Skocz do zawartości
radek_ddz

Podczas instalacji firmware z pliku KDZ, LGUP wyrzuca błąd.

Rekomendowane odpowiedzi

ml69

Ponieważ nie doczekałbym się (z wiadomych względów) na „automatyczną” aktualizację do Pie na moim włoskim egzemplarzu z TIMa, postanowiłem drugi raz pobawić się LG UP z hard resetami itp. Tym razem też mi się udało – działa. Faktycznie zaczął normalnie działać WiFI Calling (sieć Orange), widać kolorowe ikonki powiadomień, ACR Pro „poszedł” do kosza, aplikacja „Mój FunBox” przestała zapamiętywać hasło do logowania, przestała działać kopia zapasowa na Dysku Google (brak aktywnego przycisku), ale tu przy pomocy innego forum udało się rozwiązać problem. Poza tym po przywróceniu stanu z poprzedniej wersji systemu większych, a nawet żadnych różnic nie widać. Ma to swoje zalety ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...Ponieważ nie doczekałbym się (z wiadomych względów) na „automatyczną” aktualizację do Pie na moim włoskim egzemplarzu z TIMa, postanowiłem drugi raz pobawić się LG UP z hard resetami itp. Tym razem też mi się udało – działa...

Możesz to opisać? Co trzeba zrobić?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml69
    16 godzin temu, mackus napisał:

hej, dlaczego masz się nie doczekać? ja mam z TIM i co ta wersja prędzej czy później nie dostanie aktualizacji? nie chce mi się kombinować

Kupiłem w kwietniu nowy aparat na Marele.net. Po krótkim czasie okazało się, że jest z TIMa. Żadna wcześniejsza aktualizacja z TIMa czy OPEN, w moim przypadku się nie pobierała, czy to automatycznie, czy przez LG Bridge. Postanowiłem skorzystać z LG UP i wgrać mu ręcznie coś najnowszego na tamte czasy. Taka operacja podobno powoduje, że następne aktualizacje trzeba robić również ręcznie i dlatego napisałem, że się nie doczekam, a to, że na TIMa nie ma nadal 9 Pie to inna sprawa...

dodana zawartość

11 godzin temu, marcin2m napisał:

Możesz to opisać? Co trzeba zrobić?

Było to już kilka razy opisywane na tym forum, ale skoro 2 razy udało mi się nie uceglić smartfona to proszę:

1.       Trzeba zainstalować na komputerze LG UP (w moim przypadku była to wersja 1.14.3)

2.       Jak nie były wcześniej zainstalowane sterowniki, to również LGMobileDriver (u mnie wersja 4.2.0)

3.       Zrobienie kopii zapasowej danych z telefonu (LG Bridge, Google lub kto tam co używa)

4.       Zrobienie hard resetu/przywrócenie ustawień fabrycznych – kombinacja 2 przycisków w telefonie

5.       Podpięcie telefonu kablem USB do komputera, uruchomienie LG UP i wybranie pliku G710EM20b_00_OPEN_EU_OP_0508.kdz (jeżeli  chcemy  mieć 9 Pie) – oczywiście trzeba go mieć na dysku w komputerze

6.       Wybrać opcję UPGRADE i uruchomić działanie, jak wskaźnik dojdzie do 100% i smartfon się uruchomi (trochę trzeba cierpliwie poczekać), to znaczy, że nie musimy iść do serwisu LG ;)

7.       Tutaj powtórzyłem punkt 4.

8.       Przywrócenie kopii zapasowej, ponowne ustawienie niektórych aplikacji np. bankowych (one z wiadomych względów tracą swoją zdolność działania)

Oczywiście, kupując nowy telefon na gwarancji, jeszcze u gold partnera nie zakładałem, że „taki los” mnie czeka, ale cóż, raz na jakiś czas można poświęcić ok. 2 godzin aby mieć aktualne oprogramowanie w  telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ml69

tak po prostu LG UP instalowałeś, sterowniki  i poszło?? mnie wyskoczył błąd jak w poście #272, wyczytałem, że jakieś DLL potrzebne są albo uppercut, tak czy inaczej nie bardzo chciało to iść...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml69
    Napisano (edytowane)
    46 minut temu, ultragliss napisał:

@ml69

tak po prostu LG UP instalowałeś, sterowniki  i poszło?? mnie wyskoczył błąd jak w poście #272, wyczytałem, że jakieś DLL potrzebne są albo uppercut, tak czy inaczej nie bardzo chciało to iść...

To mi umknęło! Faktycznie podmieniałem dll'a. Tam gdzie masz zainstalowany LG UP, w moim przypadku domyślnie, czyli c:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP\model\common\ jest plik "LGUP_common.dll" - trzeba go zmienić (ta sama nazwa), ale na odpowiedni do modelu G7. Nie pamiętam skąd go pobrałem, ale łatwo go namierzyć w Internecie, a jak nie znajdziesz mogę go wysłać. 

Edytowane przez ml69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To mi umknęło! Faktycznie podmieniałem dll'a. Tam gdzie masz zainstalowany LG UP, w moim przypadku domyślnie, czyli c:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP\model\common\ jest plik "LGUP_common.dll" - trzeba go zmienić (ta sama nazwa), ale na odpowiedni do modelu G7. Nie pamiętam skąd go pobrałem, ale łatwo go namierzyć w Internecie, a jak nie znajdziesz mogę go wysłać. 
    To ja poproszę o plik, wywala mi błąd przy rozpakowaniu tego z xda. Adres poszedł na priv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luctus

Czy komuś przy wgrywaniu przez LG UP pokazał się błąd "SPC code does not match"? Mam telefon z brandem Play i chciałem wgrać najnowszy open jaki znalazłem "G710EM20c" rejon NEU, żeby pozbyć się brandu i uruchomić WiFi Calling i VoLTE (Orange wymaga do tego softu bez brandu). Wgrywałem przez LG UP tak jak @ml69 napisał i błąd wyskoczył na 4%, używałem opcji Upgrade. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi