Skocz do zawartości
zetiks

Rozmówca słyszy sam siebie po wymianie mikrofonu.

Rekomendowane odpowiedzi

zetiks

Cześć

Mam problem z telefonem Galaxy S7 Edge. Pękła mi szybka po upadku. Telefon, podświetlenie, dotyk i wszystkie funkcje działały bez zarzutu. Wysłałem telefon do naprawy do firmy wymieniajacej tylko szybkę - bez wymiany samego wyświetlacza. Telefon wrócił do mnie i okazalo sie, że nie działa mikrofon do "normalnych" rozmów (rozmowy przez głośnomówiący i słuchawki były ok). Wysłałem telefon ponownie i niby wymieniony został mikrofon. Niestety po powrocie mikrofon działa ale rozmówca słyszy podczas rozmowy również siebie.
    Jakieś pomysły? Może format coś da, czy to ewidentnie coś mechanicznie uszkodzone? Dodam jeszcze że:

1. Przez messengera po wifi jest ten sam problem,
    2. Test mikrofonu *#0283# przebiega ok, wszystko słychać normalnie.
    3. Nie próbowałem hardreset zostawiłem to jako ostateczność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zetiks od wipe powinieneś zacząć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zetiks
    12 minut temu, the_naturat_com napisał:

@zetiks od wipe powinieneś zacząć.

Jest nadzieja, że coś mogło się w systemie posypać po wymianie mikrofonu? Odkładałem wipe że względu na apki (np moon reader do ebooków), których w zasadzie nigdy nie potrafię zabezpieczyć porządnie kopia zapasowa, zawsze się coś posypie. Ale jeśli jest nadzieja, że to pomoże to warto spróbować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zetiks kopia w Smart Switch plus chmury Samsunga oraz Google i masz 100% kopię.

Abstrachując od sposobu naprawy ekranu, to wielce możliwe jest, że coś Ci uszkodzili, bo wymiana samego szkła to jest trochę zabawy i łatwo coś popsuć. Więc nie dość, że masz chińską podróbkę szkła na ekranie to możesz mieć uszkodzenia, jeżeli serwis jest tak dobry jak mi się wydaje..

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zetiks

@the_naturat_com Wipe zrobiony - dzięki za wskazówki co do kopii zapasowej, poszło bezproblemowo. Niestety nie pomogło. W zasadzie przez telefon nie da się rozmawiać :-| Pozostało czekać mi na odpowiedź serwisu, ale nie usmiecha mi się wysyłanie go po raz trzeci. 

Mam dziwne wrażenie, że ma to jakiś związek z górnym mikrofonem. Po pierwszej naprawie jak robiłem test *#0283# to dolny nie działał w ogóle. Teraz obydwa dzialaja normalnie. Przy nagrywaniu dyktafonem też jest ok. Problem ma tylko osoba, która ze mną rozmawia - oprócz mnie słyszy też siebie. 

Co do Chińskiej szybki to spodziewałem sie, że to nie będzie gorilla glass, ale pęknięty wyświetlacz zaczynał się już wykruszać i miałem wybór albo to albo wymiana całego wyświetlacza wraz z szybką a wtedy to w zasadzie koszt całego telefonu :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    4 godziny temu, zetiks napisał:

@the_naturat_com .....albo wymiana całego wyświetlacza wraz z szybką a wtedy to w zasadzie koszt całego telefonu ?

Nie takiego. Jeszcze długo nie znajdziesz nowego tak wydajnego smartfona jak ten za 850

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zetiks
    44 minuty temu, Puniek napisał:

Nie takiego. Jeszcze długo nie znajdziesz nowego tak wydajnego smartfona jak ten za 850

@Puniek Zgadza się, ja jestem z niego mega zadowolony. Ale właśnie koszt wymiany wyświetlacza kręcił się kolo 6 - 8 stówek, telefon z pęknięta szybka sprzedałbym pewnie za jakieś 400zl a za 1200 można juz pewnie używane S8 wyhaczyc. Dlatego naprawa wraz z wyświetlaczem była nieopłacalna.

Wracając do tematu, poeksperymentowałem z "głośnością rozmowy" i kiedy jest praktycznie na minimum to problem jest dla rozmówcy mniej odczuwalny. Zaczynam podejrzewać, że serwis skopał coś z jakimiś uszczelkami czy czymś takim i dźwięk z głośnika rozmów "przedostaje" się, do któregoś z mikrofonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    1 godzinę temu, zetiks napisał:

@Puniek Zgadza się, ja jestem z niego mega zadowolony. Ale właśnie koszt wymiany wyświetlacza kręcił się kolo 6 - 8 stówek, telefon z pęknięta szybka sprzedałbym pewnie za jakieś 400zl a za 1200 można juz pewnie używane S8 wyhaczyc. Dlatego naprawa wraz z wyświetlaczem była nieopłacalna.

Wracając do tematu, poeksperymentowałem z "głośnością rozmowy" i kiedy jest praktycznie na minimum to problem jest dla rozmówcy mniej odczuwalny. Zaczynam podejrzewać, że serwis skopał coś z jakimiś uszczelkami czy czymś takim i dźwięk z głośnika rozmów "przedostaje" się, do któregoś z mikrofonów. 

Ja za rozbitka nie dałbym nawet 100 zł... nawet jakby to był S10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi