Skocz do zawartości
Morrison76

Motorola One Vision - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukałem telefonu z bardzo dobrym aparatem i niezłymi podzespołami za rozsądną cenę, po kilku dniach grzebania i porównywania znalazłem coś co mnie interesuje z jednym mankamentem - baterią. Tutaj mowa oczywiście o tytułowej Motoroli One Vision. 

Chciałbym zapytać o opinie użytkowników tego modelu, jak to wygląda w rzeczywistości, bo można trafić na sprzeczne informacje. Aktualnie pracuję na przestarzałym Huawei P9 Lite, który też chodzącym akumulatorem nie jest, ale jest dla mnie wystarczający i przynajmniej takich rezultatów bym oczekiwał od Motoroli. 

Pytanie, czy ta oto Motorola bez problemu utrzyma się przy życiu 1 pełny dzień? Aktualnie działam na takiej zasadzie, że po prostu idąc spać podłączam telefon i działa mi przez następny dzionek aż do nocy i kolejnego ładowania. Nie jestem typem no-lifa i nie operuję na telefonie 24h/dobę, nie jestem też typem gracza i z reguły nie oglądam wszystkich seriali na Netflixie :) Powiedzmy, że standardowy dzień wygląda tak:  

- transmisja danych raczej zawsze ON (lenistwo)
    - Bluetooth ON - 1-2h do połączenia z systemem audio w samochodzie 
    - 1-2h słuchania muzyki na Spotify 
    - regularna weryfikacja FB/innych stron + działania na messengerze 
    - lokalizacja ON 

Czy obawy są słuszne, czy mogę śmiało kupować? A może macie jakąś propozycję z równie dobrym aparatem lub bliskim do tego w cenie nieprzekraczającej 1300? 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało kupuj.
    Bateria wytrzymuje spokojnie cały dzień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    Napisano (edytowane)

Przy moim uzytkowaniu spokojnie starcza na 1 dzien. W weakend gdzie telefon raczej lezy spokojnie bez wiekszosci mediow spokojnie dobija 1,5-2 dni.

• internet GSM i WIFI ON caly czas
    • GPS on
    • rozmowy moze kolo 1-1,5 godz
    • pare komunikatorow online
    • Spotify offline 2-3 godz
    • czasami 1-2 odc Netflix
    • przegladanie online sieci okolo 1 godz

Ogolnie spokojnie starcza na jeden dzien. Przy wlaczeniu ograniczenia transferu, oszczedanie baterii wydlua. Mozna dodatkowo wlaczyc tryb szarosci jeszcze bardziej wydluzymy. Wszystko jest w odcieniach szarosci ale do rozmow, sms, komunikatorow bedac w lesie pod namiotem moze byc przydatne. Wazne jest zasieg sieci GSM. U mnie ok, to jeden z wazniejszych czynnikow zuzycia baterii. Dziwne jest ze po naladowaniu do 100% w ciagu 2-3 godzin potrafi zejsc do 80-90% a potem normalizuje sie i schodzi jakos naturalnie w zaleznosci od uzywania.

Add.

2 dni temu weszła aktualizacja: 5 czerwiec poprawka bezpieczeństwa, inne usprawnienia. Teraz jeszcze lepiej trzyma bateria.

Edytowane przez wmk3
    poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi