Skocz do zawartości
Tofik1993

Asus rog phone II wrażenia po premierze

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik1993

@wojtekmarchewka Dla mnie płaski ekran w 2019 jest mega zaleta default_smile.png możesz sprawdzić czy działa Google pay tzn płacenie telefonem jak karta? Jak dlugo rog się ładuje? Odczuwasz brak b20? I najważniejsze jak sprawuje się aparat? default_smile.png długo śledzę temat roga natomiast nic po pl do tej pory nie było default_sad.png trochę się boję realizacji gwarancji w chinach i braku b20 :/  Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 minut temu, Tofik1993 napisał:

Dla mnie płaski ekran w 2019 jest mega zaleta

Dla mnie także, ale ROG 2, nie do końca ma płaski  ekran, więc szkło trzeba brać na pełny, z kolorowymi ramkami. Ja preferuję folie, ponieważ 3Mk, nie ma do tego modelu, to może wezmę usługę z Media Markt

20 minut temu, Tofik1993 napisał:

możesz sprawdzić czy działa Google pay tzn płacenie telefonem jak karta?

Ciężko będzie z tym, ponieważ nie preferuję płatności telefonem, gdy mam kartę zbliżeniową

20 minut temu, Tofik1993 napisał:

Jak dlugo rog się ładuje?

Dzisiaj to sprawdzę. Ekran wziął 22% a ma ok 5h SoT. Od wczoraj nieładowany, miał 52% zostało 9%

29 minut temu, Tofik1993 napisał:

Odczuwasz brak b20?

Nigdy nie odczuwałem (w poprzednich nie miałem) i teraz także nie będę :D 

22 minuty temu, Tofik1993 napisał:

I najważniejsze jak sprawuje się aparat?

Tutaj zapomniałem, robiłem wczoraj kilka fotek w pomieszczeniu przy sztucznym świetle, więc nie wiele jeszcze wiem. Wybierając rozmiar zdjęcia, na ekranie 1:1, 4:3, 16:9 itp. Zmieniamy rozdzielczość aparatu

48MP (4:3) Brak HDR                 

12MP (4:3) 

9MP (16:9)

9MP (1:1)

7MP (19.5:9)

Zaskoczyła mnie negatywnie, jakość 48MP kolory są wyprane a zdjęcia takie sobie, ale to pewnie  kwestia sztucznego oświetlenia. Może aktualizacja coś pomoże. Porobię w plenerze to wrzucę 

30 minut temu, Tofik1993 napisał:

trochę się boję realizacji gwarancji w chinach

Ja, zajmuję się pośrednictwem (dropshiping) i nie mogę negatywnie wypowiedzieć się o gwarancji chińskiej, Nikogo nie zostawiłem z niesprawnym urządzeniem i potrafię wywalczyć jej realizację w Chinach (nie żeby było jakoś ciężko :)). W Polsce mogą i 5 lat Ci dać a odrzucą, bo wmówią, że to nie właściwe użytkowanie, bo zalany, itp... Wysłałem kiedyś (chyba 2016) do Gearbest swojego Xiaomi Mi4 (biała plama i przegrzewanie się) zwrócili mi 100$ z 200$, mimo że wyświetlacz był ukruszony. Klient, któremu zakupiłem Ulefon Armor 6E, skarżył się, że wszyscy co dzwonią, słyszą swoje echo, sklep zaproponował naprawę w Polsce, i zwrot pieniędzy, ja nie mogłem znaleźć serwisu w Lublinie, klient znalazł u siebie w mieście. Zanim dał do naprawy, Banggood zwrócił 1/4 ceny 50$ z 200$, smartfon naprawiony został za 125 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z edycją Tencent Games masz pewnie 18W ładowarkę zamiast 30W która jest wersji global, również jestem ciekawy ile się ładuje od 0 do 100% na obu ładowarkach.
    1. Zainstalowałeś już międzynarodowy ROM?
    2. Działają ci normalnie usługi Google i Sklep Play?
    3. Ciekawy jestem czy te dodatkowe 4GB w RAMie względem wersji Tencent są odczuwalne na co dzień, no i nie ukrywam że ten telefon bym brał na co najmniej 3 lata więc nie wiadomo czy później się nie przydadzą...
    4. Tego wiatraczka co się przyczepia z tyłu urządzenia również nie dostałeś?
    5. Ile masz miejsca wolnego z tych 128GB? I ile zainstalowanych aplikacji mniej więcej?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993

@wojtekmarchewka spróbuj gcam widziałem na Youtube że zdjęcia są nieco lepsze, ciekawe jak wypadnie szeroki kąt [emoji6] odnośnie reklamacji samsung już mnie raz obsłużyl w 2h wymieniając ekran wraz z bateria i ramką default_smile.png niestety nie mogę sobie pozwolić na uceglenie się bez telefonu, wiem że handlujesz bo już raz się spotkaliśmy na forum tabl..etowo i cieszę się że trafiłeś z ausem na forum default_smile.png chciałbym wymienić n8 na jakiś nowy smartphone który posłuży 2-3lata i najbardziej czekałem wlasnie na roga, patrząc na cenę roga piereszego, rog 2 szybko powinien potaniec, szkoda również ze nie wypuścili w eu wersji 128gb bylby w normalnej cenie i zrobilby furorę jak niegdyś oneplus :/

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@H0Ly_bLaSt0R @Tofik1993

Dokładnie, zapomniałem dodać jeszcze jedną różnicę. Ładowarka jest 18W

1. Nie. Na stronie Asusa dopiero 02.10 pojawiła się aktualizacja na WW, ale dostępna jest także dla CN. Wszystko jest ładnie spolszczone i z naszą czcionką nie ma problemów oraz...

2. Tak. Wszystkie usługi Google oraz sklep Play działa. Jedynie może być problem z certyfikacją, dlatego może nie ma apki Netflix oficjalnie w sklepie.

3. Axon miał 4GB, Meizu 6GB, Asus ma 8GB. Myślę, że na te 3 lata mi starczy :D. 12GB to chyba jednak jak na razie byłoby nie zauważalne (dla mnie) więcej niż GB robi odświeżanie ekranu, dając poczucie wielkiej płynności i lekkości systemu

4. Nie dostałem i jest ikona (nieaktywna) do jego uruchomienia

5 105Gb zostało, system zajmuje 16gb. Mam 33 aplikacje, z czego fabrycznych było 29, niektóre da się jeszcze usunąć. Gra ma ok 2gb. więc na czysto myślę, może zostać ok 110gb

Tutaj zrobione na szybko zdjęcia

https://drive.google.com/drive/folders/1asOAe9NTdNZ7rvgvAQoxvIUlib7JqRUY?usp=sharing

Co do ceny, pamiętaj, że ROG 1 8/128 zaczynał w cenie od ok 4k, więc mieli z czego zrzucić. Teraz 4K kosztuje, większy i mocniejszy 12/512

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993

Co do ceny, pamiętaj, że ROG 1 8/128 zaczynał w cenie od ok 4k, więc mieli z czego zrzucić. Teraz 4K kosztuje, większy i mocniejszy 12/512

Tylko zbyt wielu chętnych nie będzie na asusa w tej cenie zen fon 6 jest poniekąd kompletny i 2x tańszy oraz poniżej 4k można miec sporo flagowców default_smile.png ostatnio była promka na rog 1 za 2400 myślę że warto poczekać 10 miesięcy na rabat w wysokości 1600pln hehe dla mnie akceptowalna cena to 2800-3000pln z polskiej dystrybucji za wersję 512gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    squo_85

W sumie robi niezłe zdjęcia.
    Można spokojnie odczytać rejestracja i napisy na samochodach tych 48mp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993

48mpx to chyba ten sam aparat co w oneplus 7pro :) zenfon 6 z ta matryca również ma pochlebne opinie, trzeba teraz czekać na recenzje po nieco dłuższym użytkowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Jak dlugo rog się ładuje?

1h 50m, tyle potrzebował, aby się naładować od 15-100%, na oryginalnej ładowarce 18W. Po 30m przybyło 25%, po 1h 55%, wychodzi ok 8% na 10m. Następnym razem sprawdzę, na ładowarce od Meizu 5V,9V,12V-2A, jeżeli dobrze rozumie, powinien ładować się 12V-2A, czyli 24W :D. Smartfon miał ok 5,5h SoT, od rozpakowania i 52% do 4%.

Smartfon może dziś dostanie Sima, więc sprawdzę jakość rozmów. Etui dołączone do zestawu jest przezroczyste i sztywne (ja preferuję od dawna, tylko sylikon), które cholernie ciężko zdjąć, rozejrzę się za przezroczystym sylikonem ( u naszych majfrendów). Ekran został zabezpieczony w Media Markt hydrożelową folią (uważam, że folia, jest lepsza od szkła), kładziona na mokro koszt 79zł (materiał+wycięcie+nałożenie). Mają 3 rodzaje 49zł, 79zł oraz 99zł (na ich stronie można się dowiedzieć o różnicach, a w sklepie zobaczyć wzory), chciałem tą za 99, niestety okazało się, że z tego rodzaju formy są za małe. Po nałożeniu było wiele bąbli, dzisiaj nie ma żadnego, bardzo ładnie nałożona, na cały ekran.

22 godziny temu, H0Ly_bLaSt0R napisał:

1. Zainstalowałeś już międzynarodowy ROM?

Małe sprostowanie, ROM w telefonie jest fabrycznie międzynarodowy, czyli WW. Pobrałem plik aktualizacyjny, wrzuciłem, do pamięci smartfona. Po restarcie wykrywa plik, niestety od razu przy próbie aktualizacji wyskakuje komunikat "Aktualizacja systemu nie powiodła się". Pobrałem tą najnowszą, jak i następną po fabrycznej, w obu przypadkach to samo. Spróbuję powalczyć z tym.

dodana zawartość

Łapcie kolejną paczkę zdjęć :) 

https://drive.google.com/drive/folders/1MdWONu_FOvcwPBjP6PggJjqjKCMvYMrP?usp=sharing

Kolejne spostrzeżenia, w trybie 48MP, nie możemy robić zoomu, dopiero jak zejdziemy poniżej, czyli do 12MP. Szkoda, że nie można mieć 48MP i zdjęcia na pełny ekran :(.

Aktualizacji nadal nie zrobiłem i widziałem, na XDA, że inni także nie mogą.

Jakość połączeń jest bardzo dobra i chyba te 4 mikrofony do zbierania szumów robią robotę, bo nikt nie słyszał TV (blisko i głośno) oraz żona musiała krzyczeć, aby ktoś ją usłyszał po drugiej stronie. 4G u mnie muli, mimo prawie pełnego zasięgu, na mieście było 15Mb/s. Ogólnie zasięg jest bardzo stabilny, czego nie mogłem powiedzieć o Meizu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi