Skocz do zawartości
AdamTko

Nazwa telefonu w sieci WIFi/TCP/IP nie jest wykrywana

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam taki drobny, acz upierdliwy jak komary, problem z urządzeniami z androidem zalogowanymi do WiFi. Otóż router zarządzający siecią (DHCP i inne sprawki) androidy nie wyświetlają żadnych nazw. Laptopy (Win7, WiFi) , NASy (linux, Ethernet), stacjonarki (Win7, Ethernet) przedstawiają się nazwą. A androidy - nie. Ani tablety amo telefony. Przez to trudno nimi zarządzać. Mam wrażenie, że dzieje się tak niezależnie od wersji androida. Może załączony obrazek z jednego z paneli routera (Draytek Vigor2920n) pokaże w czym rzecz.

Spoiler

android_nazwy.jpg.8c7d23f17b876d462ec946da405a48d2.jpg

Edytowane przez mmaciejow
    poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz sprecyzować? O jaką nazwę chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kamil79123 Zobacz na obrazku. IP z nazwami (np. WinSerwer) to są komputery. IP bez nazw to są androidy.

dodana zawartość

Więc chodzi mi o te nazwy, których nie ma. Czy mogę je jakoś w urządzeniach z androidem wymusić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    4 godziny temu, AdamTko napisał:

Czy mogę je jakoś w urządzeniach z androidem wymusić?

Nie. Możesz natomiast użyć zewnętrznej aplikacji na pc, np BitDefender Home Scanner. Router często nie rozpoznaje poprawnie nazw jak i systemów, zalogowanych do sieci - nie każdy oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@melis    Dziękuję za odpowiedź. Zaskakującą. Wszak "pod spodem" androida jest jakiś linux, a te spokojnie podają nazwę.

Ale załóżmy, że zaciągnę tego BitDefender Home Scanner i załóżmy, że on poda mi nazwy. I one będą "niewielemówiące". To jak je zmienić?

dodana zawartość

Ten BitDefender to straszny syfiarz. Zainstalował multum rzeczy, usługi, zadania w harmonogramie itp itd.
    A na koniec jeszcze konto kazał se założyć. Ale podsunąłeś pomysł. Mam przecież IP-Scan Portable. W spoilerze wynik skanowania.

Spoiler

android_nazwy_2.jpg.1d5d9bace76709f1ac0ce548ca1f7ee4.jpg

Tu też nie widać nazw,  chociaż po producencie ogarnę. Ale to nie o to chodzi. Rzecz w tym, by android posiadał i wysyłał netname, czy jak się to zwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@AdamTko sprawdź inny router.  Możesz też zrobić hotspota na jakimś urzadzeniu i sprawdzić czy się widza po nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mmaciejow Ale to zupełnie od drugiej strony. Nakombinuję się z szukaniem i konfigurowaniem innego routera, a nawet jak ten router mi wyświetli jakąś nazwę zalogowanego androida, to dalej pozostanie pytanie - jak tę nazwę znaleźć i zmienić bezpośrednio na androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@AdamTko nazwę możesz zmienić lub sprawdzić w ustawieniach -> informacje o urządzeniu -> nazwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi