Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Kamera wideo - przykładowe nagrania i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Robalo

Zbliżenie optyczne w nagraniach video nie działa WCALE, jakby chociaż działało na te wartości pośrednie jak jest w aparacie to bym nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Tak jak napisałem wyżej przy przybliżeniu hybrydowym 10x wykorzystywane jest zbliżenie optyczne 5x, można to bardzo łatwo sprawdzić.
    Nawet jest bug, że czasami przez jakiś czas po przełączeniu z 10x na 5 x korzysta jeszcze z zbliżenia optycznego 5x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo
    Napisano (edytowane)
    38 minut temu, horde napisał:

Tak jak napisałem wyżej przy przybliżeniu hybrydowym 10x wykorzystywane jest zbliżenie optyczne 5x, można to bardzo łatwo sprawdzić.
    Nawet jest bug, że czasami przez jakiś czas po przełączeniu z 10x na 5 x korzysta jeszcze z zbliżenia optycznego 5x.

Sprawdziłem to co mówisz kombinując z ustawieniami i faktycznie zbliżenie optyczne jednak działa, ale tylko i wyłącznie gdy ustawione jest 30FPS - czyli i tak średnio, nie po to kupiłem flagowca żeby kombinować w stylu "żeby osiągnąć jedno, muszę wyłączyć drugie i trzecie". No ale jest i tak lepiej, wolę poświecić te 60FPS i mieć działające zbliżenie optyczne. Dzięki.

Co miałeś na myśli pisząc że nie działa zbliżenie optyczne 5x? U mnie działa, idealnie w momencie stopniowego powiększania, gdy dojdzie do wartości 5,0 przełącza się na inny obiektyw.

Edytowane przez Robalo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No widzisz. Każdy ma tam jakieś swoje style nagrywania i oczekiwania. Dla moich potrzeb jest elegancko :) 

Ja unikam przybliżania ponieważ nie chcę tracić jakości, moim najlepszym zoomem są moje nogi :D Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać. Dla mnie telefon i kamera którą posiada jest mega wystarczająca i w pełni jestem zadowolony. 

@Robalo  Wrzuć proszę jakieś przykładowe nagrania :)

Edytowane przez mata-on

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

@Robalo Masz rację działa przy 30 FPS nie zwróciłem uwagi, że mam taką wartość domyślnie ustawiona.

Szkoda, że nie działa wszędzie.

No właśnie zauważyłem, że u mnie jest coś nie tak, nawet przy zdjęciach nie zawsze przełącza mi na obiektyw 5x, często mam po prostu przybliżenie cyfrowe z głównego obiektywu czy to przy robieniu zdjęcia czy kręceniu filmu.

Przy hybrydowym 10x zawsze przełącza na obiektyw 5x.

U Ciebie zawsze działa, przełącza na obiektyw 5x przy przybliżeniu 5x?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo

@horde Dokładnie tak działa to u mnie i powinno działać u każdego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

To właśnie u mnie nie działa, ciekawe czemu.

Nie jest to nic fizycznego z aparatem bo na 10x korzysta z obiektywu 5x.

Zastanawiam się czy nie jest to podobnie jak w Samsungach kiedyś o tym czytałem, że że względu na jaśniejszy główny obiektyw w gorszych warunkach oświetleniowych wykorzystywany jest właśnie on z wykorzystaniem cyfrowego przybliżenia a w dobrych przełącza na inny obiektyw.

Jeśli się mylę to może ktoś ma podobny problem do mojego albo wie dlaczego tak się dzieje, czy trzeba to może zgłosić na gwarancję, czy HR wystarczy, choć nie chce mi się konfigurować wszystkiego na nowo.

Edit: Z moich obserwacji wynika to co napisałem powyżej, jest tak samo jak w Samsungu. W wypadku kiedy jest dużo światła w tym wypadku przybliżenie 5x jest optyczne przełączany jest na obiektyw 5x. Kiedy jest mało światła wtedy w wypadku zoom 5x używany jest obiektyw główny i interpolacja cyfrowa.

W wypadku zoom 10x zawsze używany jest obiektyw 5x. W złych warunkach widać to jak przełączymy się z zoom 5x realizowanego cyfrowo przez główny obiektyw obraz jest jaśniejszy na zoom 10x wtedy obraz jest ciemniejszy realizowany przez obiektyw 5x.

Teraz temat zrobił się w sumie bardziej do wątku o aparacie [emoji3]

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wcześniej zadałem pytanie, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc pytam znowu, czy u Was też występuje na nagraniach video w FHD jak by drugi obraz o wielkości jednej czwartej obrazu na chwile się pokazywał i znikał, jak się pojawia raz, innym razem dwa razy w jednym nagraniu, kupiłem inne apki, ale jest tak samo. Czy to wina sprzętu, czy apki, a może zbyt duży transfer danych do zapisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzikiws W moim P30 Pro nic takiego nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo

@dzikiws oczywiście że nic takiego nie ma miejsca, gdyby tak było już dawno podniósłbym alarm w serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi