Skocz do zawartości
FearIsNear

[Lenovo Z5] Usługi Google nie działają na zrootowanym systemie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

Zakupiłem niedawno Lenovo z5 - telefon jest zrootowany, działa na androidzie 9 z ZUI 10.5.254.

Z góry zaznaczam, że rozwiązania z FAQ nie przynoszą żadnego skutku.

Użytkownik, który telefon mi sprzedał zarzeka się, że problemów nie było.

Co zrobiłem do tej pory:

1. Próba instalacji z app center
    2. Próba instalacji z apk mirror, xda et cetera
    3. WIelokrotne próby pobierania z różnych źródeł, czyszczenia danych, odinstalowywania etc.

Instalowałem różne wersje, czyściłem dane zarówno Play Store, Google Services jak i Frameworka.

Przywracałem ustawienia fabryczne, restartowałem telefon, próbowałem trików z trybem samolotowym, zmieniałem połączenia wi - fi, poprzez dane mobilne.

Mimo to sklep play nie przepuszcza mnie poza przycisk logowania - moge klikac i nic... Inne aplikacje od google wylaczaja sie, brak możliwości zalogowania.

W jakiejś tam kombinacji starszych wersji udało mi się zalogować do google play, żadna z aplikacji (gmail, mapy) jednak się nie uruchamia (włącza się i samoistnie wyłącza, bądź zwyczajnie nie działa), choć mogłem ściągnąć i używać na przykład massengera.

Nie grzebałem nic w rootcie ani ustawieniach systemowych. Nie mogę również założyć konta google na telefonie, gdyż aplikacja zwyczajnie się nie włącza, więc przelogowanie czy wyczyszczenie nie wchodzi w grę.

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydałyby się jakieś screeny. Być może właściciel bawił się aplikacją Freedom. :)

Godzinę temu, FearIsNear napisał:

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.

Standardowo, wgranie systemu na nowo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo wlasciciel zresetowal telefon do ustawien fabrycznych I w takim stanie mi przeslal.

Jakie konkretnie screeny?:) Dodam, ze nie wyskakuje mi zaden blad.

Na stawianie system chyba jestem zbyt duzym laikiem, wiec ostatecznie skorzystam z uslug jakiegos serwisu, jesli nie znajde zadnego rozwiazania:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screeny ze sklepu play. Jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861
    14 godzin temu, FearIsNear napisał:

Użytkownik, który telefon mi sprzedał zarzeka się, że problemów nie było.

Telefon masz od znajomego czy z jakiegoś serwisu czy allegro? Zawsze możesz odstąpić od umowy na podstawie rękojmi. Towar jaki nabyłeś ma ukrytą wadę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Godzinę temu, kamil79123 napisał:

Screeny ze sklepu play. Jak to wygląda.

Więc sklep dopuszcza mnie do tego miejsca - tapniecie w przycisk logowania powoduje rozblysk za kazdym dotknieiem, ale aplikacja nie idzie dalej. Co ciekawe aplikacja gmaila pozwala mi zalozyc konta mailowe, np. yahoo, ale po próbie z google nie przechodzi dalej.

Screenshot_2019-06-19-14-29-06-2124460718.png

27 minut temu, mat3j861 napisał:

Telefon masz od znajomego czy z jakiegoś serwisu czy allegro? Zawsze możesz odstąpić od umowy na podstawie rękojmi. Towar jaki nabyłeś ma ukrytą wadę.

Telefon z allegro. Przed zakupem dowiadywałem się, czy telefon nie ma blokad, problemów z zasięgami czy usługami google. Oczywiście próbowałem już rękojmi, acz użytkownik to zwykły burak. W mailach zapewniał, że wystarczy pobranie pliku apk i wszystko działa (klasyczne "u mnie działało). Pomocy od niego żadnej, bo jak twierdzi "to nie jest moim obowiązkiem a serwis pobiera opłaty". Próbuje także zrzucać winę, że ja coś musiałem namieszać w systemie - co miejsca nie miało, nie znam się, to nie tykam. W każdym razie, mimo iż mam rację (telefon mimo zapewnień nie posiada właściwości, o których byłem zapewniony), to po dobroci nie pójdzie. Stąd próbuję jeszcze zlokalizować problem.

Edytowane przez FearIsNear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    31 minut temu, FearIsNear napisał:

Telefon z allegro

Ustawowe 14 dni na zwrot minęło? 14 dni jest na zgłoszenie zwrotu, kolejne 14 na dostarczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, dzidexx napisał:

Ustawowe 14 dni na zwrot minęło? 14 dni jest na zgłoszenie zwrotu, kolejne 14 na dostarczenie.

Użytkownik sprzedawał telefon jako osoba prywatna. Stąd też ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu na podstawie rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Musisz zainteresować się jak wgrać system(Zuk lub Custom) do Lenovo.

How to:

https://forum.xda-developers.com/z5-pro-gt/lenovo-z5-pro-no-gt-qa-guides-development/restore-stock-image-lock-bootloader-t3888785

Twój model(?) to L78011

Ciekawostka:

https://forum.xda-developers.com/z5-pro-gt/help/to-buy-global-rom-google-play-t3881701

Z5 nie ma nawet swojego działu na Xda, nie ma wersji Globalnej, przemyślany zakup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Musisz zainteresować się jak wgrać system(Zuk lub Custom) do Lenovo.

How to:

https://forum.xda-developers.com/z5-pro-gt/lenovo-z5-pro-no-gt-qa-guides-development/restore-stock-image-lock-bootloader-t3888785

Twój model(?) to L78011

Ciekawostka:

https://forum.xda-developers.com/z5-pro-gt/help/to-buy-global-rom-google-play-t3881701

Z5 nie ma nawet swojego działu na Xda, nie ma wersji Globalnej, przemyślany zakup.

Tak, dokładnie ten model. Co do zakupu - skoro ktoś mnie zapewnia, że nie ma problemu z telefonem w polskich warunkach, działa google et cetera, to przy zakupie taniego telefonu na pół roku nawet się nie zastanawiałem. Dzięki za informacje. Zobaczymy co się uda zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi