Skocz do zawartości
Kacper Kościański

Wybór laptopa do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam laptopa do nauki programowania. Najczęściej będę korzystał z takich programów jak Android Studio i InteliJ (język Kotlin).
    Okazjonalnie dojdzie też obróbka zdjęć w Photoshopie. Nie będę uruchamiał żadnych gier.

Moje wymagania:
    1. Ekran minimum 14 cali (15-16 byłoby idealnie)
    2. Minimum 16 GB RAM
    3. Minimum 256 GB SSD
    4. Jak najlepszy procesor - i7 docelowo, tylko w laptopie, w którym nie uświadczę throttlingu. Chciałbym urządzenie, które w pełni wykorzysta moc procesora.
    5. Złącze HDMI
    6. Najbardziej chciałbym coś typu ultrabook (elegancki wygląd, bardzo cienki i lekki sprzęt, cienkie ramki - moim ideałem jest tutaj ZenBook UX433FN)
    7. Im niższa cena, tym lepiej :)

Mogę wydać do 6000 zł. Myślałem też o jakimś MacBooku, ale w tej cenie raczej nie poszaleję. A może się mylę? Z góry dzięki za propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Ultrabooki mogą być nie do końca dobre. Jak rozgrzejesz sprzęt to będzie problem ze stabilnością lub samym sprzętem. 

Ja jakbym miał kupować laptop to bym patrzył czy można do niego dokupić stację dokującą. Przez stację dokującą podpinam monitor, klawiature muszkę, zaśilacz itp.

16GB za 2 lata może być mało. RAM + SSD musza być szybkie i pewne. 

Procek nie jest aż taki wazny (porównując do RAM i SSD). 

Nie znam się na obróbce zdjęć, ale coś mi świta, że tam można wspomóc się GPU. Więc tutaj też możesz patrzeć na grafikę dedykowaną. Tą informacje musisz zweryfikować dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja bym patrzył na biznesowe lapki Della. Fakt, są drogawe, ale warto, bo są dosyć solidne. Sam mam lapka Dell, i mimo że w październiku mu już 10 lat stuknie, to nie miałem z nim żadnych problemów, a trochę ze mną przeszedł. Obecnie się do nowego przymierzam, no ale trochę to potrwa, bo ten który sobie upatrzyłem (Dell Vostro 7580), w tej konfiguracji jaką bym chciał to drogawy jest.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi