Skocz do zawartości
dzupert

[Root] EMUI 9.1

Rekomendowane odpowiedzi

dzupert
    Napisano (edytowane)

Poradnik jest przeznaczony dla telefonów z odblokowanym bootloaderem.

1. InstalujemMagisk Manager Version.

2. Download RECOVERY_RAMDIS i przenosimy do ADB.

3. Odpalamy wiersz poleceń w miejscu gdzie mamy Minimal ADB and Fastboot.

4. Podłączmy telefon do PC, wydając kolejne komendy:

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery_ramdisk RECOVERY_RAMDIS_xxx.img

5. Restartujemy telefon z wciśniętym  voilà.

!!! Jeżeli powyższa metoda nie działa, bądź masz z tym problem, poniżej przedstawiam alternatywny sposób. !!!

1. InstalujemMagisk Manager Version.

2. Ściągamy, zapodajemy na pendriva Stable Magisk Version  + podłączmy go telefonu.

3. Instalujemy TWRP.

4. Odpalamy TWRP, wybieramy pamięć zewnętrzną i flash.

5. Restartujemy telefon z wciśniętym  voilà.

W miarę możliwości i czasu wraz z nowymi wersjami oprogramowania, postaram się uzupełniać o nowe RECOVERY_RAMDIS, 

Na XDA znalazłem tutek odnośnie problemów z rootem:

Cytat

because I myself had problems with magisk that the phone and contacts app crashes I fixed it as follows.

1. install Magisk
    2. System boot with Magisk.
    3. enable USB debugging.
    4. start adb console on windows, linux or macos
    5. Execute the following commands.
    adb shell
    su
    rm /data/user/0/com.android.providers.telephony/databases/*
    rm /data/user/0/com.android.providers.contacts/databases/*
    6. Wipe Data Phone
    7. Wipe Data Contacts
    9. Enter reboot recovery in the ADB console.
    10. have fun with root. 

Manual based on: https://forum.xda-developers.com/mat...uired-t3955964

Edytowane przez dzupert
    Aktualizacja tematu - (dodano wer. 341)
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukeniu

Próbowałem zrootować soft w wersji 9.1.0.325, przy pierwszej metodzie podczas flashowania spaczowanego recovery, w terminalu, wyskakuje mi błąd następującej treści: 

fastboot: core/libsparse/sparse.cpp:131: int write_all_blocks(struct sparse_file *, struct output_file *): Assertion `pad >= 0' failed.
    Przerwane (zrzut pamięci)

Winowajcą później okazała się paczka android-tools w wersji 29.0.2-1 , którą miałem zainstalowaną w systemie Manjaro Linux, która jak się gdzieś doczytałem  niektóre obrazy img przyjmuje, a niektóre nie. 

Spróbowałem więc drugiej metody, zainstalowałem TWRP z literką i o dziwo udało się je uruchomić (jakiś czas temu TWRP oficjalne wieszało się na logo startowym) i udało się zaflaszować plik z Magiskiem. Żeby uruchomić TWRP musiałem jednak uruchomić telefon normalnie i wrzucić na kompie polecenie adb reboot recovery bo opcja z wciśniętym Volume+ włącza erecovery zamiast TWRP.

@dzupert

Dodaj jeszcze metodę dla tych, którym pierwsza nie działa, a nie mają przejściówki OTG

1. Instalujemy Magisk Manager Version.

2. Ściągamy, zapodajemy na pendriva Stable Magisk Version  + podłączmy go telefonu.

3. Instalujemy TWRP.

4. Mając nadal podłączony telek do kompa wpisujemy na kompie: adb push Magisk-v19.3.zip /tmp

5. W TRWP dajemy Install, następnie wchodzimy do foldera tmp i instalujemy nasz plik

6 W TWRP ajemy restart recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, lukeniu napisał:

Próbowałem zrootować soft w wersji 9.1.0.325, przy pierwszej metodzie podczas flashowania spaczowanego recovery, w terminalu, wyskakuje mi błąd następującej treści: 

fastboot: core/libsparse/sparse.cpp:131: int write_all_blocks(struct sparse_file *, struct output_file *): Assertion `pad >= 0' failed.
    Przerwane (zrzut pamięci)

Winowajcą później okazała się paczka android-tools w wersji 29.0.2-1 , którą miałem zainstalowaną w systemie Manjaro Linux, która jak się gdzieś doczytałem  niektóre obrazy img przyjmuje, a niektóre nie.

Nie używam linuxa więc ten temat jest dla mnie obcy ?

1 godzinę temu, lukeniu napisał:

Spróbowałem więc drugiej metody, zainstalowałem TWRP z literką i o dziwo udało się je uruchomić (jakiś czas temu TWRP oficjalne wieszało się na logo startowym) i udało się zaflaszować plik z Magiskiem. Żeby uruchomić TWRP musiałem jednak uruchomić telefon normalnie i wrzucić na kompie polecenie adb reboot recovery bo opcja z wciśniętym Volume+ włącza erecovery zamiast TWRP.

Zastanawiałem się gdzie u was leży problem z uruchomieniem TWRP.

Erecovery uruchamia się podczas włączenia telefonu z volume up. Niezależnie czy jest zainstalowane TWRP, czy nie.

TWRP  uruchamia się włączając telefon z wciśniętym przyciskiem volume up + power do momentu uzyskania informacji, że telefon jest bootowany, nie wcześniej.

Normalnie telefon uruchamia się z 3 opcjami i dzięki jednej z nich też można uruchomić erecovery.

Edytowane przez dzupert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi