Skocz do zawartości
jojo87

Literówka w Android 9 Pie - gdzie ją zgłosić?

Rekomendowane odpowiedzi

jojo87

Właśnie zauważyłem literówkę w Androidzie 9 Pie (łatka bezpieczeństwa z czerwca). Gdzie ją zgłosić Googleowi? Byłem na stronie Androida ale nie znalazłem jakiejś formy kontaktu prywatnego (formularz albo mail).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Zgłosić do producenta telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87

@Lysolus to tłumaczenie Androida jest zależne od producenta telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@jojo87 Jeśli piszesz o czym takim pochwaliłbyś się ową literówką. 

Kwestia tego, czy ta literówka jest istotna dla użytkownika, zgłosić możesz jak @Lysolus wspomniał do producenta, nie mniej nie licz na jej szybką poprawkę o ile nie wpływa ona na działanie urządzenia,no chyba, że producent pochyli się nad błędem i go poprawi, tyko, że wydawania poprawek w celu eliminacji błędów jak ten Twój nieco mija się z celem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@jojo87 Trochę pospieszyłem się z odpowiedzią - ogólnie można wystawiać takie bugi.

21 godzin temu, jojo87 napisał:

to tłumaczenie Androida jest zależne od producenta telefonu?

Czystego Androida nie, ale producenci dorzucają też swoje rzeczy. Musisz mieć pewność że literówka to sprawka Googla. 

Nie znalazłeś formy kontaktu prywatnego bo do takich rzeczy używają swojego issue trackera -> https://issuetracker.google.com/issues.

Mimo wszystko nie wiem czy jest sens wypełniania takiego raportu bo z punktu widzenia działania systemu literówka nie jest kluczowa - pewnie by dostała najniższy priorytet.

Do tego wszystkiego dochodzi Twój poświęcony czas. Tutaj możesz znaleźć info o wystawianiu takich issue -> https://source.android.com/setup/contribute/report-bugs. Jest tam napisane (może nie dosłownie, ale taka jest praktyka w takich przypadkach), żeby najpierw przeszukać ich bazę w poszukiwaniu takiego samego lub podobnego przypadku. Tego jest tam mnóstwo.

BTW, tak jak napisał @_tommy_: Pochwal się co to za literówka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87
    Napisano (edytowane)

Nie oczekiwałem, że Google/Nokia poprawi tą literówkę w specjalnej łatce, ale akurat Nokie dostają co miesiąc aktualizacje z łatkami bezpieczeństwa, więc myślę, że kiedyś byłaby okazja aby ją poprawić.

Literówka jak literówka, nie wpływa na działanie telefonu.

U mnie w Nokii 6 (2017) w menedżerze zadań kiedy nie mam uruchomionej żadnej aplikacji wyświetla się komunikat:

Cytat

Brak otatnich elementów

Jeśli ktoś nie zauważył to w drugim słowie brakuje "s". Jeśli chcecie to podrzucę screen aby nie być gołosłownym (sorry, teraz mi się nie chce :P).

Z tego co mi wiadomo to Nokia oficjalnie wstawia do swoich telefonów czyste Androidy, chociaż tak na prawdę podmienia w nich jedynie ikony kilku aplikacji, systemowych takie jak: Telefon, Wiadomości, itp - na niebieskie, nawiązanie do grafik ze starszych telefonów, są takie "nokiowskie". A skoro podmiany są małe to nie należy się dziwić, że co miesiąc wydają aktualizacje. W każdym razie, obstawiałbym, że to Google walnęło tą literówkę. No chyba, że Google udostępnia Androidy producentom wyłącznie po angielsku a to oni jeszcze dodatkowo muszą go sobie tłumaczyć na różne języki (w co wątpię).

Edytowane przez jojo87
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi