Skocz do zawartości
matej1410

Android LE w topologi mesh Thingy:52 - jak połączyć urządzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

Posiadam takie oto dwa urządzenia:

https://pl.farnell.com/nordic-semiconductor/nrf6936/iot-sensor-kit-bluetooth-low-energy/dp/2842322?CMP=KNC-GPL-GEN-KWL-Nordic_Semiconductor&mckv=_dc|pcrid|241172333226|&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc46G0zX0-gh60SSRBTDlsb0u7L3Hq_XFZKWw7dV6t_zdECsLFSRrkHhoCfFMQAvD_BwE

Piszę aplikację, która zeskanuje wszystkie urządzenia z BLE, po czym zlokalizuję na liście zeskanowanych dwa z linku wyżej i połączę się z nimi, stworzę z nich sieć mesh (na tę chwilę mam tylko dwa, za jakiś czas będzie ich więcej np.10, ale póki co ćwiczę na dwóch).

W pierwszym etapie nie chcę ingerować w firmware Thingy a jedynie zauważyć po diodzie na nich, że się z nimi połączyłem ponieważ diody po połączeniu świecą na biało, przed połączeniem pulsują na niebiesko.

Zapoznałem się z tym rzecz jasna:

https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/bluetooth-le

Pojawiają się wątpliwości. Android jako system operacyjny poradzi sobie z Bluetoothem 5 generacji?

Czy jeśli chodzi o kod to czy jest jakaś różnica w implementacji BLE dla generacji 4 i 5?

Na stroni z ostatniego linku nie widzę hasła mesh, co mnie martwi. Czy znajdę gdzieś materiały odnośnie konfiguracji urządzeń dla topologii mesh?

Napisałem kawałek kodu, który skanuje wszystkie BLE w pobliżu i wyświetla i to na tyle. Nie wiem co dalej. Gdy implementowałem bluetooth klasyczny to z listy przeskanowanych wybierałem sobie urządzenie, po czym wyłuskiwałem z niego MAC i po tym MACU się łączyłem.

Proszę o pomoc jak ruszyć z tematem dalej.

Edytowane przez mmaciejow
    poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi