Skocz do zawartości
wlamek

Samsung Members odkup 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ten odkup to po prostu żaden benefit i nawet chyba nie miał nim być, ceny są komisowe, tyle samo można dostać w pierwszym lepszym komisie. Ja na poprzedniej akcji puściłem j5 2017 za 31zł + 350zł = 381zł. Jakbym sam sprzedawał wyszłoby podobnie, może minimalnie więcej ale wiadomo że to nie jest promocja na darmowe 400zł (bo by dali wypłatę z bankomatu). Z naszego punktu widzenia odsprzedaż miała sens w pierwszej odsłonie gdzie można było odsprzedać telefon za 1zł + kwotę odkupu. Sam tak sprzedałem Galaxy S5. Teraz to taki pic na wodę, fotomontaż i nie ma się co dziwić. Dopóki są szaleńcy (w tym ja) kupujący telefon w przedsprzedaży (na temat którego nie ma żadnych rzeczowych recenzji) to nie ma sensu im dawać promo. Bo tacy ludzie tak czy siak kupią. Promocja będzie za miesiąc żeby przekonać tych co nie są przekonani i podkręcić sprzedaż. A jak już dadzą budsy w promocji za miesiąc to żeby Ci co zamówili w przedsprzedaży nie czuli się oszukani - można im powiedzieć że mieli odkup.

Edytowane przez KrzakalD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, KrzakalD napisał:

Ten odkup to po prostu żaden benefit i nawet chyba nie miał nim być, ceny są komisowe, tyle samo można dostać w pierwszym lepszym komisie. Ja na poprzedniej akcji puściłem j5 2017 za 31zł + 350zł = 381zł. Jakbym sam sprzedawał wyszłoby podobnie, może minimalnie więcej ale wiadomo że to nie jest promocja na darmowe 400zł (bo by dali wypłatę z bankomatu). Z naszego punktu widzenia odsprzedaż miała sens w pierwszej odsłonie gdzie można było odsprzedać telefon za 1zł + kwotę odkupu. Sam tak sprzedałem Galaxy S5. Teraz to taki pic na wodę, fotomontaż i nie ma się co dziwić. Dopóki są szaleńcy (w tym ja) kupujący telefon w przedsprzedaży (na temat którego nie ma żadnych rzeczowych recenzji) to nie ma sensu im dawać promo. Bo tacy ludzie tak czy siak kupią. Promocja będzie za miesiąc żeby przekonać tych co nie są przekonani i podkręcić sprzedaż. A jak już dadzą budsy w promocji za miesiąc to żeby Ci co zamówili w przedsprzedaży nie czuli się oszukani - można im powiedzieć że mieli odkup.

KrzakalD smutne jest to co piszesz ale taka jest prawda. Samsung jednak powinien dbać o wiernych Klientów kupujących w przedsprzedaży ich telefon. W końcu darzy się ich zaufaniem i wykłada pieniądze na nieznany sprzęt. No ale cóż rzeczywistość jest inna....... Szkoda ☹️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Danielp

W zeszłym roku przy N9 (czy to było przy N8?) z tego co pamiętam odkupowi podlegał tylko tel. z serii N. Kupiłem okazyjnie N2 lub N3 w bdb stanie za ok 100zł. Wycenili go po zbujecku na ok 40groszy ale i tak się to opłacało. W tym roku tak skonstruowano regulamin, że poprostu promocji nie ma. Tak należy na to patrzeć i tyle. Przedsprzedaż była tylko dla tych którzy chcieli być pierwsi.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednym słowem, jak v zrobić w balona klienta obiecując zwrot bez zwrotu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś we wcześniejszych odkupach brał udział? Po wyslaniu telefonu cena raczej została ta sama czy kombinują i szukają mikrorysek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja bralem udzial w 2 edycjach. W jednej zgodzili sie z moja cena a w drugiej nawet podwyższyli bo uznali ze telefon w lepszym stanie niz sam zaznaczylem

Edytowane przez KrzakalD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    9 godzin temu, KrzakalD napisał:

Ja bralem udzial w 2 edycjach. W jednej zgodzili sie z moja cena a w drugiej nawet podwyższyli bo uznali ze telefon w lepszym stanie niz sam zaznaczylem

W pierwszej edycji telefony skupowała inna firma. Ja brałem udział w obu, z racji zakupu S9+ i obecnie S10+.

Pierwsza edycja była fajna, największe złomy z listy (mogły być zupełnie zniszczone,  niemal w drobny mak) schodziły za złotówkę(a kupowało się je za 30 zł) i kupon promocyjny aktywował się bez problemu. 

Obecna edycja,  w której odkup prowadzi TeqCycle, to jakaś kpina. Wycenicie telefon w naprawdę idealnym stanie,  dosłownie jak nowy z pudełka w dniu zakupu, to i tak pod lupą znajdą mikroryski i cena leci na łeb,  na szyję. Ktoś w wątku S10+ pisał,  że wysłał idealnego S8, wycenionego na chyba 800 zł,  to zaniżyli mu wycenę do bodajże 450 zł,  bo miał wszędzie zaznaczony stan idealny, a oni zweryfikowali, jako porysowany (wrzucił do posta zdjęcia wykonane przed wysyłką i telefon faktycznie był w świetnym stanie) :D

ja wysłałem S4, w perfekcyjnym stanie,  aż zal mi było go oddawać,  bo niespotykane są S4 w stanie dosłownie perfekcyjnym. To mi też zaniżyli cenę do zera i telefon mogłem oddać do ichniego recyklingu, lub za darmo mieli odsyłać. Ktoś na FB przy okazji posta z tą promocją,  skarżył się że zagubili jego S8 i od 2 miesięcy nie może dotrzeć przesyłka powrotna, gdyż nie zgodził się z tak zbójecko zaniżoną ceną, w porównaniu do pierwotnej,  która i tak jest co najmniej - śmieszna. 

Edytowane przez patrick1989
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam S10 + do sprzedania , na odkup teraz wycenili 2155 zł plus 400 zł oczywiście jeżeli nie zmienią kwoty wyceny. Zastanawiam się czy im wysłać czy pchać na allegro gdzie używki chodzą po około 2600 zł minus prowizja. Co byście zrobili ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie sprawdzałem cen S10, ale jeśli jest jak piszesz i też mniej więcej chciałbyś wystawić na allegro za 2600/2700 to nie ma sensu się bawić. Lepiej odesłać i masz 2550 bez żadnej zabawy, czekania i płacenia prowizji dla allegro.

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znając życie obniża wycenę do około 1800 lub niżej. Jeśli nie zgodzi się z wyceną i wybierze odsyłkę telefonu,  to z automatu traci kupon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi