Skocz do zawartości
croppek97

autoboot Overmax Livecore 7032 - uruchamianie systemu po podłączeniu USB + Root

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

po taniości kupiłem ten tablecik wyłącznie w celu postawienia w aucie i wyświetlania danych przez Bluetooth z interfejsu OBD2. Trochę pochodził ale szybko padła bateria, później spuchła i rozwaliła tablet, więc ją całkiem wyciąłem. Działa dobrze na kablu i tak mi pasuje, jednak chcę osiągnąć jedną rzecz - uruchamianie systemu od razu po podłączeniu USB, bez animacji ładowania. 

Myślałem, że będzie to prosta sprawa jednak tyle czasu już na to poświęciłem, że w tym momencie jest to już kwestia honoru aby to osiągnąć, mimo, że tablet jest niemal bezwartościowy... ?

Najbardziej problematyczny jest RockChip 3126 na pokładzie. Android 7.1.2 o ile dobrze pamiętam. 

Potrzebuje przynajmniej roota, jednak żadna aplikacja zarówno z poziomu tabletu jak i PC nie dała rady (KingRoot, iRoot, RootMaster, towelroot, itd itp), również wyszukane w internecie "baty" po ADB nie zadziałały. Gdybym miał roota pewnie mógłbym jakoś zmodyfikować pliki systemowe.

Pierwszą myślą było "fastboot oem off-mode-charge 0". Poświęciłem godziny zanim doszedłem do momentu, w którym tablet był wykrywany w fastboocie, potem kolejne na jego odblokowanie... W końcu myślę, że jestem w domu, wklepuje co trzeba - nie znaleziono komendy. Cudowny RockChip i jego fastboot nic nie ogarnia.. ?

CWM czy TWRP raczej pod to nie znajdę, kiedyś coś było ale wszystkie strony z pobieraniem już padły... 

Mam dostęp do ADB i Fastboot, ale pomysłów już brak. Coś czytałem jeszcze o rozpakowaniu boot.img, modyfikacji plików i ponowne flashowanie, ale jeszcze nie wiem jak podejść do tematu.

Jakiś magik będzie w stanie mi pomóc jakkolwiek osiągnąć mój cel? Biorę pod uwagę nawet rozwiązania hardware'owe. Cokolwiek. ?

Kabel będzie wpięty na stałe, jak dostanie prąd z auta ma się włączyć, dalej jakaś apka do automatyzacji procesów zrobi robotę.

Help! ?

Edit: Znalazłem jakieś niby pasujące TWRP, flashowałem fastbootem jednak przy próbie uruchomienia recovery bezpośrednio z fastboota wieszał się na logo Overmax. Po odpaleniu systemu i przejściu do recovery wracało stockowe. I tak nawet nie wiem czy TWRP w tej sytuacji by w czymś pomogło.. :D Próbowałem kolejnych apek do rootowania i nadal nic. Odpuściłem temat, chyba będę musiał manualnie włączać tablet. :(

Edytowane przez croppek97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi