Skocz do zawartości
Sonny_47

rozwiązany Gniazdo Jack 3,5 dziwne zachowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy Huaweia P30

Mam pytanie czy ktoś z Was, spotkał się z takim zachowaniem gniazda jack u Siebie, jak Ja w swoim egzemplarzu, otóż po wpięciu wtyku do gniazda jack i delikatnym poruszeniu wtyczki od słuchawek telefon uruchamia, albo pauzuje muzykę (reakcja jakbym używał pilota przewodowego), czasami też potrafi się nawet uruchomić Asystent google, a nawet sterowanie głośnością. Sprawdzałem, na kilku zestawach słuchawkowych, i na każdym jest tak samo.

Telefon mam od około 1,5 miesiąca i wcześniej nawet nie używałem żadnych słuchawek, dopiero tak naprawdę dziś to zaobserwowałem. Wykluczam winę aktualizacji softu do wersji 9.1.0.185 (choć na poprzedniej nie sprawdzałem), raczej problem samego gniazda, co będzie wiązać się z serwisem, a czego wolałbym uniknąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Akurat nie mam gruszki, ani sprężonego powietrza, ale spróbuje wykałaczką. Wczoraj sprawdzałem też gniazdo w swoim Xiaomi RN 4 i okazuje się, że też są podobne reakcje ale rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po kilku dniach; gniazdo przeczyściłem delikatnie patyczkami higienicznymi, udało się usunąć zanieczyszczenia w postaci drobnych opiłków metalu, co było dla mnie zaskoczeniem bo telefon noszę w pokrowcu z osłonami na porty. Gniazdo działa normalnie. Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi