Skocz do zawartości
chico

Sprzedaż S10+ a zdalna blokada findmyphone

Rekomendowane odpowiedzi

chico

Cześć,

Niedługo będę sprzedawał swojego S10+. W związku z tym mam pytanie czy jak jestem zalogowany do Account Samsung itd. to muszę gdzieś "odłączać" telefon? Czy wystarczy go przywrócić do ustawień fabrycznych i nowy użytkownik go może spokojnie używać? Chodzi mi tu o zabezpieczenie podobne do findmyphone w iPhone. Innymi słowy czy wystarczy reset do ustawień fabrycznych i ktoś sobie go skonfiguruje bez problemu, czy ja przed resetem muszę jeszcze go gdzieś "odpiąć od konta" etc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych musisz wylogować się z konta google i Samsung w ustawieniach. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

Czyli jak rozumiem:

Ustawienia- >Konta i kopia zapasowa -> Konta -> "mój @gmail" i Usuń konto

Ustawienia ->Konta i kopia zapasowa -> Konta -> "Samsung account" 3 kropki - > Usuń konto

?

Przepraszam za takie pytania, szukałem ale nie znalazłem konkretnej info a dość pilnie potrzebuję konkretów.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Tak, dokładnie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

Ok tel sprzedany. Tak jak pisalismy, wszystkie konta skasowane przed resetem I jest git. Nowy wlasciciel zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafsonn

Jeżeli mogę zapytać,  za ile poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

2550. W mojej okolicy na OLX wisi od dłuższego czasu s10+ zafoliowany za 2900 i nie ma chętnego.. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Bo nikt normalny za tyle nie kupuje. Sam przeglądam jeszcze ogłoszenia i są takie.ktory były jak ja brałem swojego ponad miesiąc temu. I wiszą ogłoszenia i są tylko odświeżane. S10+ za ponad 3tys to żart,a największą komedia to S10 w tych pieniądzach co niektórzy wystawiają ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

Tak racja, są S10 za 3k.. szybko Samsung traci na wartości ;/ Dlatego cieszę się, że w sumie sprzedałem dość wysoko, ale w zestawie było skórzane, ładne etui od Samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leloo
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, rybus85 napisał:

Bo nikt normalny za tyle nie kupuje. Sam przeglądam jeszcze ogłoszenia i są takie.ktory były jak ja brałem swojego ponad miesiąc temu. I wiszą ogłoszenia i są tylko odświeżane. S10+ za ponad 3tys to żart,a największą komedia to S10 w tych pieniądzach co niektórzy wystawiają ^^

Ludzie nieświadomie kupują te S10 Plus poniżej 3000 zł z dystrybucji europejskiej i fakturą VAT marza (czyli de facto brak gwarancji producenta). Jeżeli masz ten model z polskiej dystrybucji i z normalnego sklepu to nikt nie sprzeda poniżej 3000 zł. Takie są realia. Jak chcesz być w razie problemów zdany wyłącznie na łaskę sklepu to droga wolna. Zawsze kilkaset złotych w kieszeni i wystarczy na kilka worków cebuli. 

Edytowane przez Leloo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi