Skocz do zawartości
akiraq

Nagłe rozładowywanie się telefonu 80% -> 0%

Rekomendowane odpowiedzi

akiraq

Od 2 lat i 3 miesięcy jestem dość szczęśliwym posiadaczem telefonu Honor 8. Od jakiegoś czasu jednak pojawił się narastający problem z działaniem na baterii. Bateria była notorycznie drenowana w szybkim tempie pomimo, że niczego na telefonie nie robiłem i ekran był wygaszony (wyłącznie internetu trochę pomagało w tej kwestii). Problem jednak się nasilił i obecnie:
    a) telefon ze 100% poziomu naładowania baterii spada np. dość powoli do 81% i się wyłącza bez żadnego ostrzeżenia sygnalizując nagle "bardzo niski stan naładowania baterii". Po wyłączeniu pokazuje 0% i nawet po podłączeniu do lądowania wyłącza się od razu po włączeniu. Przez jakieś ok. 10 minut pokazuje stałe 0% mimo podłączenia do ładowarki (ładuje zwykle ładowarka Samsunga, żeby nie wykorzystywać tego wbudowanego systemu 'superszybkiego' lądowania baterii, żeby jej tak szybko nie zużywać, ale najwyraźniej na wiele się to nie zdało...). Później nagle pokazuje np. 10% które już po sekundzie zmienia się na np. 20% a po włączeniu telefonu już np. na 100%.
    b) Czasem telefon zamiast się wyłączyć przy np. 75% zawiesza się wydając dziwny stały dźwięk jakby błędu i po chwili wyłącza się pokazując 0%.

Zrobiłem hard reset podejrzewając, że może to być jakiś inny problem niż padnięta bateria, ale zupełnie nie pomogło, a sam telefon nawet jakby spowolnił w działaniu. Accu Battery pokazuje przybliżoną pojemność baterii: 400 mAh z 3000 mAh fabrycznych. Bieżąca wersja systemu z którego korzystam to EMUI 5.0.4 FRD-L09C432B416.
    Myślicie że wymiana baterii rozwiąże problem czy jest to raczej jakaś inna kwestia?
    Dziękuję serdecznie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wook

Uszkodzona bateria jedynie wymiana baterii rozwiąże problem

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akiraq
    2 godziny temu, wook napisał:

Uszkodzona bateria jedynie wymiana baterii rozwiąże problem

1 godzinę temu, Mariusz Sarnowski napisał:

tak jak przedmówca-bateria.

Dziękuję serdecznie za błyskawiczne odpowiedzi.
    Moglibyście polecić jakiś serwis stacjonarny, który się tym zajmuje w Warszawie? Albo jakiś sklep wysyłkowy/stacjonarny, który sprzedaje nowe sprawne baterie? Sporo się naczytałem, że często baterie wymieniane są na używane, zużyte albo jakieś 'regenerowane', bo tak po prawdzie to ciężko z całą pewnością ocenić (z tego co wiem) jaka jest rzeczywista pojemność zamontowanej baterii. Accu Battery też podaje jedynie pojemność szacunkową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wook

Może oficjalny serwis Huaweia? Co jakiś czas są promocje organizowane i np. płaci się tylko za części

https://consumer.huawei.com/pl/support/service-day/

Ja swój telefon oddawalem na gwarancji i oddałem telefon około 15 a następnego dnia o 10 miałem wiadomości że naprawiony i gotowy do odbioru

• Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akiraq
    W dniu 27.06.2019 o 16:02, wook napisał:

Może oficjalny serwis Huaweia? Co jakiś czas są promocje organizowane i np. płaci się tylko za części

https://consumer.huawei.com/pl/support/service-day/

Ja swój telefon oddawalem na gwarancji i oddałem telefon około 15 a następnego dnia o 10 miałem wiadomości że naprawiony i gotowy do odbioru

Nigdy nie słyszałem o tej akcji organizowanej przez Huawei i gdyby nie Ty to zapewne bym nie usłyszał. Podjechałem do serwisu Huawei i po kilku godzinach wysłali wiadomość, że telefon jest już do odbioru. Za całość zapłaciłem 9 zł. 
    Wielkie dzięki za pomoc! :) 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam od 3+lat mam honora8 i w ostatnim miesiącu coś niedobrego się z nim dzieje.

Zdarza się że siedząc np na fb 15 minut bateria potrafi spaść z 50% do 15%. - sporadycznie tak się dzieje, żadne koparki krypto czy apk w tle nie są włączone. 

Zdarza się też gdy np bateria padnie do "0" ( pojawia się informacja że za 30s tel się wyłączy) to gdy się wyłączy i podłącze pod ładowarkę wyłączony telefon to na ekranie się pojawia animacja ładowania na której jest napisane że jest np 20-30% baterii ( taki przedział bo parę razy było 20% a parę razy było 30% ) i gdy wtedy włączę telefon to pokazuje te 20-30% a przecież chwile przed włączeniem było "0", wątpię żeby telefon w 0,5- 1 minutę z 0 do 20-30% naładował telefon.  
    Ładowarka oryginalna i kabel też, opcja szybkiego ładowania załącza się. 

Nie wiem czy jest jakiś sensowny-realny sposób kalibracji baterii sprawdzenia rzeczywistego stanu, nie wiem na ile można wierzyć aplikacjom na tel które pokazują stan baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Po tylu latach masz "podręcznikowe" objawy padającej baterii. Żadna kalibracja, aplikacje i inne cuda nic ci nie pomogą - w sumie, nie pomagają nikomu. Może tak działać jeszcze długo  albo zdechnąć w każdej chwili. Sprawdź, czy telefon nie jest już czasem zdeformowany. Może być wybulwienie z tyłu albo nawet zdarza się wypychanie ekranu(zobacz czy nie jest gdzieś odklejony już). No i lepiej rób jakieś kopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon równy.

Kopia zaraz poleci. Oby nie padł tel bo używam google 2fa

Na wykresie wykorzystania baterii czasem widzę równe schodzenie aż w pewnym momencie gwałtowny upadek i znowu równe opadanie.
    Pewnie wymiana baterii się szykuje. Tylko którą wybrać bo jak widzę na aukcjach to ceny od 30 do 90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wook

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.android.com.pl/topic/362291-nag%C5%82e-roz%C5%82adowywanie-si%C4%99-telefonu-80-0/&share_tid=362291&share_fid=2388&share_type=t&link_source=app

Nagłe rozładowywanie się telefonu 80% -> 0%

Wygląda że ten sam problem co w tym temacie wymienić baterie i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi