Skocz do zawartości
pawel546

Radio android PX5 - problem z ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z stacją android z ali.

Wszystko działa, ale jedynie po pierwszym uruchomieniu. Po wyłączeniu zapłonu a następnie ponownym uruchomieniu w urządzeniu nie działa ekran. Cała reszta chyba tak (dźwięk jest, dotyk działa-coś się przełącza, paruje się przez bt z telefonem). Aby ponownie uruchomić radio razem z działajacym ekranem trzeba wypiąć je z kostki ISO, odczekać trochę i podłączyć ponownie. 

Stacja na PX5.

Czy ktoś miał podobny problem i jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lyby

Ja bym zaczął od najbardziej oczywistego czyli przycisku wygaszania ekranu. U mnie sie kiedyś popsuł (mechanicznie) i zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Potem obejrzał kostkę czy łaczą wszystkie kable (moze nie dostaje sygnału, że ma się uruchomić). Jeżeli masz dekoder CAN to go odłącz i sprawdź czy coś się dzieje. Sprawdź też czy wykonanie połączenia przy sparowanym BT wybudza ekran i co się dzieje jeżeli wrzucisz wsteczny (u mnie np. MCU reaguje na wsteczny po CAN i nawet wyłączony urządzenie odpala się w trybie kamery cofania).

Jak się okaże, że np. wrzucenie wstecznego coś wybudza to musisz zacząć szukać w ustawieniach.

Sprawdź co masz poustawiane w zarządzaniu energią (nie jestem pewien nazwy tej opcji). Gdzieś w menu znajdziesz opcje co ma się dziac przy usypianiu i wychodzeniu z uśpienia. Jak mieszanie przy powyższym nie pomoże sprawdź w ustawieniach "fabrycznych" (te za hasłem 126) np. czy masz dobrze ustawiony dekoder CAN. No i oczywiście możesz spróbować aktualizacji MCU (jak się nie boisz eksperymentów to bierzesz firmware z XDA Developers, a jak nie chcesz ryzykowac to poprosz sprzedawcę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisz dokładnie jaki masz model radia,jaki masz rom w radiu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi