Skocz do zawartości
Steryd1

Motorola E 5 Plus XT1924-1 nie uruchamia sie system

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbowałem zrootować urządzenie tą metodą https://forum.xda-developers.com/moto-e5/development/moto-e5-plus-rhannah-backup-magisk-root-t3822702

Konkretnie zrobiłem to (z linku): 

Second stage. (The easy way). SAFE ONLY in the variants indicated

0- Open bootloader 
    1.- Make the backups (iam not responsable of this)
    2.- put the phone in fastboot mode
    3.- Flash my boot.img patched for magisk "fastboot flash boot patched_boot.img"

Oczywiście ominąłem krok pierwszy.

Po wpisaniu komendy "fastboot.....patched_boot.img" telefon automatycznie sie zresetował i nie włącza się system. Nie ma nawet napisu motorola, palą siętylko malutkie literki N/A w lewym górym rogu. Wcześniej też się paliły ale zaraz potem pojawiało się logo i telefon się włączał. Instalacja custom softu nic nie dała. Wipe wszystkiego też nic nie daje. Mam wrażenie że plik patched_boot.img stockowy załatwiłby sprawe ale nie moge go znaleźć i nawet nie wiem co to dokładnie za plik. Mogę normalnie podłączyć telefon pod fastboot i twrp. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    28 minut temu, dzidexx napisał:

Zanim cokolwiek zrobię to napiszę co jest. Wgrałem LineageOS 15.1 i gaaps pico pojawia sie logo lineage a nastepnie ekran poczatkowy. Jest przycisk start tymczasem nie da sie go wcisnąć bo wysypuje się KAŻDA aplikacja typu Kalendarz Poczta a w szczególności Google Framework Services jest tylko zamknij aplikacje i wyskakują kolejne błędy?

Myślisz że pomoże to co mi podesłałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli postąpisz zgodnie z instrukcją LOS(na Xda) to prawdopodobnie ci się on odpali poprawnie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, dzidexx napisał:

Jeśli postąpisz zgodnie z instrukcją LOS(na Xda) to prawdopodobnie ci się on odpali poprawnie.

Niestety nie pomogło. Zarówno z twrp jak i recovery zawartym w tym romie (w instrukcji było napisane żeby nie flashować recovery.img) telefon nie uruchamia się. Na przemian 3 ekrany - malutkie N/A a rogu, bad key w rogu, i pojawia się kolorowe kółko na sekundę a pod nim informacja Erasing. Coś jak bootloop tyle że nie pojawia się nawet żadne logo. Spróbuję teraz wgrać znowu twrp zrobić całkowity wipe wszystkiego co się da, pobiorę lineage 15.1 bo jak na razie on tylko doszedł do etapu ekranu powitalnego... i może cudem się uruchomi. Zaczynam zataczać koło ale nie wiem czego jeszcze spróbować jak masz jakieś rady jeszcze to bardzo bym Cię prosił o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    51 minut temu, Steryd1 napisał:

wgrać znowu twrp zrobić całkowity wipe wszystkiego co się da

1. Wymagany jest zazwyczaj "format data" a nie wipe.

2. Wgraj stock najpierw i próbuj ponownie. Nie czyść system i vendor.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    24 minuty temu, dzidexx napisał:

1. Wymagany jest zazwyczaj "format data" a nie wipe.

2. Wgraj stock najpierw i próbuj ponownie. Nie czyść system i vendor.

Instalowałem ten stock rom wczoraj fastbootem i nie działa. Trochę zakręciłem to co opisałem w poprzednim poscie to było właśnie o stockowym romie. 

Zainstalowałem ponownie LOS15 tak jak mówiłem i pojawił się problem szyfrowania. Po logo Lineage wyświetla się informacja że hasło zostało wpisane prawidłowo ale dane są uszkodzone i żeby zresetować telefon. Resetuję, włącza się na chwile twrp i szybko znika (Wykonywanie skryptu Open Recovery) potem ładuje się LOS i ponownie ta sama informacja o resecie.

Znalazłem to: 

Zmiana na exFAT, FAT, F2FS czy pozostawienie na EXT4 nie zmienia nic poza tym że na którymś systemie musiałem wpisać hasło a na EXT4 nie muszę.

Czyli sytuacja na ten moment wygląda tak że włączam telefon i normalnie uruchamia się system, ale prosi o reset fona i się zapętla. 

dodana zawartość

Dobra telefon działa. W twrp zrobiłem factory reset tam gdzie wpisujesz "yes". Telefon się odpalił normalnie tylko ekran powitalny strasznie się ciął. Całe szczęście się rozkręcił i działa normalnie. To był totalny koszmar. @dzidexx  dzięki wielkie za pomoc i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi