Skocz do zawartości
Landroid

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, zgubieniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Każdy z nas ma dziś telefon. Łatwo go gdzieś zostawić, zgubić, zostać okradzionym. Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie np: mojego Samsunga (Android ? przed:

- Wykorzystaniem moich danych (Jak zdalnie je kasować - może automatycznie?)

- Jak znaleźć go na mapie (Wiem że są takie funkcje ale czy to działa?)

- Jak zabezpieczyć zresetowanie systemu za pomocą trzech przycisków i wejścia w tryb downloading po czym wgranie własnego systemu i normalne używanie telefonu?

- Zablokowanie konta Google?

- Zablokowanie numeru IMEI?

Czy jest coś skutecznego?

Edytowane przez Landroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konto Samsung umożliwia Ci skorzystanie z Find my Mobile, czyli lokalizacji telefonu ( musi być włączony i mieć połączenie z netem), zablokowania, wyzerowania, usunięcia blokady ekranu. Po IMEI to co najwyżej na policję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, ale co z resetem systemu za pomocą kombinacji przycisków urządzenia? Resteuję i wgrywam nowy system - mogę to jakoś zabezpieczyć? Jakiś FAP Block?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Od Androida 5 jest FRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn? Wyjaśnisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy przywrócić ustawienia fabryczne lub wgrasz od nowa softa to musisz się zalogować na konto Google, które wcześniej było zalogowane na tym telefonie. Nie uchronisz się przed tym bo przejście do download mode jest zbyt głęboko wbudowane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednym słowem nawet jeśli omine blokadę FAP muszę zawsze potem nawet na nowym sofcie logować sie na to samo - moje konto google?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Landroid Jak ominiesz to nie. Jednak bez tego z włączoną blokadą po resecie zawsze trzeba na to konto stare się zalogować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No tak, ale ominięcie blokady FAP jest stosunkowo proste więc gdzie tu ochrona?

Ochrona po restarcie to OEM?

I sprawa druga. Mam wgrany custom więc tam już rozumiem bardzo łatwo grać nowy soft za pomoca niechronionego TWRP? I tam OEMa nie mogę wyłączyć!

Sprawa 3: Jest takie cos jak FInd My Phone (Samsung) - Owszem ale to dziala tylko gdy telefon ma dostęp do sieci i to tylko z karty SIM, a jak ja wyjmiemy??? 

Edytowane przez Landroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

1. Przeczytaj jeszcze raz to co było pisane wyżej. Jak zrobisz fabryczne lub wgrasz softa od nowa to tak czy tak później musisz się zalogować na to konto Google. Nie omijasz w ten sposób FRP. 

2. Jeśli masz odblokowany OEM (wyłączony FRP) to już można go wyczyścić i używać dalej. 

3. Telefon musi mieć połączenie z netem, by skorzystać z FMM. To nie CSI Miami, by dało się namierzyć telefon gdy jest wyłączony lub nie ma kontaktu z siecią.

Edytowane przez snowqwer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi