Skocz do zawartości
Onlinemaster

Jak bardzo zmienił się Android w przeciągu pięciu lat?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej.

Jestem użytkownikiem iOS od 5 lat, dawniej użytkowałem telefony na Androidzie, obecnie posiadam jeden służbowy telefon na Androidzie 5.1, czyli już dosyć starym.

Chciałem zapytać użytkowników najnowszych wersji Androida, tj. 8 i 9, jakie postępy zrobił android przez ostatnie lata, których nie obserwowałem.

Wiem, że zmieniło się podejście google do uprawnień, czyli każdej aplikacji możemy ograniczyć uprawnienia, np. dostęp do kamery, neta, itp, co mnie bardzo cieszy.

Najbardziej interesuje mnie podejście do kopii zapasowych, jak to teraz wygląda, i jak działa w praktyce. Przykładowo, na iOS kopie zapasowe robią się automatycznie po połączeniu się z Wi-Fi i podłączeniu do ładowarki, kopia obejmuje 100% urządzenia, czyli nie muszę wiele pisać, totalnie wszystko mogę odtworzyć na innym egzemplarzu iPhone po zalogowaniu się do swojego konta, jeśli dajmy na to stracił bym swojego iPhone, to kupuję następnego, loguję się do swojego konta i przywracam 100% mojego poprzedniego, tak że jeśli zrobił bym to z czyimś iphone, to ta osoba nawet nie zauważyła by, że ma nowy egzemplarz w ręku, to cenię w iPhone najbardziej.

Teraz chcę wiedzieć, jak to wygląda w najnowszych androidach, czy podobnie i w jakim stopniu przywrócę zawartość telefonu a czego zabraknie, oraz czy mając kopię na androidzie 8, przywrócę swoje dane logując się do nadroida 9. Czy zrobię to wszystko bez pomocy aplikacji zewnętrznych, czy są one niezbędne, itd.

Pytam, bo jeśli android zapewniłby mi bezpieczeństwo moich danych na nim zawartych, podobnie jak zapewnia mi to iOS, to z pewnych powodów chętnie do androida bym powrócił.

pozdrawiam

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Aplikacje automatycznie przywróci dodatkowe pliki musisz pobrać oddzielnie

Wysłane z mojego Mi A² 6/128 + Mi band 3/xiaomi huami amazfit stratos 2s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Zależy od telefonu. Samsung zrobi to sam. Jak chcesz to możesz nawet wrzucić na telefon aplikacje Smart Switch i na drugi tak samo i kopiuje z jednego na drugi co będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, rybus85 napisał:

Zależy od telefonu. Samsung zrobi to sam.

Samsung ma jakieś autorskie rozwiązanie kopii zapasowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Tak. Poprzez kopie na koncie Samsunga. Przywraca trochę więcej niż konto google. Ja zmieniając S8+ na S10+ miałem kopie z google. Czego brakowało poszło przez konto Samsunga :)

A idzie wszystko. Ustawienia,tapety,pulpit,kontakty,SMS/MMS,historia połączeń itd. Zdjęcia można też,ale miejsca jest chyba 10 albo 15GB. Zresztą zdjęcia mam na karcie i na dysku Google. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i stało się, odwaliło mi na dekiel i kupiłem LG G7 fit na androidzie 8.1.0 a mojego ipka dałem córce, która to niezmiernie się ucieszyła, bo jej poziom poczucia emejzingu teraz znacząco wzrośnie, heh

Niby nic nadzwyczajnego ten G7 fit, i pewnie są w tej cenie lepsze, ale mi pasi i wystarczy ? Nakładka od LG ma ciekawe i przydatne funkcje ??

Czas pokaże, czy zostanie ze mną na dłużej, czy będę spierniczał z powrotem do sklepu po iphone ?

U LG nie ma kopii całego urządzenia na serwerach "w chmurze", jak u Samsunga i jeszcze chyba dwóch innym firm, jest tylko apka do przenoszenia między LG a LG, ale większość robi sam android poprzez konto google, sms-y i rozmowy archiwizuje mi ciekawa apka SMS backup & restore i idzie jej to całkiem nieźle.

Dzięki za pomoc, dzięki temu postowi coś się u mnie zmieniło, nie wiem, czy na lepsze, bo zaraz muszę spytać w innym dziale forum, jak poradzić sobie z pierwszym problemem ?,

ale czuję w kościach, że będzie ok

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi