Skocz do zawartości
cycu2007

Połączono, brak internetu - wcześniej było ok

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czego znowu ? parę dni temu było wszystko ok, chciałem dzisiaj ściągnąć tą aplikację. Włączam udostępnianie neta w telefonie i brak internetu. Co może być przyczyną? Antena się odpięła? W domu ten sam internet łączy bez problemu.

Radio od chińczyka włożone w Kia Sportage 3. 

20190703_102043.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez cycu2007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus
    22 minuty temu, cycu2007 napisał:

Antena się odpięła?

To raczej nie, bo wtedy by się nie połączyło a widzę że jest pełny zasięg. Z autopsji wiem, że najprostsze rozwiązania działają najlepiej dlatego zapytam: Czy restartowałeś telefon? ^^

Na pewnej stronie znalazłem też takie rozwiązanie:

Cytat

Settings -> Connections -> Mobile Networks -> Access Point Names --> Select your provider --> click on "APN type". Mine was set to default,supl and after changing to * the problem was gone.

Czyli po polskiemu - zmień typ APN na *. Najlepiej zapamiętać wartość która tam była wcześniej gdyby coś się przez tą zmianę popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Właśnie resetowałem, też na to wpadłem :) i też pomyślałem że to nie antena bo na kompie jak nie ma jej to jest po prostu pusto. Czyli tam po prostu mam symbol gwiazdki wpisać w samochodzie, w ustawieniach? 

Później wyjdę to sprawdzę, dzięki za cokolwiek :) 

Edytowane przez cycu2007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@cycu2007 Sorki, źle wytłumaczyłem. Udostępnianie Internetu mobilnego przez hotspot może być zabezpieczone przez operatora prze APN (tak w dużym skrócie), więc akcję musisz wykonać na telefonie. Nie wiem czy to pomoże, bo na kompie masz Internet, no ale warto spróbować.

Wpadłem jeszcze na pomysł, aby usunąć dane aplikacji do udostępniania neta (taki hard reset aplikacji). To pewnie będzie systemowa, więc musisz ją znaleźć w Ustawienia -> Aplikacje (możliwe, że będzie trzeba gdzieś wyklikać, żeby pokazywał systemowe). Nie wiem jak dokładnie jest to rozwiązane w Twoim telefonie, ale powinieneś sobie poradzić. Po usunięciu danych spróbować ponownie.

Kolejny pomysł to zainstalowanie zewnętrznej aplikacji do udostępniania Internetu - tutaj nie mogę nic polecić bo używam tego co jest standardowo w moim telefonie, ale pomysł wydaje się nie być głupi :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, to mojego apn nie mogę niestety edytować ? a usuwanie danych aplikacji to będzie z tego? "Udostępnian. łącza?

Screenshot_20190703-121349_Settings.jpg

Screenshot_20190703-121751_Settings (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@cycu2007 Kurna, teraz ja mam zagwozdkę :P Nigdy nie miałem Samsunga, więc nie wiem. Nazwa wydaje się dość adekwatna, ale ikona trochę dziwna. Sprawdź jaka jest ikonka w ustawieniach udostępniania Internetu na telefonie i później znajdź taką samą w aplikacjach. Wydaje mi się, że aplikacja powinna nazywać się po prostu "Udostępnianie Internetu".

Sposób ze zmianą typu APN - wydaje mi się że tutaj szansa na powodzenie naprawy Twojego problemu tym sposobem jest najniższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ikona jest byle jaka :D tak to u mnie wygląda, w aplikacjach nic więcej nie ma podobnego

Screenshot_20190703-125551_Settings.jpg

Screenshot_20190703-125637_Settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@cycu2007 Spróbuj znaleźć: Access point, Punkt dostępu, hotspot. Wyczytałem że aplikacja, którą wcześniej znalazłeś jest do udostępniania plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wszystko działa. Trzeba najpierw włączyć transmisję danych a dopiero później udostępnianie internetu. Jak się zrobi na odwrót to już nie ruszy.

Sprawdziłem w domu i coś mi własnie nie pasowało. A samochód może wystarczyło zgasić i odpalić.

Edytowane przez cycu2007
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi