie jak co) nie zrobia kilka szlifow i tyle. Fizyki nie przeskocza i z malej bateri nie zrobia potwora bijacego konkurencje na glowe. Tak jak pisalem sam chcialem kupic ten tel ale nie mam przycmionego umyslu marka i stwierdzam ze narazie niewarto kupowac czegos co oferuje konkurencje w lepszej odslonie i za polowe tej ceny.

Kupcie sobie odrazu power bank i przyklejcie z tylu do obudowy a co tam. Poprostu dziwi mnie to ze firma ktora moglaby naprawde zrobic cos konkretnego nie potrafi pojsc do przodu jesli chodzi o komorki. A jak sobie przypomne poprzednie xperie ktore sie niczym wzgledem siebie prawie nie roznily to az zal....

Debilna polityka spowodowala ze sony jesli chodzi o telefony to trup zreszta to widac z ilu rynkow sie juz wycofali. Skoro oferuja taki nowy codowny telefon to mogli nie rezygnowac z dystrybucji na caly swiat no chyba ze sami wiedza ze nie maja szans a taka zawyzona cena chca jeszcze nalapac kilku jeleni.

Wycięto zaczepki osobiste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SilvaFight

A bawiłeś się nim 10-15 min i na tej podstawie oceniasz baterię? No gratuluję. 

Aparat gorszy niż u konkurencji? Czekam w takim razie na linki do testów, bo jedyne porównanie, które w tym momencie widziałem to z P30 Pro i żadnym innym telefonem. I to jeszcze w nocy na 1 czy 2 zdjęciach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bede teraz szukal komentarzy na YT. Zreszta wiekszoszc zagranicznych recenzentów unikala odpowiedzi na pytania dotyczace baterii. Czyzby sony dalo taki nakaz? 

dodana zawartość

Screenshot_20190605-095511.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynając od aparatu dalej porównań nie widzę. 

Co do baterii jakieś porównanie do innych modeli?  Bo tego też nie widzę. To jakie to testy. Jak można porównać baterię do innego modelu podczas innego korzystania? Bo nie bardzo wiem.  Swoją drogą też mam test baterii i tam 1 wypada lepiej niż XZ3 nawet niż XZ1 Compact tylko co z tego? https://sumahoinfo.com/post-32666

Czekam na prawdziwe porównania czyli testy pod takim samym obciążeniem, a nie nie wiadomo jakie.

A co do ukrywania wydajności baterii. Pokaż mi te recenzje, bo jak do tej pory to ja żadnej recenzji na yt nie widziałem. Przynajmniej portali, które zajmują się testowaniem smartfonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka Moderatora: balwanekbuli

Witam
    Panowie!!! Szanujmy się. Temat ogarnąłem. Cześć postów edytowałem, cześć usunąłem aczkolwiek całą ta paplanina nadaje się na śmietnik. Zapraszam do konstruktywnej rozmowy.
    A i przypominam to jest temat PIERWSZE WRAŻENIA a nie MOJE EMOCJE. Różnica znacząca.

Bardzo proszę o trzymanie się tematu, a nie porównania do samsungów czy huaweiów czy innych. Nie tutaj. Czy cena zawyżona? Jak całej elektroniki. Kończymy te pitupitu i zapraszam do normalnej rozmowy bez skakania sobie do gardeł.
    Następne takie posty będą nagradzane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Wygląda na to, że bateria nie jest wcale tak tragiczna, jakby niektórzy chcieli:)

Na cały dzień niby wystarcza, a więc wg mnie wynik standardowy jak na dzisiejsze czasy. Trzeba poczekać na kompletne recenzje, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1

Po pierwszych testach tak SOT około 4-5h maksymalnie udało się 7h więc jak na taką małą baterię, duży ekran to wyniki nie są złe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi