Skocz do zawartości
obi-wan30

rozwiązany Problem po aktualizacji do 8.20 - nie działają pobrane aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

wczoraj mój 8x max wykonał w ramach automatycznej aktualizacji update do emui 8.20 (nie pamiętam jaki numerek miałem wcześniej, ale ogólnie robię update'y od razu jak się pojawia możliwość). Dzięki temu nie działa mi obecnie 3/4 aplikacji (wszystkie googlowe, plus gro innych). Nowopobrane również się nie włączają (generalnie włączam aplikację, wyskakuje biały ekran i po chwili wraca do głównego). 

Zrobiłem factory restart, ale to nie pomogło - problem pozostaje ten sam. Oczywiście wszystkie apki huawei działają, problem jest tylko z pobranymi, zwłaszcza googlowymi. 

Pomysły/sugestie?

Edytowane przez Union32
    Doprecyzowałem nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    Napisano (edytowane)
    44 minuty temu, obi-wan30 napisał:

Pomysły/sugestie?

problem dotyczy modelu honor 8x max?

sprawdzałeś w aplikacji HiSuite z komputera czy nie ma opcji powrotu do wcześniejszej wersji softu?

Edytowane przez Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, honor 8x max.

Niestety, nie ma opcji downgrade przez HiSuite - z tego co googlowałem, da się to zrobić przy aktualizacji do 9.0 OREO i chęci downgrade do 8.0 lub 8.2. Próbowałem na różnych wersjach HiSuite i nic z tego.

Gdzieś wykopałem pomysł z apką firmware finder - niestety, po jej zainstalowaniu również się nie odpala na telefonie

dodana zawartość

chyba udało mi się w końcu to rozgryźć, zostawiam link dla potomnych

https://www.oscrunch.com/2018/11/17/google-play-store-on-honor-8x-and-8x-max/

Ciekawe, że problem pojawił się dopiero przy aktualizacji do 8.20, a na wcześniejszych wersjach 8.xx działało wszystko normalnie... Pewnie Trump tweeta napisał i coś pogrzebali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Skąd masz ten model? Tego akurat w PL nie było. Czy pochodzi on z dystrybucji azjatyckiej? Słyszałem, że właśnie w tych wariantach Huawei ostatnio przyblokował wszelkie aplikacje i Usługi Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi