Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Kamera wideo - przykładowe nagrania i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odbieram swój P30 Pro z serwisu, wymieniono całą płytę główną, potestuje po odbiorze i sprawdzę obecne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No i zawiedziony jestem, porobiłem testy na działce, głównie video FHD, rozczarowanie nastąpiło, efekt występuje taki sam tylko mniej, na jednym ujęciu około 30 sekund, zdarza się 1 lub dwa razy ten sam efekt, a wymieniono płytę główną i aparat oraz wgrali najnowszy soft, jest lepiej bo mniej tych efektów występuje, ale występują, w poniedziałek znowu jadę do serwisu. Dodam tylko iż płyta z nowym IMEI jest w Huawei jako nowa i gwarancja jest liczona od dnia uruchomienia smartfona tj. 19.09.2019 a czas gwarancji podają do 2021.09.18

Edytowane przez dzikiws

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat... O ile z filmów Full HD w 60 klatkach jestem zadowolony. Tak w przypadku 4k i 30 FPS ów ledwie... Wideo jest tragiczne. Przy obracanie ekranu czy przesuwaniu z lewej strony na prawą wideo ma mikro przycięcia w jednakowych odstępach czasu... Czy ma ktoś podobny problem? Może ktoś zarzucić jakimś sample w 4k? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, mata-on napisał:

mam regularne mikro przycięcia... Jest to mega drażniące i nie wiem czy to norma czy tylko u mnie tak jest.

Nie widzę żadnych przycięć. Link do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawcho

sprawdź jaki masz ustawiony kodek. W jednym tym wyższym przycina w niższym nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Morv

Ja też nie wiem czemu tu ludzie tak mało piszą o tym problemie. Na zagranicznych forach jest tego mnóstwo. O ile zdjęcia są bardzo dobre, to mój poprzedni LG G5 SE robił lepsze wideo, a przynajmniej bez przycięć przy przesuwaniu telefonu podczas nagrywania. Nie wiem jak coś takiego może być w ogóle możliwe w telefonie za te pieniądze tym bardziej, że nawet nie potrafi nagrywac 4k60fps co jeszcze byłem w stanie przeżyć, ale tym jestem mocno rozczarowany. Na razie testowane tylko w 1080p60fps, ale czytając komentarze jest to we wszystkich trybach/kodekach. 

Przykładowy film z dnia dzisiejszego gdzie miałem okazje po testować trochę telefon: Widać sporo przycięć w jakby regularnych odstępach. (Nie wiem dlaczego, ale na filmie youtube nie jest to aż tak widoczne). 

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj odbieram z DHL-u przesyłkę P30 Pro - po serwisie, podali, iż wymienili płytę główna, moduł tylnych aparatów i osłonę baterii, oddałem go 23 września , a dzisiaj odbiorę, u mnie od samego początku jest efekt pokazania na pół sekundy przezroczystego okienka w lewej górnej części ekranu, przed pierwszą wymiana płyty i obiektywów z 4 objawów  zeszło do 2 na film o długości 30 sekund, kodek to H264, 1920 x 1080 (16:9). Dwa razy wymieniona płyta i obiektywy, jak odbiorę to przetestuję, oby już nic nie występowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, Morv napisał:

Ja też nie wiem czemu tu ludzie tak mało piszą o tym problemie. Na zagranicznych forach jest tego mnóstwo. O ile zdjęcia są bardzo dobre, to mój poprzedni LG G5 SE robił lepsze wideo, a przynajmniej bez przycięć przy przesuwaniu telefonu podczas nagrywania. Nie wiem jak coś takiego może być w ogóle możliwe w telefonie za te pieniądze tym bardziej, że nawet nie potrafi nagrywac 4k60fps co jeszcze byłem w stanie przeżyć, ale tym jestem mocno rozczarowany. Na razie testowane tylko w 1080p60fps, ale czytając komentarze jest to we wszystkich trybach/kodekach. 

Przykładowy film z dnia dzisiejszego gdzie miałem okazje po testować trochę telefon: Widać sporo przycięć w jakby regularnych odstępach. (Nie wiem dlaczego, ale na filmie youtube nie jest to aż tak widoczne). 

Dzięki Stary za wideo... już myślałem że tylko ja mam ten problem. "Jittering" lub "shuttering" albo jeszcze "frame lost" tak to określają... w regularnych odstępach czasu przycięcia, szczególnie przy przesuwaniu telefonu... MASAKRA. Problem jest niezauważalny w 1080p w 60 klatkach. W 30 klatkach przy 4k i 1080p w każdym kodeku problem występuje. Robię aktualnie eRecovery... dla przykładu byłem dziś w sklepie i sprawdziłem "randomowego" P30 pro wystawionego do oglądania i nagrałem nim filmik "panoramując" i problemu nie było... strasznie dziwna sprawa... Mam najmocniejszą wersję a tu taka lipa trochę z tym 4k... starsze telefony potrafią nagrywać 60fps w 4k a tutaj jest problem nawet z 30 klatkami. 

Edytowane przez mata-on

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Morv

U mnie jest problem nawet w 1080p60fps i to mocno widoczny/irytujący. Na tyle mnie to denerwuje, że myślę o sprzedaży telefonu jak przy następnej aktualizacji się to nie poprawi co pewnie nie będzie miało miejsca czytając poniektóre komentarze. Nie wziąłem Galaxy S10+ tylko dlatego, że nie podobają mi się żadne wcięcia w ekranie nawet to w P30 Pro a już w szczególności to w Samsungach, ale tam przynajmniej w przeszłości otrzymywałem satysfakcjonujące doświadczenia przy każdym urządzeniu w każdym przedziale cenowym. Przykro mi to przyznać, ale o ile P30PRO robi fenomenalne zdjęcia jak na telefon tak wideo jest gorsze od mojego już starego LG G5SE i LG G Flex 2. 

Moim dużym ustępstwem było to, że wziąłem telefon za tą cene który nie potrafi nagrywać filmów w 4K60FPS, a teraz okazuje się, że to urządzenie nawet w 1080p sobie nie radzi co jest kompletnym nieporozumieniem. Są filmiki na youtube z przed miesięcy opisujące problem i to samo na forach, ale jak widać po 5 miesiącach jest bez zmian więc szanse, że poprawią to w Androidzie 10 w moim rozumieniu są marne. Tak czy siak poczekam i przeboleje ten okres i zobaczę na własnej skórze a może akurat coś się wydarzy pozytywnego. 

Niektórzy piszą, ze to wina Kirina i jego wydajności, ale nie chce mi się w to wierzyć skoro jego wydajność jest ok i już dość leciwe Snapdragony 652/810 w moich ostatnich 2 smartfonach radziły sobie nawet z 4k30fps bez problemu. 

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, Morv napisał:

U mnie jest problem nawet w 1080p60fps i to mocno widoczny/irytujący. Na tyle mnie to denerwuje, że myślę o sprzedaży telefonu jak przy następnej aktualizacji się to nie poprawi co pewnie nie będzie miało miejsca czytając poniektóre komentarze. Nie wziąłem Galaxy S10+ tylko dlatego, że nie podobają mi się żadne wcięcia w ekranie nawet to w P30 Pro a już w szczególności to w Samsungach, ale tam przynajmniej w przeszłości otrzymywałem satysfakcjonujące doświadczenia przy każdym urządzeniu w każdym przedziale cenowym. Przykro mi to przyznać, ale o ile P30PRO robi fenomenalne zdjęcia jak na telefon tak wideo jest gorsze od mojego już starego LG G5SE i LG G Flex 2. 

Moim dużym ustępstwem było to, że wziąłem telefon za tą cene który nie potrafi nagrywać filmów w 4K60FPS, a teraz okazuje się, że to urządzenie nawet w 1080p sobie nie radzi co jest kompletnym nieporozumieniem. Są filmiki na youtube z przed miesięcy opisujące problem i to samo na forach, ale jak widać po 5 miesiącach jest bez zmian więc szanse, że poprawią to w Androidzie 10 w moim rozumieniu są marne. Tak czy siak poczekam i przeboleje ten okres i zobaczę na własnej skórze a może akurat coś się wydarzy pozytywnego. 

Niektórzy piszą, ze to wina Kirina i jego wydajności, ale nie chce mi się w to wierzyć skoro jego wydajność jest ok i już dość leciwe Snapdragony 652/810 w moich ostatnich 2 smartfonach radziły sobie nawet z 4k30fps bez problemu. 

No raczej nie Kirina... skoro producent wychwala wydajność procesora... ludzie grają w gry na tych smartfonach to co coś musi być innego walniętego... Też się przypatrzyłem w 60 klatkach 1080p i minimalnie jest to zauważalne również... Moim zdaniem to wina stabilizacji... Z gimbalem używałem i tak samo jest to jeszcze bardziej widoczne... Dziwi mnie fakt czemu nie mogą dodać tych 60 klatek...

Macałem dziś S10+ i robi wrażenie. Dodam też że podczas nagrywania na P30 pro podgląd wideo też nie jest super płynny... Na S10+ dla porównania było idealnie i wideo bardzo przyjemne. 

P30 Pro zdjęcia robi kapitalne i to jest fakt, ale to wideo tak psuje całokształt że dramat.

Edytowane przez mata-on

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi