Skocz do zawartości
Bobek46

Jak wyłączyć powiadomienie o odblokowanym bootloaderze?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry,jak wykasować ostrzeżenie o odblokowanym bootloader?Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez ipsec
    Przeniesiono, poprawiono temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Galaxy S10 jak i inne Samsungi nie mają i ingdy nie miały zablokowanego bootloader'a. Skąd ci się miało wziąć takie ostrzeżenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefon jest zrootowany i przy każdym uruchomieniu na ekranie pojawia się napis:

”This phones bootloader is unlocked and its software cant be verified....”

Edytowane przez Bobek46

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie jest to stworzone tak by było widać , że grzebane było przy telefonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Z tego,co wyczytałem ,wielu posiadaczy androida „grzebie”.Pytanie,czy tym wielu wyświetla taki komunikat.Moim zamiarem była instalacja Titanium Backup,aby pozbyć się zbędnych śmieci.Mam nieodparte wrażenie,iż pytanie zadałem w miarę precyzyjnie.Można,czy też nie,a jeśli tak,to jak.

Edytowane przez Bobek46

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

S10 ma zablokowany bootloader i żeby cokolwiek wgrać nieoficjalnego najpierw odblokowujemy OEM później w download mode pyta sie czy napewno chcesz odblokować bootloadera...Widziałem filmik jak pewien magik na przemian go odblokowuje później znowu blokuje i ostrzeżenia nie ma a w opcjach programisty OEM wyłączone. Normalnie jest tak że przy odblokowanym OEM jest suwakiem włączony ale już nie do ruszenia(wyszarzony) a wgrywanie ponownie softu nic nie daje nie wiem jak ten koleś to robił bo nie tłumaczył jak tylko udowadniał że da się to zrobić

Edytowane przez dekadan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@dekadan

W opcjach programisty mozesz włączać i wyłaczać odblokowanie OEM i razy sie chce i nigdy nie miałem szarego włącznika.

Jest tylko info że jak masz wyłaczony, a potem właczysz to telefon sie zrestartuje do fabrycznych ustawien i tak samo na odwrót.

dodana zawartość

W dniu 7.08.2019 o 10:21, Bobek46 napisał:

Z tego,co wyczytałem ,wielu posiadaczy androida „grzebie”.Pytanie,czy tym wielu wyświetla taki komunikat.

Jest mozliwość, że teraz w tych nowszych softach coś zabezpieczyli, aby było wiadomo ze masz naruszone zabezpieczenie.

dodana zawartość

W dniu 7.08.2019 o 17:17, 1kjan napisał:

To nie jest możliwosc wyłaczenia tylko zmiana najwyżej ekranu powitalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

Kolego w każdej instrukcji jak odblokować bootloader jest o tym mowa pozwól że zacytuje twórcy magiska

''As explained in the Magisk notes, Samsung has introduced a feature called VaultKeeper which causes the bootloader to reject any unofficial partitions, so a few extra steps are required.

• Proceed through the inital setup and skip all the steps.
    • Connect the device to the internet and enable Developer Options.
    • Confirm the OEM unlocking option is visible and is grayed out.
    • The above check is to make sure all looks good before proceeding.
    Spoiler

samsung-oem-unlock-min.jpg.1c4b63b717ba63dbc8fe0da2ccdd5b06.jpg

po samym twrp właśnie tak miałem a teraz patrze że root chyba spowodował coś co cofneło ten proces bo mam znowu odhaczony OEM unlock mimo tego że bootloader odblokowany o czym informuje screen przy rozruchu. Może to być przyczyną że nie potrafie zainstalować modułu magisk EdExposed pod s10? kupę modułow wgrałem przez magiska albo paczek przez TWRP a EdEposed nie da rady. Zastanawia mnie tylko że oficjalny xposed framework 90 którego miałem na s7, paczka instalatora zajmowała cos ok 70mb a paczka pod s10 ma 500kb sa w zasadzie dwie jedna do ukrycia go druga do działania

Edytowane przez dekadan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1kjan

Ja mam zrootowany najnowszy ASIG. Mam TWRP i Edxposed ale OEM nie jest poszarzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi