Skocz do zawartości
darekpiecz

rozwiązany Podłączanie dysku zewnętrznego do telefonu - czy to zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem przed wyjazdy na wakacje podłączyć do mojego P20 Pro zewnętrzny dysk. Przeglądałem sobie bez problemu jego zawartość, ucieszyłem się, że nie będę musiał ze sobą targać komputera. Na wakacjach, jak chciałem zgrać zdjęcia i filmy na dysk okazało się, że nie mogę nic na dysk przekopiować. Nawet nie jestem w stanie utworzyć folderu z pozycji telefonu.

Oczywiście przejściówka OTG była, i dodatkowo jeszcze wziąłem kabel OTG. Nie było szansy nic utworzyć, ani skopiować na dysk.

Czy ktoś tego próbował, i może mu się udało? Byłaby to świetna opcja backupu danych z telefonu i za jego pomocą.

Filmiki z kamerki sportowej przez Wi-Fi przerzucam do telefonu i stamtąd chciałem przez OTG przenosić na dysk.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    1 minutę temu, adamdvd napisał:

NTFS, FAT32

ExFat.

@darekpiecz

Uprawnienia trzeba nadać - spróbuj coś skasować, system powinien cię poprowadzić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@darekpiecz Coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem kiedy spróbować. Dzisiaj wieczorem spróbuje i dam znać. Aje czy dobrze rozumiem, że dysk musi mieć jedyny właściwy system plików. Nie bardzo chciałbym teraz go formatować, żeby zmienić system plików, za dużo danych.

I gdzie te uprawnienia trzeba nadać? Z pozycji telefonu jak dysk jest podłączony?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861
    W dniu 14.09.2019 o 19:17, dzidexx napisał:

ExFat.

@darekpiecz

Uprawnienia trzeba nadać - spróbuj coś skasować, system powinien cię poprowadzić.

Jakie uprawnienia? Jaki system plikow? 

Jeżeli próbuje podłączyć zwykły dysk USB to telefon nie podaje lub podaje za małe napięcie i dysk nie ruszy. Bedzie widoczna dioda że dysk pracuje, będzie go słychać ale dysku nie odczyta. Jeżeli podłącza nowszy dysk typu SSD przystosowany do telefonow (nie wiem czy wszystkie przenośne SSD są przystosowane czy też kompatybilne) to procedura jest taka sama jak przy pendrive - podłączasz i działa. Telefon jedne dyski lubi, innych nie i nic na to nie poradzisz. Najlepszym na to dowodem jest wrzucenie softu przy użyciu pendrive'a. Jednym działa, inni mają problemy,. Ja na trzy posiadane, przy takiej samej procedurze przygotowania pamięci i wrzucania do telefonu, tylko jednym mogę to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    34 minuty temu, mat3j861 napisał:

Jakie uprawnienia? Jaki system plikow? 

Do odczytu/zapisu - napisałem wcześniej "jak".

Nowe Androidy czytają Fat32 i ExFat. Zdarza się, że też ntfs.

dodana zawartość

37 minut temu, mat3j861 napisał:

Jeżeli próbuje podłączyć zwykły dysk USB to telefon nie podaje lub podaje za małe napięcie i dysk nie ruszy.

Tylko starsze - z wejściem zasilania(z moich doświadczeń).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.09.2019 o 19:14, adamdvd napisał:

Spróbuj sformatować dysk w różnych systemach plików (NTFS, FAT32 itd.). Może to coś zmieni. Albo wypróbuj inny menedżer plików np. Total Commander.

I to jest pomysł - spróbować innym menedżerem plików. Zadziałało!

A wydawało mi się, że na wyjeździe próbowałem innego menedżera. Korzystam z ES Eksplorator i jestem zadowolony, ale jak widać z tym akurat sobie nie radzi.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Najprostsze rozwiązania często są najskuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi