Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial Wymuszenie aktualizacji - HiSuite Debug Launcher

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

No i super, ekstra! Dzięki objaśnieniom @jaque już mi się pobiera najnowszy soft 326 :) Nawet simka nie musi być w telefonie. Grunt, aby w FF była zgoda na instalację. Bez tego nie ruszy.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaque

@Gwozdek aktualizowałeś duża paczką FullOTA czy małą OTA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Full OTA, no ostatnimi czasy tylko takie się pojawiają.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaque

Sposób działa także z małą paczka OTA dlatego też pytałem. Wczoraj zaktualizowałem H8 Pro, poprawki z sierpnia, które pewnie normalnie były by we wrześniu 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam w sumie takie i pytanie i prośbę o podpowiedź :D

Mianowicie, pobrałem w sumie folder a nie plik zip z XDA :D nie wiem czemu ale przy próbie pobrania zip'a z linku otwierała mi się ciągle ta sama strona i tak w kółko więc pobrałem launchera w inny sposób :P ale do rzeczy !

Po pierwsze to w którym z folderów muszę zmienić dane w pliku ? w folderze Launcher jest kolejny mianowicie bin, a w nim dwa kolejne Debug oraz Relese :P testowałem z obu podmiane danych w pliczku .txt i oba dzięki temu zabiegowi wynajdują mi soft :D ale nie wiem który launcher z którego folderu użyć :P chyba że nie ma to znaczenia , ale coś mi mówi że raczej ma, więc wole zapytać :D

A druga sprawa to taka że nie mam pliku IMEI.txt :P jednak jako ciekawostkę dodam że mimo braku tego pliku, gdy włączę launchera, obojętnie z którego folderu to najpierw w oknie CMD pojawia się info ze brak tego pliku, ale po chwili włącza się hisuite i po kliknięciu aktualizacji wynajduje mi ją :D i teraz pytanie czy próbować aktualizować czy nie ? 

Wiem że może i trochę to zakręcone ale może ktoś widział coś takiego ??:D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Niepotrzebnie kombinujesz. Pobierz paczkę inną przeglądarką i zrób według pierwszego posta.

Bez problemu udało mi się ściągnąć przez Chrome.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Udało mi się ściągnąć w pracy ten plik ? nie wiem czemu ale w domu nie mogłem , no nic , wiem (raczej?) co i jak ustawić , więc jak wrócę to będę aktualizować , mam nadzieję ? podzielę się wrażeniami później ?

dodana zawartość

No i testy przebiegły negatywnie :P hehe, nie dałem rady zainstalować aktualizacji :( próbowałem kilku wersji, każda się pobrała , ale za każdym razem gdy już się znalazła na dysku i miało nastąpić aktualizowanie wyskakuje błąd z informacją " nie udało się zaktualizować " raczej plik mam dobrze zkonfigurowany :D tak mi się wydaje :D a takie pytanie bo wiekszość tu osób pisze o honorze, wiem że huawei to prawie to samo, ale może pod niego trzeba coś jeszcze zmodyfikować ? ktoś coś ?

dodana zawartość

Może to pomoże :) na końcu zadania jest jaki błąd ?

Bez tytułu.png

Edytowane przez Kamil Dębowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ten plik jest skonfigurowany typowo pod Honora 10 jak masz inny telefon (z profilu wynika, że masz Mate 20 lite) to musisz go odpowiednio zmodyfikować.

Edytowane przez greenboy87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Kamil Dębowski Pokaż, który soft chcesz pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak coś czułem że może być coś nie tak z tym plikiem ? za często padała nazwa honor ? załączyłem ss który pasuje pod mój imei , nr softu to 285630, link do pobierania http://update.dbankcdn.com/TDS/data/files/p3/s15/G4275/g1755/v285630/f1/full/update_full_base.zip . Pliki pobierają mi się , testowałem nawet kilka wersji , ale przy próbie instalacji błąd , tak jak pisałem

Screenshot_20190820_133616_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Screenshot_20190820_133623_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi