Skocz do zawartości
Daniel.

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u / MOD-u / Kernela itp. PISZ TUTAJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel.

W tym wątku zgłaszamy problemy po wgraniu ROM-u, MOD-u czy Kernela.
    Posty typu - Wgrałem kernel'a i telefon się nie uruchamia będą usuwane jak i tematy nie związane z przesłaniem wątku.
    Aby uzyskać pomoc podaj jak najwięcej informacji które mogą się przyczynić do rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Odblokowałem BL, wgrałem TWRP i Magiska. Potem zrobiłem full backup całego ROMu. Pokombinowałem i przekombinowałem - telefon zaczął chodzić jakoś dziwnie. Chciałem przywrócić backup ale wysypał się na przywracaniu partycji vendor - error 255. Reboot systemu ale telefon złapał bootloopa. Niestety żadne przywracanie backupu nie skutkowało naprawieniem softu.

Pomogło wgranie całego oficjalnego ROMu przez TWRP - do ściągnięcia stąd https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/4312/~/oxygen-os-for-oneplus-7-pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 23.07.2019 o 16:56, Lysolus napisał:

Odblokowałem BL, wgrałem TWRP i Magiska. Potem zrobiłem full backup całego ROMu. Pokombinowałem i przekombinowałem - telefon zaczął chodzić jakoś dziwnie. Chciałem przywrócić backup ale wysypał się na przywracaniu partycji vendor - error 255. Reboot systemu ale telefon złapał bootloopa. Niestety żadne przywracanie backupu nie skutkowało naprawieniem softu.

Pomogło wgranie całego oficjalnego ROMu przez TWRP - do ściągnięcia stąd https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/4312/~/oxygen-os-for-oneplus-7-pro

Pytanie - a robiłeś kopię samych partycji /system i /vendor czy /system_image i /vendor_image?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@MisiekDP Zrobiłem backup wszystkich możliwych w TWRP partycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    36 minut temu, Lysolus napisał:

@MisiekDP Zrobiłem backup wszystkich możliwych w TWRP partycji.

No dobra, a jakie partycje wybrałeś przy przywracaniu? Bo myślę, że tam mogłeś popełnić błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@MisiekDP Też wszystkie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, Lysolus napisał:

@MisiekDP Też wszystkie :E

To źle ;) Przy przywracaniu masz przywrócić tylko System Image I Vendor Image ;) Spróbuj i daj znać najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@MisiekDP Aktualnie nie mam backupu i muszę zainstalować soft na nowo bo przekombinowałem. Ale na pewno zapamiętam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 1.08.2019 o 10:27, Lysolus napisał:

@MisiekDP Aktualnie nie mam backupu i muszę zainstalować soft na nowo bo przekombinowałem. Ale na pewno zapamiętam :D

No, człowiek na błędach się uczy. Ale jak coś po robisz to daj znać, bo ja jeszcze nie testowałem i nie mam pewności :D Na stronie TWRP jest tak napisane, więc powinno śmigać :) I rób kopię danych jak masz zaszyfrowany sprzęt, ważna rzecz :)

Edytowane przez MisiekDP
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

narozrabiałem trochę, chciałem zainstalować sobie Android Q, po instalacji telefon cały czas się wyłączał i nic nie dało się zrobić więc chciałem poprzez TWRP wrócić do stockowego roma. Niestety, podczas flashowania twrp coś musiało pójść nie tak i teraz telefon cały czas włącza się do trybu fastboot. Ktoś jest w stanie mi pomóc czy to już przegrana sprawa? 

Webp.net-resizeimage.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi