Skocz do zawartości
piotrzet23

[Xperia 1] Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

ja się na poważnie zainteresowałam tą xperią. Być może dlatego, że samsungi i huaweie mi się już trochę przejadły. Zależy mi na aparacie a pierwsze recenzje są niezłe (oczywiście nie biorę pod uwagę zdjęć nocnych - tutaj huawei jest królem).Czy ktoś ma ten telefon i może powiedzieć coś więcej?

Edytowane przez garyfisherka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@garyfisherka

Poczekaj na więcej recenzji podejrzewam, że na dniach będzie wysyp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@garyfisherkazobacz na dział xperii na xda. Tam jest więcej na temat zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

Panowie,przecież nie żyjemy na pustkowiu energetycznym.Jeżeli smartfon wytrzymuje na bateri od rana do wieczora to dla mnie jest ok.Nie mam problemu z ładowaniem telefonu każdego wieczora przed snem.Samsung do swoich flagowych galaktyk wsadza większe ogniwa,ale szału nie ma.Przecież bateria to tylko jeden z wielu czynników wpływających na decyzje o wyborze danego telefonu.Sorry,ale dla mnie najmniej istotny. ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale ładowanie kilka razy w ciągu dnia to bezsens tym bardziej jak nie ma ładowania bezprzewodowego. Jeśli telefon bez problemu wytrzymuje od rana do wieczora normalnego użytkowania to problemu nie ma. W końcu co za różnica czy wieczorem będzie 20% czy 40%? I tak oba trzeba będzie ładować i tak.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się ale są osoby, którym na tym może zależeć bardziej. Chciałbym wiedzieć czy osiągi będą lepsze niż w s9+.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na gsmarena jest recenzja w języku angielskim. Xperia wypada bardzo dobrze, ale nie ma telefonu bez wad.

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście wolę testy użytkowników choć ten z gsm widziałem. Na xda gość wykręcił spokojnie ponad 8, inny ponad 7 przy normalnym użytkowaniu chociaż ten czytnik linii póki co nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Z pierwszych wrażeń w porównaniu do XZ3. Dosłownie pierwszych, bo nie mam etui i łącznie telefonu używałem z kartą sim jakieś 50-60 min. 

Po pierwsze większe prędkości na WiFi 2,4 GHz jak na XZ3 w tym samym czasie można było osiągnąć max 50 Mb/s tak Xperia 1 leci praktycznie cały czas z pełną przepustowością łącza.

Po drugie stablizacja obrazu w 4K nie jest za dobrze lepiej wypadała pod tym względem XZ3 w FullHD jak zwykle standardowo bardzo wysoki poziom.

Po trzecie czas pracy na baterii. Przy włączonym LTE i WiFi bateria zdecydowanie mniej się rozładowuje w XZ3 w tym samym przedziale naładowania baterii podczas takich czynności spada około 15% tutaj 8-9%. Więc jest progres. 

I z pierwszych wrażeń to byłoby na tyle. Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to zapraszam. Postaram się odpowiedzieć

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakość rozmów, zasięg sieci, wifi? Słuchasz muzyki na słuchawkach? Jak z glosnoscią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi